Yeni Kitaplar Arama
{YENİ KİTAPLAR}

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI'nın YENİ Kitaplarına BURADAN ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz:

 

BASILI kitap olarak  

e-KİTAP  
 
 
 
 
 

BASILI kitap olarak   

e-KİTAP olarak   
 

RUYET-UL GAYB & HABERCİ RÜYALAR

 2014 YILI ESERİDİR 


  

SONSUZLUĞUN

SONSUZLUĞU [114 KOD]

~2015- YILI ESERİDİR~

Sonsuzluğun Sonsuzluğu eCCover

 

 
 
 

Kıyamet Gerçekliği Külliyatı Tüm Kitap Marketlerde

Deccal kim? (Gerçek Deccal'ı Dünyada ilk kez öğrenmek için mutlaka inceleyin!) (YENİ)

Deccal (Anti-christ)


Yaptığımız araştırmalar sonucunda hakiki deccalın şahsı ortaya çıkartılmıştır. Gerçekleri öğrenmek ve dünyada ilk kez onun insanlığa kurmuş olduğu tuzaklarda uzak durma yolunu seçmek için sitemizde bu yönde onu felsefesi, kişiliği, resimleri ve ideolojisi ile tanıtacağımız yazılarımızı takip etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Birazdan aşağıda ingilizce metnini vereceğimiz bir giriş yazısı ile onu yakından tanımaya başlayacak ve uyanışa geçeceksiniz. İlerleyen zamanlarda ise, onu daha iyi tanıtan bir e-kitabı siz değerli okurlarımıza sunacağız.

Bilindiği gibi, deccal fikri ta antik çağlardan, özellikle mısırdan sümere, mayalardan hint medeniyetlerine kadar yazılı metinlerde işaret edilmek suretiyle bildirilmişti. Öte yandan, günümüz çağında gerek onun felsefesi ve kişiliği ve gerekse içinden çıkacağı soy üstünlüğü güden ve dünyanın hemen hemen ağırlıklı finansal ve ekonomin gücünü elinde bulunduran, hadislerin tabiriyle altınların kendisine tabi olacağı, bir sistemden çıkacağı bildirilmiş ve çeşitli organizasyonlarda film olsun, müzik veya eğlence veya mimari yapılarda olsun yüzlerce işareti belirmiş ve dünya üzerinde onun kurmuş olduğu zamanın en büyük komplosunun temelleri ondan önce dedeleri ve içinden çıkacağı ülke olan (ki o ülkeyi şimdi açıklıyorum: AMERİKA'dır ki o dehşetli şahıs şimdilerde 35 yaşlarındadır..) kıtanın pek çok yerinde onun zemin hazırlama aşaması tamamlanmıştır. Yine gelen bir gaybi habere göre, Hz. Mehdi (Konstantinapolis) ile Deccal (Annapolis) aynı anda ve aynı yaş çağlarında ve isim olarak da benzer yerlerde ahir zamanda ortaya çıkmaları, çalışmalarına o da ona karşı başlamış bulunuyor ki, 2010'lu yılların başlarından itibaren her ikisi de yaptığı çalışmaları ve artık ön plana çıkmaya ve görünmeye başladığını peyderpey açıkladığımızda siz de açıkça iman-ı tahkiki'nin nuruyla müşahede edecek, ve islam dünyası içinde biiznillah ilk öğrenen ve allah'a sığınarak önceden tedbir alma şansına sahip olacaksınız. Tabi yaptığımız bu çalışmalar derin bir tahkik ve uzunca bir süre aldığından ve henüz tam emin olunmadığından, bir sebebe binaen daha önce açıklanmazken, bir sırra binaen 2012 yılı başı itibarıyla, dehşetli bir komplonun deccal tarafından hazırlandığı tarafımdan öğrenildiğinden şimdi lüzum görüldü..

Hani çocukluğumuzda izlediğimiz bir süpermen çizgi filmi vardı ya, üstün güçlere sahip olan ve dünyayı yöneten, şimdi bir an için onu göz önüne getirin ve bu gibi yine çeşitli film (örneğin, yine OMEN -666- filmi gibi), gazete, dergi veya kitap da ondan eski medeniyetler gibi bahsetmektedir, detayları takip edin, ve aşağıdaki tanıtmaya başlayacağımız şahısla karşılaştırmaya başlayın, şahsını tanıyacaksınız..

Yine ayrıca eski mısırdaki hiyeroglifler ile bazı heykellerdeki yüz figürleri ile soy kütüğü araştırıldığında aşağıdaki şahıs ile aynı kişiye ulaşılmaktadır ki, bu şahıs beklenildiği gibi dünyanın en zengin ailesinden çıkması ve firavunane bir sistemi hazır olarak teslim alması tüm bunları kanıtlar niteliktedir ki, Rockefeller ailesinin incildeki anti-isa figürüne uygun olarak kapitalist dünya ekonomisine hükmetmesi ile dünyanın her yerinde çıkartılan savaşlar ile komplo teorileri ile illüminati, CFR ile Trilateral komisyonu gibi gizli örgütlenmelerin başında olmaları bu tezi iki kat daha güçlendirmektedir..


Vesselam..

İlk izlenimlerinizi almak için deccal'a ve ahir zamanın eski mısırdaki Firavun-misal en dehşetli bir fitnesine ait mühim bir hakikatin ilk parçasını ingilizce kaynaklarından orjinal hali ile vereceğim. İleride bu yazıların çeviri ve haşiyelerini içeren açıklamalarını tarihte ilk kez bu kısımda vereceğim..

Kim isterse istifade edebilir..

Not: resimler fotomontaj veya sahte değil tamamen gerçektir ve anlatılan olaylar gerçekleşmiştir..

M. Uhray  (Mart, 2012)


GİRİŞ

ROCKEFELLER AİLESİ

(DÜNYANIN EN ZENGİNLERİ VE EFENDİLERİ)

John D. Rockefeller

Kaynak: Vikipedi, özgür ansiklopedi
John D. Rockefeller
ABD'li sanayici
ABD'li sanayici
Doğum 8 Temmuz 1839
ABD
Ölüm 23 Mayıs 1937
ABD

Rockefeller (18 yaşında)

John Davison Rockefeller (d. 8 Temmuz 1839 - ö. 23 Mayıs 1937) ABD'li sanayici.

Mütevazı bir köy kilisesinde ayin eşyası muhafızıyken, bir ticarî işletmeye muhasebeci olarak girdi. Daha sonra simsarlık şirketine ortak oldu. Rockefeller, petrol endüstrisinin vaat ettiği geleceği ilk sezenlerden biridir. Bir komisyoncu olarak hayata atılan Rockefeller, daha sonra madencilik ve çelik işleriyle uğraştı. 1859'da bir arkadaşıyla Clark ve Rockefeller adını verdikleri bir şirket kurdu. İç savaş sırasında şirket gelişti. Petrolün ileride ticari önem kazanacağını düşünen Rockefeller 1863'te ilk petrol rafinerisini kurdu.

 

Standard Oil Company

1870'de kardeşi William Rockefeller'le Standard Oil Company aracılığıyla Amerikan petrol sanayiisini tek elde toplamayı amaçladı. Fırsatlardan yararlanarak petrolün trenlerle taşınması için en düşük tarifeyi elde etti. Rakip şirketlerin petrollerini taşımamaları için demiryollarına tazminat ödedi. 1884 yılında rakip şirketlerce kolundan hafifçe yaralandı. 1874 yılında Cleveland'daki 26 bağımsız rafinericiye, kendisiyle birleşmesini önerdi. Yirmi bir rafinerici bu öneriyi kabul etti. Birlikte National Rafinery Association'u kurdular. Kısa süre sonra demiryollarını da sahiplenen Rockefeller, böylece 10 yıl içinde birçok petrol kuyusu işletmecisini kendisine bağladığı gibi rakiplerini de aynı fiyatla petrol satmaya zorlayarak iflas etmelerine yol açtı. 1896 yılında yine suikaste uğradıysa bundan da sağ çıkmaya başardı. Süreç içerisinde gerek rakipleri, gerekse insanlar tarafından pekte sevildiği söylenemezdi. Kamuoyunda olumlu imaj yaratmak için Halkla İlişkiler'in temel taşlarından Ivy Lee'den yardım aldı. Oldukça da faydasını gördü.Bu arada petrol çıkarma ve taşıma işlerinde yenilikler yaptı. 1892'de Amerika'nın ilk gerçek milyoneri oldu. 1910-1937 yılları arasında Dünya'nın En Zengin İnsanı oldu. Birçok yardım kurumu açtı. Bunların başında Chicago Üniversitesi, Tıp Araştırma Enstitüsü, New York'taki ünlü Rockefeller Center vardır. Halen EXXON-MOBİL, CHEVRON, CITI GROUP, J.P.MORGAN-CHASE en çok bilinen ve tanınan Rockefeller Ailesinin şirketleridir.

John Davison Rockefeller ölünce 912 Milyon $ servet bıraktı. Bu servet günümüzün enflasyon şartlarına dönüştürülünce 189 Milyar $ ediyor. Böylece İnsanlık Tarihin en zenginleri Listesinde birinci olmaktadır.

 

SERVET BABADAN OĞULA AKTARILIYOR

Gizli Dünya Devleti ve Rockefeller Ailesi ile Rothschild Ailesi

Gizli Dünya Devleti ve Rockefeller Ailesi ile Rothschild Ailesi

19. yüzyılın büyük bir çoğunluğunda, bir Yahudi bankacılar ailesi olan Rothschild Ailesi, Avrupa'nın para marketlerini yönetti. Birçok Avrupa toplumu, borçlarını, savaş tazminatlarını ödemek veya barış projelerini finanse etmek için Rothschild'lardan para borçlandı. Ailenin ismi, yani Rothschild ismi, bir atalarının dükkanının işareti olarak kullandığı kırmızı bir kalkandan (a red shield, Almanca'da rothen schilde) gelmektedir.


Mayer Amschel Rothschild (1744-1812) aile servetinin kurucularından olmuştur. Almanya'da, Frankfurt-am-Main'deki yahudi bölgesinde doğmuştur. Bir tüccar oldu ve dövizcilik gibi birkaç bankacılık servisinde bulundu. Nadir madeni para uzmanı olan Mayer Amschel Rothschild pek çok zengin eve katılabilme imkanını elde etti. Özellikle de seçme hakkına sahip olan William of Hesse-Kassel'in evine girebilecek ayrıcalığa sahip olması önemliydi. Kısa sürede, seçme hakkına sahip bu şahsın başlıca ekonomik işleri ile uğraşmaya başladı. Mayer Amschel Rothschild 5 oğlunu da aile işinde çalışmak üzere yetiştirdi.

Rothschild'lar uluslararası bankacılar olarak ün kazanmalarını, Napolyon Savaşları'na borçludurlar. Mayer Amschel'in üçüncü oğlu Nathan Mayer (1777-1836), 1800 civarlarında İngiltere'ye gitti ve Napolyon'un kuşatması sırasında İngiltere için eşyalar kaçırdı. Kardeşlerinin yardımı ile, Nathan Mayer ayrıca İspanya'daki İngiliz ordusunu finanse etmek amacıyla Fransa'dan altın da taşıdı. Bu çabaları, Nathan'a İngiliz hazinesinin temsilcisi unvanını kazandırdı. Savaşın sonunda, Rothschild Ailesi Fransa ve Avusturya'ya borç vermekle yükümlüydü.

Nathan'ın erkek kardeşi Jacob ya da James (1792-1868), Fransa'nın başkenti Paris'te bir banka kurdu.Onun kardeşi Salamon Mayer ise (1774-1855) Avusturya'nın başkenti Viyana'da bir banka kurdu. Bir diğer erkek kardeş Karl Mayer (1788-1855) İtalya'nın Naples şehrinde bir başka banka kurdu ama tutunamadı ve 1861 civarında kapattı. En yaşlı kardeş Amschel Mayer (1773-1855), Frankfurt'taki ekonomik işlerden sorumlu olarak kaldı.


Rothschild Ailesi, Avrupa ve Amerika'da tren yollarını finanse etti ve ABD'de isteyenlere borç alma imkanı sağladı. Nathan Mayer'in oğlu Lionel Nathan (1808-79) 1875'te Süveyş Kanalı'nın kontrolünü satın alması için Başbakan Benjamin Disraeli tarafından kullanılmak üzere İngiltere'ye borç verdi. Lionel Nathan İngiliz Meclisi'ne seçilen ilk Yahudiydi ve onun oğlu Nathan Mayer (1840-1915) ilk Baron Rothschild oldu.

Rothschild'lar birçok onur ve unvan elde ettiler. İngiliz ve Fransız ailelerinin üyeleri olanlar ise kendilerini bilim adamları ve hayırsever olarak tanıtmışlardır. Rothschild ailesinin 2000'li yıllara üç trilyon dolar sermaye ile girdiği tahmin edilmektedir.


Bütün bu bilgilerden anlaşıldığı üzere bu aile faiz prangasını kullanarak hem siyasi yönetimleri kendilerine bağlamış, hem de bu yolla büyük gelirler elde etmiş, servetlerine servet katmışlardır. Tabii servetlerini katlamalarına paralel olarak yönetimler üzerindeki etkileri ve güçleri de artmıştır. İşte bu etki ve güçlerini kullanarak, başta Illuminati şebekesi olmak üzere destekledikleri bütün karanlık teşkilatların ve masonik örgütlerin elemanlarının istedikleri yerlere gelmelerini sağlamışlardır. Onların bu etkinlikleri de kendilerine siyaset meydanında "parlak" bir gelecek hazırlama hayalleri yapanların onların ağlarına düşmelerini kolaylaştırmıştır.

Rockefeller ailesi, Amerika'daki yahudi lobisinin başını çeken bir ailedir. Bu aile de Rothschild ailesi gibi başlangıçta banka ve finansman işine ağırlık verdi. Bu yüzden Amerika'da yıllardan beridir para piyasalarında saltanat sürmektedirler. Hatta Amerika'da sermaye alanında 150 yılı aşan bir Rockefeller hanedanlığından söz edilir. Fakat sadece finans ve para piyasasında kalmamışlardır. Petrolden endüstriye çok geniş bir alana yayılmış ve oldukça güçlü bir sermayenin sahibi olmuşlardır. Özellikle petrol alanında tam bir dev ve tröst haline gelmişlerdir ve Amerika'nın en önemli petrol şirketleri onların elindedir.


Ailenin Rockefeller Vakfı adıyla bir vakıfları da bulunmaktadır. Bu vakfın amacı da Illuminati ve Yuvarlak Masa şebekesinin ağına düşecek yöneticiler yetiştirmek amacıyla üniversite çağındaki öğrencilere burs temin etmektir. İsmi daha önce birkaç kez geçen yahudi Henry Kissinger bu vakfın danışmanlarındandır. Kissinger'in Rockefeller ailesiyle danışmanlığın ötesinde oldukça derin ilişkileri bulunmaktadır. Bu yüzden birçok çalışmalarında ortaktırlar. Rockefeller Vakfı aynı zamanda Beyaz Saray'a strateji üreten bir tink tank kuruluşu gibi çalışmaktadır. Bu çalışmasının asıl amacı ise ABD'nin politikasına yön vermektir. Bu vakıf Türkiye'de yönetimde üst kademelere kadar gelmiş bazı kişilere de burs vermiştir.

Chase Manhattan Bank (CMB), Rockefeller ailesinin finans kurumlarından biridir. Adında geçen Manhattan, New York'ta yahudilerin oldukça yoğun oldukları adanın adıdır. Bu bankanın şah dönemi İran'da çeşitli yatırımları bulunuyordu. Uluslararası Temel Endüstri Ortaklığı (IBEC) ailenin bir ferdi olan Nelson Rockefeller tarafından kurulmuştur. Aileye ait şirketlerin Suudi Arabistan'da birçok yatırımı bulunmaktadır. Suud petrollerine hakim durumdaki ünlü ARAMCO şirketinin hisseleri Rockefeller ailesine ait dört şirket arasında paylaştırılmıştır. Bunlar da Texaco, New Jersey Oil, Socony Vacum ve California Standart Oil şirketleridir. Bu dört şirket 1944'te bir araya gelerek ARAMCO'yu kurmuşlardır.

Merkezi Londra'da bulunan Harts Horn J. E. Oil Company es and Goverments'ın yayınladığı istatistiklere göre Ortadoğu petrollerinin % 99'u yedi büyük petrol şirketinin kontrolü altındadır. Bu şirketlerin beşi yahudi Rockefeller ailesine aittir. Geriye kalan iki şirketten Shell'in sahibi Marcus Samuel ve Royal Dutch'ın sahibi Wiliam Detending de yahudidir. Ünlü American International Corporation (AIC)'ın ortaklarından biri de Rockefeller ailesidir. Ailenin Avrupa'daki bazı bankalarla da iş bağlantısı olduğu bilinmektedir. Daha önce sözünü ettiğimiz Yuvarlak Masa teorisine göre oluşturulmuş olan Trilateral Komisyon'un fikir babalığını da Rockefeller ailesine mensup David Rockefeller ve yine bir yahudi olan Zbigniew Brzezinski yapmıştır.

David Rockefeller'in tek marifeti zikrettiğimiz komisyonun fikir babalığını yapmak değildir. Hıristiyan ve Yahudi Milli Konferansı'na üyedir. Komünizmin çöküş merhalesinde yahudi sermayesinin Sovyetler Birliği'nden ayrılan ülkelere kazık çakmasında önemli rol oynamıştır. Bunda Sovyetler'deki komünistlerle eski dostluğunun önemli rolü olmuştur. Yukarıda sözünü ettiğimiz global gizli örgütlerin tümünde Henry Kissinger'den çok daha fazla etkinliği vardır. CFR, Bilderberg ve Trilateral Komisyon'un her üçünün de birinci derecede David Rockefeller'in kontrolünde olduğu bu örgütlerle yakından ilgilenenlerin çoğunda oluşan yaygın bir kanaat. Hatta bu üç örgütün kralının David Rockefeller, baş danışmanının da Henry Kissinger olduğuna inanılmaktadır. Her ikisi de yahudi ve her ikisi de Amerika'daki yahudi lobisinin başını çekenlerden. Bu üç büyük örgütün kendi iç hiyerarşisinde merkezde bulunan kişiye "boğanın gözü" denmektedir ve hali hazırda "boğanın gözü"nün David Rockefeller olduğuna inanılır.

Dünyayı Ağlatan: David Rockefeller

DECCAL'E ZEMİN HAZIRLANIYOR (1945-1975)

   David  Rockefeller

David Rockefeller

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"For more than a century, ideological extremists at either end of the political spectrum have seized upon well-publicized incidents to attack the Rockefeller family for the inordinate influence they claim we wield over American political and economic institutions. Some even believe we are part of a secret cabal working against the best interests of the United States, characterizing my family and me as 'internationalists' and of conspiring with others around the world to build a more integrated global political and economic structure - one world, if you will. If that's the charge, I stand guilty, and I am proud of it."

 

David Rockefeller, Memoirs, 2002

The horrible tyranny that is being with 1945-50's to 70's.

Dünyayı ağlatanlar tarih boyunca bitmemiştir. Her zaman dünyayı ağlatan birileri vardır. Bu zamanın en büyük Şeytanlarıda Rockefeller ailesidir. Rockefeller ailesinin son Şeytanı ise David Rockefeller’dir. Kendisi Masonların yöneticisi, Bilderberg yöneticisi, Afganistan, Irak, Filistin, Çeçenistan vb. Masum Müslüman ülkelerine giren ve son dönemlerde Ortadoğuda yaşanan ayaklanmaların planlayıcısıdır.

Rockefeller ailesi yüz yıllardır babadan oğula geçmekte ve insanlara zarar vermekte ara vermemektedir. Bu zamanın en büyük şeytanı yukarıda da belirttiğimiz gibi David Rockefeller’dir.

Kendisi Amerika’daki birçok bankanın sahibi ve yöneticisidir. Örneğin American Express Bank, David Rockefeller’e aittir. Bir yerden başka bir yere, hangi banka olursa olsun, para yolladığınızda verdiğiniz vergi, harç gibi ücretlerin bir bölümü American Express Bank’a ödenilir. Böylece bu Yahudi iş adamına para vermiş olursunuz. Sadece bu değil. Uçak biletleri için ödediğimiz ücretlerin bir bölümü IATA adlı firmaya ödenilir. Bu firma yine Rockefeller’e aittir. Aynı şekilde Tren biletleri veya Gemi biletlerine ödediğiniz tutarın bir bölümü Rockefeller’e gider. Sadece bunlar değil. Yıllardır Sağcı bölümün karşı olduğu IMF’de bu kişiye aittir. IMF ile devlete verilen borçlar faiziyle geri alınmaktadır. Alamadığı zaman ise o ülke onun elindedir ve istediği birçok şeyi o ülkenin yöneticilerinin borcu olduğundan kabul ettirebilir.

rahmi koç vs david rockefeller

Sol taraftaki iş adamımızı tanıyabildiniz mi? RAHMİ KOÇ V.S. DAVID ROCKEFELLER {Aynı fotoğraf karesi içinde bir bilderberg toplantısı sırasında, resim çektirirken görülüyor}

Rockefellerin nasıl tehlikeli bir varlık olduğunu yukarıda ayrıntılarıyla anlattık. Bu verdiğimiz örnekler bunların sadece bazıları. Daha bilmediğimiz veya saklanan binlerce konunun olduğundan şüpheniz olmasın. En önemliside Petrol için Afganistan, Irak, Libya vb. ülkelere girmelerinin bu adamın fikri ve planı olması.

David Rockefeller, 12 Haziran 1915 tarihinde dünyaya gelmiştir. Şeytana tapan bir ailede büyümüştür. Yahudilerdir, ancak asıl inançları Kabbala inancıdır. David Rockefeller’in sülalesinin köküne kadar inmek ve onları tanımak çok zor ve tehlikelidir. Ayrıca birçok bilgi gizlenmektedir. Ancak biz günlerdir yaptığımız araştırmalardan sonra kaynaklara bakarak en doğru bilgilere ulaşmaya çalıştık.

Babası John Davison Rockefeller Junior Amerika’nın askeriyesinde çalışmış birisidir. Sözde hayırseverdir ama, o da oğlu David Rockefeller gibi, plancı ve çıkarcı birisiden başka biri değildir. Annesi Abby Aldrich Rockefeller ise Museum of Modern Art adlı bir müzenin kurucusudur. David Rockefeller’in dedesinin adı, babasının ismiyle aynıdır. Bundan dolayı babasına Junior ismi verilmiştir. Rockefeller’in hayatını kaybettiği 4 kardeşi bulunmaktadır. Bunlar; John Davison Rockefeller III. , Nelson Rockefeller, Laurance Rockefeller ve Winthrop Rockefeller. Kardeşlerinden John Davison Rockefeller III. , Rockefeller Vakfı’nın yöneticiliğini yapmıştır. Nelson adlı kardeşi ise, Politikacıdır, ayrıca Vize Bakanlığı yapmıştır. Bir diğer kardeşi Laurance ise tarihte Milyarder olarak geçmektedir, birçok işe girmiş ama tam olarak bir görev yapmamıştır. Birçok rastladığımız kaynaklara göre son zamanlarda ortaya atılan Blue Beam, yani Mavi Işın Projesi’nin fikir babasıdır ve bu konuyla ilgilendiğinden tam bir görev yapmamıştır. Son olarak ise Winthrop adlı kardeşi de kendini Politikaya vermiştir. Dünyayı ağlatan bu ailenin şeytanlarını size saydık ve birçok edindiğimiz bilgiyi size ulaştırdık.

David Rockefeller

D. Rockefeller'in yeni dünya düzeni üzerine bir açıklaması: "Bizim global bir dönüşüm sisteminin parçası olduğumuzu düşünenler var; bunu sağlamak için tek yapmamız gereken ihtiyacımız olan şey devletler arasında global krizler çıkarmaktır.." (Yeni Dünya Düzeni, D. Rockefeller, 2002)

David Rockefeller, aile içinde en akıllısı olarak görülmüştür. Çünkü her zaman kendi nefisleri için en iyi fikirleri o söylemiştir. Ayrıca birçok Politikacıyı elinde bulundurmuş ve onlara istediğini kabul ettirebilmiştir. Ayrıca kendisi dünyanın en büyük Katili olmasına rağmen ilginç bir şekilde Amerika’da Barış Ödülü’nü almıştır.

Kaynak: Wikipedia özgür ansiklopedi ve M. Cihad Saraç'ın konuyla ilgili yazıları.
 


VE NİHAYET BEKLENEN SON:

TÜM BU SİSTEM GELMESİ BEKLENEN ANTİ-İSA (DECCAL)'E AKTARILIYOR:

DECCAL'IN ŞAHSI VE BAZI ÖZELLİKLERİ

Anti-isa (Deccal): (Michael) Supriem David Rockefeller

(21 Aralık 1974, Annapolis-Maryland, ABD)

Bilindiği gibi, rockefeller ailesi yahudi ve kabalacı bir kökenden gelir. Geçmişi çok gizli ve köklü olan bu ailenin fertleri ve faaliyetleri ise, nedendir dünyadaki şu andaki en etkin güç olmasına rağmen son derece gizli tutulu. Bununla birlikte, baba David Rockefeller, amca Nelson Rockefeller veya Jay veya John Rockefeller gibi isimler ailenin önemli bireyi olarak amerikan basın ve medyasında duyulmasına rağmen, yine ilginçtir ki, Supreim David Rockefeller'in ismi çok bilinmez ve gizli tutulur. Oysa, bu şahıs diğerlerine göre çok daha okült gizli ilimler saip ve birçok mental güçleri elinde bulundurmaktadır. Üstelik, yakın bir zamandan beridir, sürekli yaniden dünyaya gelmiş olan Hz. İsa, yani Mesih olduğunu iddia ederek, fakat mesih'in şeytan yani Lucifer olarak dünyada vücut bulmuş şekli olarak kendini kabul ederek, antiisa olduğunu sık sık itiraf etmektedir. Üstelik, askeri bir birimde üst düzey yönetici olması ve devletin pek çok üst kademedeki görevlileriyle bağlantısı olması sayesinde ayrıca dünyaya yeni bir düzen getirme ve ortadoğuda barışı sağlama gibi diğer rockefeller bireylerinin iddia etmediği özelliklere sahip olması bu işaretleri kuvvetlendirmektedir. Dahası, supriem eski mısıra ve sümer yazıtları gibi antik dönemden kalan ne kadar okült felsefe ve firavunun sahip olduğu inanç varsa sıkı sıkıya sahiplenmektedir. İsteyen onunla ilgili aşağıdaki ingilizce belgeleri inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir..

 

His full name is Supriem David Rockefeller, a 34 year old man who says he is Lucifer redeemed, the Messiah the world has been waiting for and the Bible has been telling us about. This is the man secret societies have been waiting for and prepared for since ancient times. He says he is the one who rebelled against God, The Universal Father, and caused the Wars in Heaven. He is the one who created ‘sin’ and is the reason the world is in the shape it’s in. According to himself, after thousands of years in exile, he has now returned in the body of Supriem Rockefeller, but has redeemed himself. Instead of bringing the world to its knees and fulfill the End Time Prophecies, he has decided to save the world he once had the purpose to destroy. Upon all this, he is also the Jewish Messiah. When he visits Israel, he is treated like a God. Is he telling the truth? Hopefully this e-book will bring some understand to who he really is..


Supriem Rockefeller.jpg

The Myth Around Supriem David Rockefeller (E-Book by Wes Penre)

Chapter VIII: Superman, the Mask of Amen and the Significance of Gold

Why Gold?

The more I came to know about Supriem via his people the more I noticed how important gold seemed to be for him. I thought there must be more than vanity behind it. So I asked one of my sources why gold is so significant and I’ll tell you his answer in a moment.

Years ago I read the book “The Gods of Eden” by William Bramley and found it most fascinating. Bramley said he was only going to publish this one book and that’s it. He also said that this book is never going to be edited – the reader needs to take it as-is or discard it. He seemed pretty certain that his research would still hold water in the future and I think it holds up pretty well. I suggest you read the book in case you haven’t already — it can be found at Amazon.com in paperback and is pretty cheap.

Zacharia Sitchin goes into details about this too, whether you think he is a disinformation agent or not. Even if Sitchin’s research can’t always be trusted, he got the ball part right.

What I am trying to say is that the answer I got to the question resonates a lot with what Bramley wrote in his book. This is the reply from my source:

Gold was the reason why they [the alien races, Wes' comment] came to Earth in the first place. They need to harvest it to repair their home planets’ ozone layers – different races with the same problem. They created a worker race “Adama” to do their work. This is where the name Adam came from as the first man. The races divided up different locations where to mine but still they were part of the Allied Union which Supriem, under the name Marduk Ra, ruled.

Even the element symbol for gold is the same for the Allied Union, AU. I told you before everyday Supriem ingests a white powder that is gold, platinum and 68 other trace elements in their monatomic state. It also contains sea bed deposits.

The other two he takes is a pure white gold powder, once called the Philosopher’s Stone and the other is a white gooey liquid that is pure Platinum Suspension. It helps keep his body very electrically charged and his brain firing at 100%. He also said that’s why alcohol doesn’t harm him, it’s burned off very quickly.

A lot of what my source is saying here corresponds with my own research on the subject (see Chapter X), only that my source here uses other terms for the same thing. “Adama” is equivalent with “LULU” for example, something we will discover when we come to the ILAT-LITUM plates.

S Like in Superman, Supriem and Samech

Supriem has a huge Superman tattoo on his chest and another one, even bigger, on his back. It looks exactly like the one Superman has on his coverall.

First we need to realize that many of these cartoon writers have a lot of esoteric knowledge, thus did those behind DC Comics, where Superman has his origins. The Superman logo was not something they just came up with from the top of their heads –  it has symbolic and esoteric meanings.


S for Samech

The reason for the big S on his chest and back is because in Ancient Hebrew, the letter S is the sacred name of God, Samech. The shape of a serpent  represents wisdom and PalinGenesis. The actual name of the Superman symbol is “S Shield”. Here is a close up picture of the tattoo on Supriem’s chest:

Supriem's Superman Tattoo

Supriem's Superman Tattoo

This is not just paint — it’s pure gold — pure 24K yellow and Rose gold. Due to how the light falls we can’t really see  the gold in the top corners, but it’s there, something I have cross-checked with different people who know him.

Supriem has some Egyptian Lapis Luzuli in powder form that he wants to inject in his skin around the two S tattoos to give them a blue shadow background. Doctors have told him it would be poisonous to human skin but Supriem does not have a normal human body and can apparently tolerate it.

Supriem as Amen

Here is the picture of the year: Supriem dressed as the original Amen – himself in another, previous incarnation, thousands of years ago!


Supriem as Amen

This outfit is authentic and it’s all there, minus the Mitre — even the ring I have mentioned before, which he wore as Amen. Note the jewels on the mask — white diamonds on the lips, blue diamond pave’ around the eyes and Emerald pave’ on the chin. This is the same, original mask he wore thousands of years ago, which since then has been kept safe and hidden.

In the movie “Eyes Wide Shut” with Tom Cruise and Nicole Kidman there was an occult ceremony included in the plot, which was a rip off of the Priesthood of Amen. The man who was running The Elite was dressed like Amen, mask and all:

From "Eyes Wide Shut", starring Tom Cruise and Nicole Kidman

From "Eyes Wide Shut", starring Tom Cruise and Nicole Kidman

—> Chapter IX

Chapter VII: Ark of the Covenant, The Black Stone and Supremacy

Posted in 07 - Chapter VII by supriemrockefeller on May 13, 2009

by Wes Penre, Wednesday May 13, 2009 at 4:41 AM

YHWH and Marduk – Same Deity?

Marduk

Marduk

As we have noticed, Supriem believes himself to be both Lucifer and Marduk/YHWH. If this is true, the only way that could be was if he played both sides of the game — he was both Lucifer the Wise Serpent, who gave the first humans hidden knowledge, and he was YHWH at the same time, suppressing the same knowledge. This way he would have created fear and obediens among homo sapiens by the infamous tactics, “divide and conquer”, and if we look at the Old Testament, that is pretty much what happened. I am not saying this is the truth of the matter, and a little later, when we discuss all this information and connect the dots, I will show you why Thule thinks that Supriem’s claim that Lucifer and YHWH are one and the same does not hold water. Still, here is the information that Supriem’s camp agree with — in fact, a person from his camp gave me the URL to TheRedThread.net website (see below).

Below is a list of similarities between Marduk and the Hebrew God, YHWH, who ruled in the Age of Aries. Were they the same Deity? (Note: there is no mentioning of YHWH’s name in the Sumerian texts – or the St. John journals, but they do mention Marduk, who has the same patterns as YHWH).

The following comparison is taken from the website, TheRedThread.Net, and is unrelated to the Supriem story, but the concept is supported by Supriem and his people. I include it here for your information, because Supriem comes as a protector of Zionism and supports the State of Israel and the rebuilding of Solomon’s Temple as being one side of his mission. As you know now, he has the DNA from all sides, so he can also play all sides of the game, which can be hard to grasp for people who are new to these concepts. The long term goal for Supriem is to destroy Zionism, but he has to do it from within. Thus, Supriem wants me to believe he is pro-Zionism, because he does not want everything to be revealed at this time, but Thule told me about his real goal, which coincides with theirs. They want to utterly destroy the power of the Khazar Jews, the Zionists. So in a way he is the protector of Zionism, and in another way he is the destroyer of the same, because as he sees it, “the end justifies the means” and he doesn’t care what needs to be done to complete his mission as long as he reaches his end goal.

To the people in the region he is presenting himself as God — he is YHWH returning to Earth to fulfill their age-long promise from God (YHWH) to have their own Jewish State – the State of Israel.

When Supriem visits Jerusalem, he does not come as Supriem Rockefeller, he comes as YHWH himself. as the Jewish Messiah. In his initial letter to Leo Zagami he presents himself with many names, and both YWHW and Marduk were on that list of Deities. Therefore, for the record, let’s take a look at the list from TheRedThread.Net:

1) Both gods begin their rule at the start of the age of Aries [2048 BCE] [Note: planetary ruler of Aries is the planet, Mars = Marduk] Mars is a war-like planet.

2) Both gods portray Mars characteristics [warriors, aggressiveness, ambition, dominating, conquests, leaders, weapons, destruction]

3) Both gods, as warriors, were involved in combat, wars, and the destruction of cities; both were benefactors or heroes

4) Both gods claimed to be the destroyers of cities such as Sodom and Gomorrah

5) RA, Marduk, and YHWH, [as well as the Israelites] were all in Egypt at the same time

6) Both gods roamed the heavens in chariots [chariot or 'shem']

7) Both were known as a ‘God, King, Lord most High’, i.e. Lords of Heaven

8) The number 50 was important to both gods – Marduk was given the status of 50, YHWH the 50 year Jubilee

9) Both were unseen gods – Marduk was in exile, YHWH’s elusiveness for unknown reasons

10) Both were seen on a heavenly throne attended by fiery angels

11) Both [and Ra as well] had sons who promoted their father’s cause [Marduk/Nabu, YHWH/Jesus, RA/Osiris] – Jesus and Osiris both arose from the dead and went to heaven – not known if Nabu did the same. NOTE: I NO LONGER BELIEVE THAT THE REAL JESUS WAS THE SON OF YHWH.

12) Both claimed to be the ‘creators’ of the Earth, the solar system, and creator of mankind

13) Both left the scene of power at the very same time in history

14) IS-RA-EL – says RA is god – [EL - means 'god'] – RA is another name for Marduk

15) RA and Marduk were one and the same god

16) I AM THAT I AM, means, I AM ASHER I AM [Asher and Marduk were the same god]

17) Both Marduk and YHWH held the Sinai Peninsula to be an important location

18) Marduk arrived in Harran in 2048 BCE – Abram was told to leave Harran in 2048 BCE

19) Marduk identified the ‘heavenly planet’, Nibiru/Hibiru, as his own – gave it his name – the red planet. YHWH claimed to possess ‘heaven’ and its gates

20) Marduk usurped and replaced Anu, his grandfather, as most supreme god – YHWH – who did he usurp?

21) In the creation of the solar system – Marduk claims the role as ‘Father’

22) Marduk, [as Nibiru], has a god-hierarchy of 12; YHWH has 12 tribes; Jesus had 12 disciples – [12 months in a year]

23) Marduk, [as Nibiru], has 7 moons – one for every day of the week; YHWH instituted seven days to a week

24) Both gods claimed to be the supreme deity of both Heaven and Earth

25) Marduk, [as Nibiru], was the planet of ‘crossing’ [over our solar system]. The ‘cross’ is used to symbolize Judeo-Christians

26) Marduk was the firstborn of Enki, whereas Jesus was the firstborn of YHWH. NOTE: I NO LONGER BELIEVE THAT JESUS WAS THE SON OF YHWH OF THE OLD TESTAMENT.

27) Marduk’s name means: son of light, son of the brilliant day, true son – by this same description was Jesus known

28) Both are known as dual gods – Marduk/RA – YHWH/Jesus – I NO LONGER BELIEVE THAT JESUS WAS THE SON OF YHWH OF THE OLD TESTAMENT.

29) Both claimed supremacy of the ‘Four quarters of the Earth’

30) Both claimed that the god of Babylon was their enemy

31) RA and YHWH both had Temples built; both had a special shrine to house a coveted instrument [the Ben-Ben & the Ark of Covenant]

32) RA’s kingdom was divided into two sections for [Osiris & Seth] – the north and the south kingdoms – the same with Israel

33) Osiris, son of Marduk, was, killed; he then was, resurrected, ascending into the heavens through the secret gates. Isis [goddess] found his dead body; Jesus, son of YHWH, was, killed, resurrected, and later he ascended, into the heavens – Mary Magdalene sat watch over his body, and was first to witness Jesus after his rising. I NO LONGER BELIEVE THAT JESUS WAS THE SON OF YHWH OF THE OLD TESTAMENT.

34) The Northern & Southern kingdoms of Egypt, wore red, white, blue hats; all twelve tribes, of YHWH’s Israel, have red, white, blue flags today.

35) Father, virgin mother, divine infant/Osiris, Isis & Horus; YHWH, Mary & Jesus; Marduk, [as Nibiru, Tiamat [Earth], & the Sun] I NO LONGER BELIEVE THAT JESUS WAS THE SON OF YHWH OF THE OLD TESTAMENT.

36) A six-point star symbolized Nibiru and Marduk – same as the Jews – and perhaps King David – the star means ‘god’ status

37) Eye of Horus represents strength, vigor, and self-sacrifice; America, home of the lost tribes, put this ‘eye’ on their national emblem – also the pyramid

38) The ‘thirteen’ tribes of Israel were once Egyptian citizens, under Moses’ command – they left Egypt when Marduk left – 1433 BCE. The original ‘thirteen’ colonies of the USA were identified with Egyptian symbolism.

I want to make a comment on point #11, where the author says he doesn’t believe the REAL Jesus was the son of YHWH. Neither do I. The real Jesus, Yashua, never said once that YHWH was his father — he said that God was his father, but he never mentioned YHWH by name. And if he had, that would have been very confusing to me, because YHWH is a ‘war god” and a “jealous god”, and his behavior contradicts that of the message of Yashua. The REAL Creator I don’t think is even mentioned in the old Testament — YHWH is the Jewish God, the “true Satan” if there is one,  he is not the Universal Father, as I see it.

YHWH in Jerusalem

Supriem wants to keep a lower profile these days of the Luciferian side of himself, saying that this is something of the past and that he is now redeemed. He wants to focus more on that he alledegly is the incarnation of the Hebrew God from the Old Testament, YHWH, and Amen Ra, among other entities throughout history. Also, Tetragrammaton can be SPRM instead of YHWH. He is, as they say in the Urantia Book, factualizing throughout the Universe to make the Supremacy complete, according to a source in his camp. It lies in his interest to have people focus on this rather than on Lucifer, mainly because of his mission in Israel.

Supriem would, according to himself be YHWH reincarnated/reanimated and have a part of his DNA, as well as he has the DNA from Lucifer (which is the Holy Grail line as we shall see), Horus and other Deites. I find it fascinating to see the resemblance between Supriem and Marduk in regards to how they look like in their physical incarnations. I don’t know if Marduk Ra and YHWH are one and the same, but the picture below is an artifact showing Marduk.

YHWH/Marduk

2012'de geleceği söylenen Marduk, aslında bir gezegenden çok eski sümerdekizorba bir kralın ismidir..

Supriem outside Jerusalem, talking to the locals

Supriem outside Jerusalem, talking to the locals. -David Supriem Kudüs'te halka kitlelerine karşı konuşma yapıyor (iki resmi karşılaştırın)..

Compare the two pictures — the first one is of Marduk and the second one is of Supriem just outside Jerusalem, talking to the locals, who know who he is and usually kneel before him when he comes. Supriem has told the media to keep quiet about who he is  for a while still. The picture is cropped to exclude the faces of the locals to protect their identities.

In addition, Supriem must have an easier time than most to be on “all sides”  if he has the Manisola of all these Deities and therefore can take on any of them at any specific time. Hence also his shift in temper and personality, depending on which deity he is “dramatizing” at the moment. If all this is true, he is definitely an experiment.

Anyway, look at the expression on Marduk’s face above and the expression on Supriem’s. Also, Marduk was known to have red beard and so does Supriem — both Marduk and Supriem are known to have blond hair, and then compare the Bedouin head dress that Supriem is wearing with that which Marduk is wearing. I just mention this as a curiosity and doesn’t prove they are one and the same.

Being Multiple Deities in One — How it Works

It took some time for me to understand what Supriem meant when he said that he was Marduk, YHWH, and Samech etc. in one Being!

He later told me that he is talking about the “life force” of these ancient deities, not the deities themselves. Apparently, some time after the original deities left the Earth a long time ago, some of their life force was kept somewhere safe — with the deities’ blessings — and perhaps “extracted” to be used at a later time, seen from our perspective. Now, these life forces are mixed together into one person, whom they have had incarnate here on Earth — this person is Supriem David Rockefeller.

According to Supriem, these inter-dimensional deities, and the ones who are on the same level of reality, have this technology, and it’s allegedly a piece of cake to accomplish this mix. On their level it’s apparently not more difficult than mixing fluids together. It’s “lower science” for them. These deities are Creator Gods and the technology they are in control of is so far out there that it’s impossible for us to comprehend.

My understanding is that at one time, way in the past, the deities decided to prepare for someone to be born with this combined life force at a specific time (which is now), to be able to accomplish the goals of depopulating Earth and put this superior soul-mix into a sturdy body, empower him with Triple Helix and other DNA strands, unknown to us. Then, when this mind/body/spirit complex is powerful enough, his mission will be to become the “Ruler of Gaia” (Earth), with some help from the Air Force and inter-dimensional beings. It was supposed to be the ultimate hijack of our world and its population, and the end of spiritual ascension.

When this book is released, Supriem has supposedly changed sides and redeemed himself on behalf of the life forces he possesses and is now working for mankind, against those who sent him here. However, because that was not his primary mission, we can’t trust it, so he may change sides again. We will see…It seems to me he has a lot of inner struggle, and is not totally sure which leg to stand on. After all, there must be a reason why he is so attached to alcohol.

Does this mean that he is just a “puppet” for higher, inter-dimensional deities and that he actually was sent down here against his will? It’s hard to say, but it’s possible. People who have followed my general research, outside the scope of this book, know that mind control is common in the world, and it’s done on different levels. “As above, so below” — same thing could have been done to Supriem, but on a much grander scale. He did actually mention to me once that he wishes he doesn’t have to do all this… That’s an indicator that he doesn’t do it out of free will, but perhaps on some level made an agreement — a pact with the Devil so to speak — and now is expected to accomplish what he promised. By changing sides he goes against his oath, so we shall see if he can get away with it.

Inside information that I have received from certain secret societies since I started looking into Supriem have told me that there are certainly bodies here on Earth used as “vessels” for higher entities, who are then occupying these bodies with a purpose to inter-mingle with humanity on a 3rd Density level. These are not to be confused with “walk-ins”, which is when the original spirit made a pact with another, often higher developed spirit, most commonly before birth, to exit at a certain time in his/her life, being kicked out of the body and taken over by the higher developed spirit. In our case, we are talking about a deity or life force(s) taking a body already from birth, or sharing it with an original spirit. According to some secret societies, some of the original bodies do not have their own souls/spirits attached to them, but are just empty shells/vessels — they have no souls of their own. What is the case with Supriem Rockefeller, I don’t know. Sometimes I get the feeling that there is a “real” spirit in there in addition to the deity mix, because he is not always gung-ho on his mission and is showing human emotions, like regret, as well.

Supriemacy Test

Cognitive ScienceIn April 2009, according to one of his spokesmen, Supriem did a military test in conjunction with the Stanford Cognitive Science Department. There were one hundred questions in total in four different categories.

He scored a 24 out of 25 correct for remote viewing; 25 out of 25 for precognition; 23 out of 25 for telepathy and 23 out of 25 for ESP. So he scored a 95 out of 100 which is the “highest ever” scored; before him the highest was 19 out of 100.

His IQ test couldn’t get an accurate score because it was far off of the chart, over 300. He spent an average of only seven seconds per question, which is previously unheard of. He also displayed telekinetic abilities.

Supriem doesn’t read either; he mentally photographs up to five million words per minute. He takes a book upside down and starts from the back and goes as fast as he can turn the pages plus he has a 100% recall rate. They call this “Holographic Memory”. According to himself, he failed to score 100% because he had been drinking at the time for the test.

Supriem’s New Spiritual Achievements

The test scores with the Stanford Cognitive Science Department may sound impressive and certainly are stunning, but quite insignificant in comparison to another test he apparently just passed. On Friday April 10, 2009 (Good Friday), Supriem supposedly redeemed himself fully and utterly and was accepted by The Ancient of Days to complete his task here on Earth and liberate Earth and its peoples. Supriem’s spokesman told me Supriem now has the Universal Life force of the Creator, The Universal Father in him. He has therefore completed a phase of Supremacy, God the Supreme, Almighty Supreme, The Supreme Being and now as the Conjoint Actor for Supremacy. He is The Universal Father Incarnate, even though he is part human.

Ark of the Covenant and the Black Stone

In Chapter 5 I briefly mentioned the Black Stone. According to Supriem’s camp, it was the stone Supriem in the incarnation as YHWH gave to Abraham in the old days to safe keep. Abraham obeyed his God and the Black Stone was put into the Ark of the Covenant.

The ring on Supriem's finger is supposedly a 10,000 year old Egyptian Lapis Lazuli, 100 carat stone and the exact same ring he wore as Amen; it is the ring of the highest Gods and is charged with the vibration of the stone.

The ring on Supriem's finger is allegedly a 10,000 year old Egyptian Lapis Lazuli, 100 carat stone and the exact same ring he wore as Amen; it is the ring of the highest Gods and is charged with the vibration of the stone (Elindeki yüzüğe dikkat edin, yaklaşık 10.000 yıllık bir mısır lahitinden çıkarılmıştır ve en son mısırdaki Amon rahiplerince kullanılmış olup. bunu kullanan kişinin tanrı ile iletişime geçeceğine inanılırdı..)

The Ark of the Covenant is in safe keeping, waiting for Supriem to rebuild the Temple Mount. If you have read from ancient writings, the Ark contained something that allowed direct communication to God, but only for the worthy. This means that at this point only Supriem’s body can use the stone. Before him, Abraham is the only one who has successfully used it. Again, all this was told to me by his spokesman. Here is more, and I paraphrase:

King David had access to the Stone as well, but my source is uncertain whether he could activate it or if he even tried. It remained sealed when it was at the Temple Mount, so King David probably couldn’t activate it and would possibly have become very ill if he tried, if it didn’t kill him.This is where the curse stories come from, and for all you Indiana Jones fans (me included), think back and remember “Raiders of the Lost Ark” and you see what I am talking about and what allegedly happens if the unworthy open it.

Before we go too deeply into the different significant stones used by Supriem and the Thule Order, I need to explain the differences between them:

  1. There is the Black Stone given to Abraham by YHWH (Supriem) to safe keep. This stone is now buried in the Ark of the Covenant, which in turn is hidden in a safe place, waiting for Supriem to build the Temple Mount, as mentioned above. Supriem has the “baby brother” of that stone in his ring (picture above) and that ring helps him keep in communication with the spiritual world.
  2. Then we have what Thule calls the “Master Stone”, which looks black in pictures, but is made of 98% silicon and 2% alien material (wafer). It was found in the Roswell crash in 1947 and came in Thule’s possession. There was no wafer production on Earth at that time — the stone is alien. Thule is using it to activate Triple Helix DNA, because the 2% of the non-earth metal is so strong that in the corresponding devices (Vril device) the blood of a person gets another swing, which means it could change the direction of the double helix to triple helix. That is the secret of Roswell stone. The Thule member also told that the ground was covered with black stones at the site of the Roswell crash.
  3. The Mecca-stone has nothing to do with the Jews, which I thought at first. The moon was in ancient pagan fertility cults. The Mecca-stone refers to the gods of the pre-Islamic period. Here follows the story of the Mecca stone for those who are interested in the esoteric. It was given to me by the Thule Order. It is translated through an online German-English program, so forgive me if the English is not perfect:
    The essence of the Mecca stone has its dating to pre-Islamic times. To our knowledge, the Mecca-stone is an old relic from Ryleh, the city of the dead gods, as H.P.Lovecraft described in the Necronomicon! The Mecca-stone stands for a two-tier race, before the people lived. This story is also on the  back of “Ilat-Litum” (see Chapter X). The old gods were androgynous Ryleh, (double-sexuality). They were out of water (female) and earth (male). I have often written to Supriem about the Gods of the Necronomicon. They live on the other side of the “Daath” [relating to the "Tree of Life". Here is another link explaining it, Wes' comment]. They infiltrate our world in a non-material way. Kenneth Grant, a student of A. Crowley, has also written an excellent book, it says “The night side of Eden.”

    Even Supriem’s stone can help him communicate with those old Gods of “Daath”. He thus has the opportunity to work with communication from a whole new dimension.

The Black Master Stone, now in Supriem's possession? This picture was sent to me by a member of the Thule Gesellschaft

This is supposedly The "Master Stone", found in Roswell in conjunction with the UFO crash in 1947.

The “baby brother” of the Black Stone, embedded in Supriem’s Amen ring, is a sphere and contains all star charts from the founding races, ancient history from this planet and beyond, codes to the Star Gates and allows direct communication to any dimension or Alien race, even direct communication with the Universal Father, allegedly. The key is, only Supriem’s 49 strand triple helix DNA can resonant tune to the stone to activate it. Like the Bible says, only the “Worthy ONE” can open the Ark.

Supriem's blood in contact with the Black Stone

Michael Prescott’s blood in contact with the Roswell Stone

The above picture shows The Prophet Michael Prescott’s blood in contact with the Roswell stone inside the Vril generator. It can then be used to develop the Triple Helix DNA, but only among people where the Triple Helix already latently exists. If it doesn’t, the attempt is useless — you can still add it and it wouldn’t harm you, I’m told, but you wouldn’t gain from it either.

There has been quite some confusion on my part regarding which stone is which, but I hope the above settles the matter.

On Friday April 10, 2009, my source was about to experience the event of a lifetime. He says that he was present when Supriem used the smaller version of the Black Stone (located in his ring).

This is what supposedly happened:

Uniting With the Universal Father

On Good Friday another phase of Supremacy was complete. It was done by Supriem using the Black Stone from the Ark of the Covenant. It is only working when the stone can be resonant tuned to Supriem’s body — it would be worthless if anyone else had possession of it. Supriem puts it on his forehead and he communicates directly with the Universal Father. By communicate I mean completely transcend send to the highest vibration — that vibration would kill anyone else because their body couldn’t handle it.

The whole point is that now Supriem has the Universal Life force of the Creator, The Universal Father in him. So now it’s a done deal, the Lucifer SPRM pact. Supriem has completed a phase of Supremacy, God the Supreme, Almighty Supreme, The Supreme Being and now as the Conjoint Actor for Supremacy. He is The Universal Father Incarnate, even though he is part human.

Supriem also used the stone to open a gate and said to all of the negative energy, non human deities:

“For all of those who want to be redeemed, see me. You followed me once so do you really want to question me now?”.

My source went on telling me:

It was unbelievable! There was so much electro-magnetic activity that the pressure on my head felt like I just swam 100 feet deep in water. All I could hear was a whistling sound and I could see the non human entities.

It’s crazy because none of this is shocking to me anymore; aliens, non human entities, multi dimensional beings, Supriem being God, etc. I love the Military for changing my life and Supriem for bringing me into his circle. My life is like a Sci-Fi novel.

He was very thrilled about this and said this to me in addition:

Can you imagine that he gave up ruling once again as he did in the past where everyone was his slave, in order to take this planet into light and life with its Universal neighbors? Now, that is being worthy! He’s still a ruler but now it’s in a way to be praised.

For the record I here need to mention that Thule acknowledges that Supriem has access to the “baby brother” Black Stone. It was given to him by a Thule member to use for the benefit of mankind. This Thule member received the Stone from the Inner Core of Thule to give to Supriem. Here is a picture of the smaller stone while it was still in Thule’s domain:

The smaller version of the Black Stone
The smaller version of the Black Stone

Although we still have to look into Thule’s view on who Lucifer is in a later chapter, I need to complete Supriem’s view on the same Deity, so you, the reader understand both side — where they coincide and where they collide. Personally, Thule’s explanation makes more sense to me, but it’s like laying a puzzle–the pieces to fit in the big puzzle are in both camps.

So is it possible for Lucifer and the fallen angels to be redeemed? From what I know, there is no passage in the Bible telling us that Lucifer/Satan/The Devil will ever be able to redeem themselves, and I find no reference in the Urantia Book either.

However, there is a reference in “The Keys of Enoch“, Key 104:26. :

104:26. The Father Universes evolve the celestrial architecture for the location of the Thrones and Dominions, the seats of government. These seats of government dispatch the commissions of the Paradise Sons and the Elohim Lords of Light for the creation of worlds in the lower heavens. (And it is only by the order of the Father universes, through the Magistrates who sit on the Councils of the Thrones and Dominions, that the fallen Paradise Sons and fallen angelic hierarchies can be redeemed.)

Supriem’s camp has never mentioned this passage from the Keys of Enoch, but they correspond with one thing Supriem says he is trying to do — get redeemed through the Ancient of Days and the Magistrates. Has he actually succeeded in doing this, or are his efforts in vain? There is no way for anybody to tell, only speculate. The real truth will show sooner than we may think as the Allied Union is coming to a closure.

Being incarnated in the third density it’s impossible for me or anybody else to understand what is happening in the angelic realms, and all I can go by is what is written in different scriptures, my own intuition and sense of morals and ethics, although this is all restricted to a limited level of understanding. After have been following Supriem’s whereabouts to some extent after Good Friday 2009, I can see anger and aggression in him still, and I don’t always agree with how he handles things. It’s is too much “business as usual” for me to be able to embrace. In spite of a slight possibility of “Lucifer being redeemed”, the motto “the end justify the means” does not harmonize well with me, and I haven’t seen anything written anywhere that Lucifer — or anyone else either for that matter, can redeem himself — quite the contrary. Then, I am keeping in mind that his personality is a mix of different Deities, so his anger may make sense. My main concern is that if Supriem is going to be the CEO of this world, whether he has good intentions or not, seen from a comprehensive viewpoint, his different personalities seems like something we should be concerned about.

In addition, I personally don’t want a new revengeful “God” like YHWH to reign over us — someone we should fear if we don’t abide. That to me is not a ruler of Love and Mercy, but another Controller. Third Density is the density of “free will”, and you have the right to find your own path to God without being slaughtered by him like in the old YHWH days. I can’t tell you if Supriem would act like YHWH or not if he comes to power, but what worries me is that he claims to be the same deity as YHWH and that to me is not a good sign…YHWH was inflicting on “free will” and therefore distorted third density and made our chances to finding God more difficult. Only redemption would change that, and I am far from sure he has been redeemed – even if he is serious in his efforts.

The Ra Material, Book 1, is telling us that in 4th Density there are still wars and conflicts happening on a small scale as a solution to resolve issues, but in 5th Density, wars and conflicts as solutions to problems are unthinkable. I feel I am more in harmony with 5th Density than anything else. I personally don’t think that any conflicts between humans, or humans and non-humans, can be resolved by war and killing. But then, this is not the 5th Density, but the 3rd…

How could anything be resolved with murder? By killing someone else you kill a part of yourself, because we are all ONE. Why would we do that? A psychiatrist would say that a person who commits suicide does so in a state of a chronic or temporary psychosis. Isn’t then killing another being, whether it is in a war or for any other reason, homicide and suicide at the same time and a sign of psychosis?

Then we have self-defense, of course, and this is something we can discuss back and forth for a long time. What is seen as self-defense by someone may be seen as an aggressive act by his/her opponent and everything becomes very subjective. I guess it’s up to each and everyone to decide if self-defense is a reason to kill, and I know that it’s the “self-defense button” Supriem is pushing when he is fighting for peace on Earth. But like David Icke once said: “You can’t fight for peace, you can only peace for peace”, and there is a lot of wisdom in that. Anyone can stress self-defense to push their objectives but the objectives are not always righteous for the majority of the population.

We have to take into consideration that there are certain contradictions to the story, because it has to be. There is no reason that his camp would tell me everything as it is — they have to cover up things to safeguard their Agenda, but I do believe they told me the truth where they could. The reason for that is because I have compared it to Thule’s views, which we soon will take part of, and the ILAT-LITUM tablets, which are telling quite a remarkable story. In addition, we have something called paradoxes, which is something we will go deeper into at the end part of this book. Paradoxes are valid and both sides of a paradox can actually be true, as we will see…

Supriem, I am sure, doesn’t mind that some of this information is being released, but I think he wants to be in charge of exactly what is being published, and from his viewpoint that is totally understandable. But I am not him and have another mission — to tell the story as it is so the world can be enlightened to what is happening behind the scenes, good or bad. I am a reporter, and I can’t censor myself. And I think that it is my duty to let people know so that they can be prepared for the New Future and the Harvest.

Still, I try to keep in mind that I don’t have the whole picture, and neither does anyone else including those few who are “initiated”. Even they only know so much. It’s a game within games within games… Hence, any opinions of mine or anybody else are (they have to be) due to change.

NOTE: Wes Penre, July 8, 2009 at 10:06 AM: This picture was taken on July 4 at the Naval Academy in Annapolis, Maryland. There is a lot of significant symbolism in this picture:

The Eye of Ra on his shirt with the word OBEY and arrows pointing to the Eye, which of course is Marduk Ra, Supriem himself. The three sides of the pyramid say: “Observation, Integration and Phenomenology“.
The shirt is a Phenomenology shirt (a philosophical method and school of philosophy) http://www.phenomenologycenter.org/phenom.htm
The footballs to his right form the Trinity.
The bull in the statue is the symbol for Aldebaran, Isis and the Anunnaki.
At the bottom of the picture you can see the top of Neptune’s fork (Navy symbol).
There’s a lot of more symbolism here, but I have merely pointed out what is directly related to Supriem.


İncildeki 666 (Deccal'ın sayısı) sayısına işaret eden şu hesaplamayı inceleyin:


The anti-christ was born in Providence, R.I. in 1974.

33 x 360 (for the god of each day long ago) = 11,880 divided 6 – 6 = 1974.


120 years (for man’s lifespan) times a true cubit (which is the equivalant of
22 inches and there are 22 letters in the Hebrew alphabet)
120 x 22 = 2640 – 666 = 1974.


Planet Mercury (Hermes in Greek as in Hermetic teaching) orbital year is 88
days, and it travels at 30 miles a second. 88 x 30 = 2640 – 666 =1974


1998 (1 + 8 = 9) since none of the bad things will have happened yet. 1998
+ 9 = 2007 – 33 (anti-christ death) = 1974.

66 books in the King James Bible by 40 authors. 66 x 40 = 2640 – 666= 1974.

Dolayısıyla tüm sonuçlar deccal'ın şahsına ve doğum tarihine ve üstelik 21 Aralık olması ile dünya gündeminde sürekli tartışılan şu 21 Aralık 2012: Marduk'la Randevu olayına da açıklık getirmektedir böylelikle, yani Deccal'ın (Eski sümer metinlerindeki Evil-Merodak'ın) gelişinin ilan edilmesi tarihine..

Şimdi, Saklanan büyük Gerçeği anladınız mı?

Vesselam..


İNCİL VE DANİEL KİTABINDAKİ DECCAL'A İŞARET EDEN DİĞER ALAMETLER

(NOT: BU ALAMETLERİM VE BURADA SAYAMADIĞIMIZ DİĞER PEK ÇOĞUNUN YUKARIDAKİ ŞAHSA İŞARET ETTİKLERİ  GÖRÜLMEKTEDİR, diğer işaretler için şu siteyi incelemenizi öneririz):


http://supriemrockefeller.wordpress.com

Supriem in Bible Prophecies (DANİEL KİTABINDAKİ KEHANETLER)

Daniel 7:23. Thus he said, The fourth beast shall be the fourth kingdom upon earth, which shall be diverse from all kingdoms, and shall devour the whole earth, and shall tread it down, and break it in pieces.

Daniel 7:24. And the ten horns out of this kingdom are ten kings that shall arise: and another shall rise after them; and he shall be diverse from the first, and he shall subdue three kings.

Daniel 7:25. And he shall speak great words against the most High, and shall wear out the saints of the most High, and think to change times and laws: and they shall be given into his hand until a time and times and the dividing of time.

Daniel 7:26. But the judgment shall sit, and they shall take away his dominion, to consume and to destroy it unto the end.

Daniel 7:27. And the kingdom and dominion, and the greatness of the kingdom under the whole heaven, shall be given to the people of the saints of the most High, whose kingdom is an everlasting kingdom, and all dominions shall serve and obey him.

Verse 23 clearly states there will be a malevolent One World Government with a World Dictator, an AntiChrist, who will be destroyed in the end. According to Supriem, he chose not to go that path, but instead create a benevolent World Government. But then again, remember that the AntiChrist will come as a “man of peace”.

Also, in Verse 25 it says that he “thinks to change times and laws”, which possibly can be interpreted on two levels:

  1. He is doing so by claiming he can change the Bible Prophecies.
  2. Or, Verse 25 could mean he will change times and laws in order to create a One World Government and change the laws world wide. He will also speak words against God. Then, the words “dividing of time” are very interesting. So here the prophet is suggesting two timelines. One may be the timeline where people following the wrong leader have to start all over in this 3rd density after the End Days, while those who follow the second timeline ascend to higher spiritual realms as they are doing the work of God — which is “service to others” and teaching the “Law of One”. More about this in the Epilogue.

Here is an interpretation of Daniel’s Vision, borrowed from Wikipedia:

“Then an unidentified king, a stern-faced master of intrigue, comes on the scene. He starts small but will become very strong, yet not by his own power. He will cause astounding devastation and will succeed in whatever he does. He will cause deceit to prosper. When they feel secure, he will destroy many.

He will grow to the south, then east and toward the “beautiful land” and destroy the mighty men and the holy people. He will consider himself superior to the “hosts of heaven’ and claim to be as great as, and take his stand against, the “Prince of the princes.”

He steals the ‘daily sacrifice’ and denigrates the “sanctuary” of the “Prince of hosts”. The saints and sacrifice are put under his tyranny and truth is thrown down.

Yet he will be destroyed, but not by human power”

Stern faced

Stern faced (HADİSLERDE GEÇEN KIRMIZI YÜZLÜ İFADESİNE AYNEN UYAR..)

Stern faced

Stern faced (Annunnaki ırkına ait kafatası ve yüz biçimi, bu yapı eski Mısır firavunlarında da bulunur ki, buradan Deccal'ın firavun II. Ramses ile aynı soydan geldiği anlaşılır..)

Isn’t this describing Supriem Rockefeller? One interesting part in the above interpretation is “he starts small but will become very strong, yet not by his own power. He will cause astounding devastation and will succeed in whatever he does.” That could be our man exactly. He became strong, not by his own power (only), but with the help from the Thule and some alien races, whom according to the Thule’s camp abducted Supriem when he was 14 where they analyzed and manipulated his DNA. His Triple Helix was then activated in 2007 and he now has the DNA from both the Lemurians and the Anunnaki to be able to play his part — this, according to Thule, was the experiment. He needed DNA from both “camps” and more to pull this off — he needed to be able to associate with the Lemurians as well to understand their mindset as well as having his Triple Helix activated so he can help opening the Stargate. A Thule member assured me that Supriem knows this. The question is — which direction will Supriem take? If we think he is the AntiChrist, it doesn’t matter if he flip-flops between loyalties, the Bible prophecies regarding him will come to pass anyway.


(İNCİL'DEKİ KEHANETLER)

Also, the Wikipedia’s interpretation is interesting as well: there it says that he grows to the south (Tennessee, where he was born), then to the east (New York, where he now resides) and his intention is to go to the “Beautiful land” — Israel and complete his mission there. That fits, too.

Now, let’s continue with Matthew 24:

In verse 3, Jesus Christ’s disciples came to Him and asked, “Tell us, when shall these things be? And what shall be the sign of Your coming, and of the end of the world?”

Christ continued to explain the sequence of events that precede His Second Coming:

(1) deception by false prophets and false christs,

(2) greatly intensifying wars,

(3) devastating famines, and

(4) pestilences—widespread diseases—following in the wake of warfare and famine. These events are symbolized by the first four seals of Revelation 6. Next, Christ explained events and conditions leading up to the Fifth Seal:

“For then shall be great tribulation, such as was not since the beginning of the world to this time, no, nor ever shall be” (Matt. 24:21).

World conditions will have seriously deteriorated. Even God’s people will be affected:

“And because iniquity shall abound, the love of many shall wax cold. But he that shall endure unto the end, the same shall be saved” (vs. 12-13).

Verse 14 gives a general sign of when the end is upon us:

“And this gospel of the kingdom shall be preached in all the world for a witness unto all nations; and then shall the end come.”

The Bible Prophecies are about to come true and the End Times are NOW. There will be a split between those who are ready to follow “Christ” to a better world and the next density of learning and there will be those who won’t. And in between the two options, the deceptions will be plenty-ful and the false prophets and Messiahs will be everywhere.

Cruxified

Supriem says we all have to look beyond good and evil and that he is on “all sides”, but it’s hard to imagine someone who is killing people in droves for a bigger purpose and lives under the motto “the end justifies the means” is for the good of humanity. This goes against all my spiritual intuition and ethical and moral principles. He also has anger problems . It may or may not be true that Supriem had something to do with Prescott being thrown in jail (if he ever was), but it really doesn’t matter. It was the reaction from his camp to the rumors that Prescott was arrested that showed their real face, in my opinion. This one sentence, “this is what will happen if you f-ck with the Powers That Be” shows to me that his ‘benevolent dictatorship’ will not be so benevolent after all. What we will be lacking in his Allied Union apparently, is freedom of speech. On the lighter side, his spokesman may have been in a bad mood that day, but it’s still worrisome, even if you don’t believe the Bible Prophecies.

It’s strange to me when you have to be afraid to be on his “bad side”. That’s not a leader I am ready for. Personally, I am not even sure we need a leader in the future – at least not if we graduate and move on to the next density. I would say that then we would need teachers, not leaders — teachers that can teach us to teach ourselves – that’s the “key to the kingdom” for me. “The answer lies within” – the unity, becoming One with God, that’s the goal, that’s the End Game. Be ONE with the Creator again, come back “home” and “report”, bringing with us all our experiences and what we’ve learned, so we can help the One Creator God, which is ourselves in unity, to experience Itself. If Yashua/Jesus DOES come back and will “rule” after the dark forces are defeated, I don’t think “ruling” in this case means like in King or President in the sense we are used to think ing about it. It will be a spiritual Kingdom and I believe he would be more of a world teacher than a regular King. His profound, spiritual teachings have lived on up until this day although the world was not ready for them 2,000 years ago, and perhaps he is coming back in person like the New Testament says, despite Prescott’s, Thule’s and Supriem’s conviction that Yashua was not the Messiah and the world has been deceived.

I have a hard time with the Thule’s suggestion that Yashua would be a descending Anunnaki, because at this point I don’t believe that the Anunnaki come as true liberators.

Matthew 12:33: Either make the tree good, and his fruit good; or else make the tree corrupt, and his fruit corrupt: for the tree is known by its fruit.

This is Thule’s outspoken viewpoint on Supriem:

Lucifer is only one in the hierarchy of fallen angels. He stands alongside Leviathan, Dagon, Asmoday, Thammuz, to name a few. You think they would be equal to God. That is the mistake. SPRM is very proud. This pride can quickly lead to arrogance and hubris. Of course there are much higher entities in the hierarchy of Gods!

The Creator himself, in all his Greatness, will only have Lucifer do what he must do: cleanse the world...


EK: DECCAL'IN ARKASINDAKİ GİZLİ ÖRGÜTLENMELER (KISA ÖZET):

CFR, Trilateral Komisyon ve Bilderberg:CFR (Council on Foreign Relations-Dis Iliskiler Konseyi)

Clinton, Antony Lake, Al Gore, George Bush, Warren Christopher, Colin Powell, Les Aspin , James Woolsey (CIA direktörü) gibi isimlerin CFR (Council on Foreign Relations-Dis Iliskiler Konseyi) isimli bir komisyona kayitli olmalari herhalde okuyucuyu bunca bilgiden sonra sasirtmaz. Ama dünyadaki en ciddi karar mercilerine gelenlerin bagli olduklari bir örgüt olmasi herhalde dogal karsilanabilir, üstelik bunlarin bazilari BILDERBERG veya Skulls and Bones Society üyesidirler. Yani hiç kimse hak ettigi ve olmasi gerektigi için bir pozisyonda degildir Yeni Dünya Düzeninde. Ipleri ne kadar iyi oynatabildigi, ne kadar sir tuttugu ve bu örgütlere ne kadar bagli oldugu önemlidir onlar için.

Globalizasyon ideolojisinin Bohemian Grove ve Skulls and Bones Society gibi masonik örgütlerden daha az gizli bir bransi olan CFR 21 Temmuz 1921'de New York'ta kurulmustur (Ross 2000; Marrs 2000). Zaten yüzyillardir ülkü piramiti, Süleyman mabedi, tek hükümetli dünya, Sionun ogullarinin vaad edilmis birlesik kralligi, evrensel kardeslik gibi fikirleri savunan gizli cemiyetlerin bu ideolojisini ilk harekete resmi olarak geçiren kurulus CFR'dir. Globalizmin gizlilikten çikip dünyaya ilani CFR'in kurulusu ile baslamistir. 1917'de Baskan Wilson savas sonrasinda yüze yakin elit adamini toplamis ve global baris (!) planlari yapmislar ve Wilson 'in bilinen on dört nokta teorisini 8 Ocak 1918'de kongreye sunmuslardir. Bu plan özünde tüm ekonomik sinirlari kaldirmayi amaçlayan ve ABD sermayesini tüm dünyaya hakim kilmaya yarayan bir plandi. Ama 1919'da Paris Baris Görüsmelerindeki Versailles anlasmasi Almanya'ya agir kosullar koymustu. 30 Mayis 1919'da Paris'in Majestic otelinde toplanan Ingiliz ve Amerikan delegeleri bir 'Uluslararasi Iliskiler Enstitüsü' kurmaya karar verdiler. Bunun adi daha sonradan Ingiltere'de 'Royal Institute of International Affairs' oldu.
 
21 Temmuz 1921'de de ABD'de CFR gizli kosullar altinda kuruldu, 1945'e kadar merkezi New York'taki Prat House oldu (Halen merkezi burasidir: The Harold Pratt House, 58 East 68th Street , New York , NY 10021 ). Bu bina Rockefeller tarafindan bagislanmisti. CFR üyelerinin büyük çogunlugu New York ve Washington D.C. 'de yasayan elitlerden olusuyordu. Daha ziyade New York ve Washington , D.C. 'de yasayan elitlerden olusan CFR'in bugün finans, komünikasyon, akademi, istihbarat, teknoloji alanlarda en etkin konumlarda bulunan 3300 üyesi mevcuttur. Bu sayi bir zamanlar 1600 ile sinirliydi. Özellikle tüm CIA, DIA, DEA ve baska istihbarat sefleri bu örgütün de elemanidir ve CFR'in ilkelerinden disari çikamazlar. Ilk üyeler arasinda New York senatörü Colonel House, Devlet Bakanligi Sekreteri John Foster Dulles, CIA'da uzun süre çalismis Allen Dulles, kurucu baskan milyoner John W. Dawis ( J. P. Morgan'in finansörlerinden) vardi. CFR için ilk para John D. Rockefeller, Bernard Baruch, Jacob Schiff, Otto Kahn, Paul Warburg gibi milyonerlerden geldi. Bugün CFR için finans su kuruluslardan gelir: Xerox, General Motors, Bristol-Myers-Squip, Texaco, Alman Marshal Fund, McKnight Vakfi, Ford Vakfi, Andrew Mellon Vakfi, Rockefeller kardesler vakfi, Starr Vakfi vb. CFR yönetim üyeleri bugün dünyadaki her ise burnunu sokan ve ekonomik kontrolü amaçlayan kurum, vakif, enstitü ve gizli örgüt ile içiçedir.

CFR Ikinci Dünya Savasi'nda çok önemli bir rol oynamistir. Yayinladigi Foreign Affairs isimli dergi ile de çalismalarini tüm dünyaya duyurur. CFR her ne kadar gizli olmayan bir görünüme sahip olsa da, bu gerçek degildir. CFR, SBS, Bilderberg gibi çok gizli bir örgüttür. Her yil hazine sekreteri, CIA veya NSA yöneticileri ile çok gizli, halka açik olmayan toplantilar yapar. Normal kosullarda CFR'in anayasaya bile aykiri oldugu iddia edilmisse de bunu yargilayacak olan Anayasa Mahkemesi veya Yüce Divan üyelerinin büyük çogunlugu da CFR üyesidir. J.P. Morgan ve Rockefeller gibi devler CFR'ye büyük paralar yatirirlar, ama isadamlarina devletin güvenlik sirlari hakkinda brifing verilmesini kimse anlayamaz ve anlatmakla bitip tükenmeyen Amerikan demokrasisinin neresine koyacagini bilemez. Bu demokrasi ise neden hiç bir sey halka ve basina açiklanmamaktadir? Orasi da pek anlasilamaz. Gerçi basina açiklansa da farketmez, çünkü CFR tüm medyayi kontrol eder.


Bilderberg gizli örgütü


CFR'in temel globalizasyon planlari daha kuruldugu günden beri bilinmekteydi. Ama CFR ABD içinde tam bir kontrol saglamak ve tek jandarmali kapitalizmi Avrupa'ya yaymak ve sosyalizm ve komünizm ile mücadele etmek zorunda idi. Eski CFR baskani ve Rockefeller'in Chase Manhatten Bankasi baskani olan John McCloy OSS (Office of Strategic Services) isimli istihbarat örgütünün (Bill Donovan tarafindan 1941-1942'de kurulmustur) kurulmasini ve CFR ile karsilikli iletisim içinde çalismasini sagladi. 1947'de OSS, CIA'ya (Central Intelligence Agency'e) dönüstürüldü. 1947 Ulusal Güvenlik Kanunu ile de gerek sivil gerekse kriminal yasalara karsi korunan bir örgüt haline getirildi. Yani CIA, anayasaya ragmen ulusal güvenlik adina her türlü suçu isleyebilen bir örgüt yapisina kavustu. 1950'de General Walter Bedel Smith CIA baskani oldugu zaman, CFR'den aldigi emir üzerine Avrupa'da etkin bir örgüt kurulmasini istedi. Daha sonra CIA ve Ulusal Güvenlik Konseyine konan bu semsiye daha da güçlendirildi ve 1982'de Reagan tarafindan Executive Order 12333 (Etkin Yasa 12333) devreye sokuldu (Montalvo 2000).

Bilderberg, CFR ve öteki örgütlerin Avrupa ayagini ve etkinligini teskil etmek için CIA tarafindan Hollanda'da Oosterbeek sehrinde Bilderberg otelinde 1954 de kurulmustur. Dünyanin yönetimi ve globalizasyon konusunda her yil farkli ülkelerde toplantilar yapar (Ross 2000; Marrs 2000). Toplantilar son derece gizli kosullarda ve özel ortamlarda yapilir. Katilanlar bu konuda hiç bir bilgi vermezler. Spotlight isimli bir dergileri de vardir. Liberty Lobby Inc, 300 Independence Ave., SE , Washington D.C. 20003 adresinden yayin yapar.


Trilateral Komisyon


Trilateral Komisyon (Trilateral Commission, TC) ABD'de yesertilen Yeni Dünya Düzenini tüm dünyaya yani Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonyaya daha iyi yayabilmek için olusturulmus ve 1973'te David Rockefeller, Henry Kissenger ve Zbigniew Brzezinski tarafindan kurulmus gizli bir örgüttür (Sklar 1980; Robertson 1991; Ross 2000; Marrs 2000). Brzezinski 1973-1976 arasinda baskanligini yapmistir. CRF'nin Atlantik ötesi ülkelerde CIA tarafindan örgütledigi bir kurulus oldugu bilinmektedir. Adresi: 345 Street, East 46th Street, Suite 711, New York, NY 10017 dir.

1994'teki bir TC bildirisine göre Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya'dan 325 kilit noktadaki isim TC'ye üyedir. Sistem CFR'da oldugu gibi islemektedir. Ama bu ABD'nin ve globalizasyonun tüm dünyaya yayilmasi için Amerikan-Nazizminin yeni bir oyunu sahneye koymasindan ibarettir. Buradaki hedef yine ekonomik sinirlarin kaldirilmasi ve politik, ekonomik, askeri, politik ciddi noktalardaki kisilerin kontrol altina alinmasidir. CFR anayasasindaki ilkeler TC'da da geçerlidir.

Her ne kadar adresi yeri, üyeleri belli ise de Trilateral Komisyonun yaptigi aktivitelerin ardinda gizli amaçlar, ABD'li istihbarat örgütleri ve NATO'nun gizli özel savas örgütleri vardir. ABD baskanlarinin ve Avrupa, Amerika ve Japonya'daki yönetici kadrolarin çogu TC üyesidir. Tüm dünyada TC, Bilderberg ve CFR birbirinin içine girmislerdir ve her üçünün de üyesi olan 50 kisi vardir (daha önce sunuldu). Örnegin Bill Clinton, Brent Scowcroft (Ulusal Güvenlik Konseyi), John Mark Deutsch (CIA direktörü), Robert Strange McNamara (Savunma Bakanligi Sekreteri), Henry Kissenger, Walter Fritz Mondale ( Japonya Büyükelçisi), Benjamin Nye (Hazine sekreteri) gibi dokunulmazligi olan isimler her üç teskilatin da üyesidirler.


Burada temel olarak anlatilmak istenen 19. yüzyilda bazi gizli cemiyetler, zengin aileler tarafindan yaratilan bir ideolojinin nasil önce ABD'de CFR olarak kök salip, sonra nasil Bilderberg ve Trilateral komisyon sayesinde her ülkenin iç yapisini ve politikasini, endüstrisini, medyasini ve sosyal yapisini kontrol ettigidir. Amerikan derin Devleti ve Dünya Gizli Hükümetine karsi tüm Amerikalilar ve Avrupalilar bilinçsizdirler, çünkü 45 yil boyunca totaliter bir komünizm gelecek korkusu ile uyutulmuslardir..


KONUYLA İLGİLİ İNGİLİZCE KAYNAK KİTAPLAR -RELATED TOPICS OTHER ENGLISH BOOKs- RELIGION BOOKs: Religion Books BIOGRAPHY BOOKs: Biographies & Autobiographies ART&PHOTOGRAPHY BOOKs: Art & Photography Books MEDICAL BOOKs: Medical Books ARTHITECHTURE BOOKs: AbeBooks - Architecture Books MIND&SPIRITUAL BOOKs: Body, Mind & Spirit Books HISTORY BOOKs: History Books EDUCATION BOOKs: Education Books NATURE BOOKs: Nature Books

Son Güncelleme (Cumartesi, 22 Aralık 2012 19:15)

 "I have always imagined that paradise will be a kind of library." Her zaman Cennet'in Kitaplardan oluşmuş bir çeşit kütüphane olduğunu hayal ettim.. - Jorge Luis Borges -

Yorumlar  

 
0 #2 Kariha Domain 12-05-2015 08:16
Sa_olun. Elinize sa_l_k.
Alıntı
 
 
-1 #1 ilkan bulut 23-06-2014 19:22
Ben kendo gozlemlerimle supriemin deccal oldugunu tespit ettim bu yaziyi simdi gordum tesekkurler
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

[GTranslate]
English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Facebook Sayfamız
Arama
İSLAMİ BİLGİLER

 

Peygamberler Tarihi

Siteye Üye ol
RSS {Siteye Abone ol}
Kimler Online
Şu anda 10 konuk çevrimiçi