ANA MENÜ
Kimler Online
Şu anda 11 konuk çevrimiçi
Kıyamet Gerçekliği Ara:

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI

Al-i İmran-19 Ayetinin Bir Sırrı

ANEKDOTLAR

II

DÜNYA MİSAFİRHANESİ

 

Şeriat-ı Muhammediyenin ve İmanın Önemini bildiren parlak ve önemli bir kıssadır…

 

Gerçek kurtuluş yolunun İslâm ve İmân kalesi olan Şerİat-I Muhammedİye olduğunu ve;

 

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

 

إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِﺴَْمُ

“Allah katında din, İslâm’dır.” 

                      {Âl-i İmrân, 19}

Âyetinin bir sırrını anlamak istersen şu temsilî Anekdotu dinle:

Bir zaman bir köy meydanında bir pazar yeri ve şenlik düzenlenir.  Hem herkes ve köy ahalisi davet edilir.  Kimisi çeşitli meyve sebzeler getirir, hem yer hem satar; kimisi çeşitli meşrubat ve sair içecekleri içer, kimisi et getirip piknik yapar  ve çayırlarda dolaşır. Kimisi kumaş ve elbise satar ve ticaret yapar. Bazıları sadece eğlenmek için gelir, bazıları ise iyi bir  ticaret yapıp kâr   ederek   oradan    gitmeyi hedeflemektedir. Köy meydanı geniş ve çok güzel düzenlendiği için herkeste bir nevi sarhoşluk hasıl olup kendini bu eğlenceye kaptırmıştır. Her şey böyle iyi hoş giderken bir zaman oraya bir adam gelir. Amacı ise, hem ticaret yapmak hem de iyi bir kâr elde ederek köyden gitmektir. Bu arada da köy meydanında araba yarışları (Ralli) yapılmaktadır. Süratli arabalara sahip olan köyün zenginleri hünerlerini göstermek için her sene bu yarışlara katılmaktadır. Fakat her sene ufak tefek kazalar olup tehlike oluşmakta fakat küçük olduğu için önemsenmemektedir. Yine bu sene yarışlar yapılmaya başlanır ve herkes zevk-ü sefa içinde yarışmaları izlemeye koyulur. Fakat bu köyün ahalisi biraz ahlâkça geri kalmış olup, günaha girilecek şeyleri önemsememekte; çeşitli putlara tapmakta, her türlü gasp, hırsızlık, adam öldürme, fuhuş ve kız çocuklarını dahi diri diri gömme gibi her türlü hayasızlığı da bu eğlenceler sırasında yapmaktadır. Köye yeni gelen adam alışverişini bitirip ticaretini yaptıktan sonra köy ahalisi ile beraber yarışları izlemeye koyuldu. Bu arada da günah işlemekte olan köy ahalisine de diyordu:

         

Putlara tapmayın, günah işlemeyin! Buraya getiriliş amacınız güzel bir ticaret yapıp kâr etmek ve ihtiyaçlarınızı temindir. Yarışları izlemektir. Bakın ileride  yaptıklarınızdan hesaba çekileceksiniz, sorumlu tutulacaksınız. Günaha girmeyin!”

diye uyarılarda bulunuyordu. Fakat kimse ona aldırış etmiyor ve,

“Hadi oradan sen de; deli herif; şu güzel keyfimizi kim ve hangi kuvvet bozabilir! Hem ortada hesap mesap görünmüyor. Bize karışma!”

 

diye ona kulak asmıyor ve dinlemiyordu.

Fakat  adam onlara:

“Hesaba çekilme çok ileride olacak, görünmemesi ve hesap meydanının ortada olmaması mevcudiyetine zarar vermez.”

diye telkinde bulunuyordu. Bir zaman böyle tartışmalar devam etti. Bu arada dışarıda bir toz bulutu havayı kapladı ve yarışların sonuna gelindiği bir hengâmda arabalar birden kontrolden çıkmaya başladı. Bu sırada o garip şahıs, köy meydanında durup ahaliye seslenmeye başladı:

           

“Ey köy ahalisi, yakında bu arabalar iyice kontrolden çıkıp köyünüze ve hanelerinizin duvarlarına çarpmaya başlayacaklar. Hanelerinizle birlikte sizi de yakıp yok edecekler. Çok geç olmadan beni dinleyin. Şu yakında benim bildiğim, sizin ise bilmediğiniz güvenli bir site var. Hem çok  güzel bir site, orada güvende olacaksınız. Şimdi ben oraya gidiyorum,  siz de gelin.

diye onlara seslendi. Bir grup insan bu uyarıya inanıp onunla birlikte gittiler. Fakat büyük bir çoğunluk inanmayıp böyle bir şeyin akıldan uzak ve saçma olduğunu, geçmiş yıllarda böyle azim bir kaza olmadığı için onu dinlemeyip eğlenmelerine devam ettiler. Bu arada adam ve ona inananların yarış pistinin kenarına doğru çekildiği bir hengâmda arabalardan biri hızla köydeki bir haneye çarpıp yok etti. Hanenin sahibi feryad edip ağlamaya başladı. Bu arada çarpmanın etkisiyle bir de yangın çıkmıştı. Daha sonra bu yangın, bütün haneler ahşaptan olduğu için kolayca diğerlerine de sıçradı.

          

Arabalar büyük bir hızla savrulup köyü yerle bir ediyor, yükselen alevler insanları bir hamlede yutuveriyordu. Bağrışmalar, çağrışmalar fayda etmiyordu. Bu arada sırtı tutuşmuş bir halde koşmaya çalışan bir adam:

 

“Ey mübarek zât, senin dediğin doğruymuş. Sana inandım, bana yardım et! ”

diye bağırıyordu uzaktaki adama. O ise ona:

         

“Daha önce seni ve halkını uyarmıştım, bu tehlikeyi haber vermiştim. Şimdi çok geç artık; bir şey yapamam (tek çıkış yolu olan şu güvenli sitenin giriş kapısını göstererek) sana bahsettiğim yegâne çıkış kapısı; kurtuluş yolu bu idi.”

diyerek gözden kayboldu.

İşte şu temsilî anekdotu dinleyen arkadaş;

 

   Şu köy ahalİsİ ve köy meydanI Dünya hayatI ile gözle görülebilen ve geçici olan şu KAİNAT ve DÜNYA’dır.

Şu yapılan araba yarIşlarI, müsabakalar ile yapılan tİcaret ve alIşverİşler ise: SIrr-I teklİf ve İlâhİ İmtİhan ile sorumlu tutulan şu İNSANLAR ile muhatab oldukları imtihan olunan şeyler  (SEVAP, GÜNAH, İYİLİK, KÖTÜLÜK, İBADET) gibi Âhiret hayatını etkileyecek esas malzemelerdir. Herkes buradan ne kazanırsa ileride karşısına o çıkacaktır.

Şu acaİb adam ve davetçİ ise: MUHAMMED (S.A.V.) Aleyhisselam’dır.

     O’nun davet ettiği şu güvenlİ sİte ise: İMÂN ve İSLÂM kalesi olan ŞERİAT-I MUHAMMEDİYE’dir. Kim oraya girerse yangından kurtulur.

    Onun geleceğini haber verdİğİ ve uyardIğI şu arabaların çarpışıp köyü helâk etmesİ ise: YIldIzlarIn ve diğer seyyÂrelerİn arzımıza çarparak, KIYÂMET’i ve Âhİret hayatının başlangıcı olan HAŞR’i getirmesidir. Elbette her sene bir numunesi görüldüğüne göre ilerki bir zamanda kendisinin de gelmesi muhal ve akla uzak değildir… 

Vesselâm…

 

Son Güncelleme (Salı, 05 Mayıs 2020 14:41)

 
Translator (Siteyi Çevir)

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
YENİ KİTAPLAR

KABUSTAN

GELEN

(2022)

Düşlerimiz gerçek olsaydı ne olurdu?

Peki, ya Kabuslarımız?

Kabustan Gelen Kapak

Kabustan Gelen, aslında Şeytan ve onun kötü şöhretli bir sembolü ve heykeli olan Baphomet’le İnsanlığın yokoluş/varoluş mücadelesini sembolik olarak kabuslar yoluyla anlatan ve tamamı günümüzde yaşanan ve geçen bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

ÇÖL

GEZEGEN

(2021)

Gözlerimi açtığımda içinde sadece kum taneleri olduğunu fark ettim!

 Çöl Gezegen Logo

Çöl Gezegen, Dünya’daki İklim ve Su Krizi üzerine yazılmış bir Bilimkurgu Romandır. Çöl Gezegen, aynı zamanda İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen ve su yüzünden başlayan bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

MEDUSA'NIN

SIRRI

(2020)

Cehennem'e Açılan Kapıya Hazır mısınız?

Medusanın Sırrı2

Dünyanın en iyi Pandemi kitabını okumaya hazır mısınız? Medusa'nın Sırrı, Sizi yeraltındaki Cehennem'in 7 kapısından birine sürükleyecek.

 ♦ ♦  

SON

KEHANET

(2019)

Cennet'e Geri Dönüş!

Son Kehanet Tablet Telefon

İnsanlık nereden geldi, Nereye gidiyoruz?

Bu sorunun cevabını Son Kehanet'te bulacaksınız.

 ♦ ♦  

TANRI'NIN

IŞIKLARI

(2018)

Çöl'de Başlayan Hikaye

Tanrının Işıkları Reklam

Dünya'nın en iyi Bilim-Kurgu Romanı yayınlandı.

Dünya'nın en büyük sırrını öğrenmeye hazır mısınız?

♦ ♦  

KÜÇÜK

ELİSA

(2017)

Zaman Yolcusu

Küçük Elisa Small Kapak

"Dünya yaşamı, bir nevi bir eğlence ve bir oyundan ibarettir."

(Kuran, İslam'ın Temel kitabı)

Unutmayın! Bu evrendeki her şeyin bir hayali ve bir de gerçek görüntüsü vardır...

♦ ♦  

KANON

(2016)

Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu

KANON

KANON, ÜÇ ANA BÖLÜMDEN OLUŞUR:

1- KUR'AN, İNCİL VE TEVRAT (Genel Bir Değerlendirme)

2- KUR'AN'IN KANONİK YURUMU (99 Kanon)

3- İNCİL'İN KANONİK YORUMU (303 Kanon)

 ♦ ♦  

SONSUZLUĞUN

SONSUZLUĞU

(2015)

[114 Kod]

Sonsuzluğun Sonsuzluğu

"SONSUZLUĞUN SONSUZLUĞU", aradığın islam felsefesidir, yeni bir düşünce stilidir ki, aynı zamanda sana kainattaki nesnelerin ne kadar drift ve incelikti bir kumaşlar bütünü gibi nazenin bir şekilde sonsuzluğa kapı açacak şekilde tasarlandığını ve mükemmel bir şekilde ilm-i ebedi ve ezeli’de yaratıldığını, susamış gönüllere denizdeki okyanusa dönüşen marifet damlasıdır, hakikati arayan ariflere hikmettir, vesselam..

 ♦ ♦ 

RUYET-UL

GAYB

(2014)

Haberci Rüyalar

Ruyet ul Gayb Kapak

EY ARKADAŞ! Kur’an-ı Hakim’in rüyalara ve hakikat Alimine kapı açan 14 ayetinden istifade ettiğim, 14 adet rüyayı; Hakikat ve Rüya alemi & Gayb Lisanıyla, hakikate açılan 14 pencere halinde ifade edeceğim.

  Kim isterse istifade edebilir.

 ♦ ♦ 

ESKİLERİN

MASALLARI

(2013)

Esatir-ul Evvelin

ESKİLERİN MASALLARI

EY ARKADAŞ! “KUR’AN-I HAKİM’in, Tarih-i Kadim’in derinliklerine bakan ve Eskilerin Hikayeleri şeklinde anlatılagelen mühim bir sırrına bakan, ONÜÇ TARİHİ MÜTEŞABİH AYETİNDEN istifade ettiğim, ON KISA PARLAK KISSA’dan ibarettir. Tamamı, BİR MUKADDİME ile tarihin derinliklerine uzanan ON KISSA’dan oluşan ON EFSANE ile sonuç niteliğindeki BİR HATİME’den oluşan 22 DERS’ten ibarettir..

 ♦ ♦ 

HANIMLAR İÇİN

DİN REHBERİ

(2012)

El-Murşid-ul Nisa

HANIMLAR İÇİN DİN REHBERİ KAPAK

Ey Hanım Kardeş! Benden birkaç nasihat istedin. Şimdi, gelecek olan kısımlarda KUR’ÂN-I HAKÎM’in 19 âyetinden istifade ettiğim İSLÂMIN TEMEL DİNÎ bilgileri (NAMAZ, ORUÇ, İMAN ESASLARI, ZEKAT ve kısaca İSLÂM TARİHİ) ile ilgili merak ettiğin meselelerini AVÂM (HALK) lisanıyla HULASÂ (ÖZET) bilgiler halinde İKİ BÖLÜM halinde ifade edeceğim.

Kim isterse istifade edebilir..

 ♦ ♦ 

ZAMANIN

SAHİPLERİ

(2011)

Sahib-üz Zaman

ZAMANIN SAHİPLERİ KAPAK

Zamanın Sahibi, seslendi:

"Daha yolumuz var mı Üstad?"

Üstad: "Bu yol uzun ve zahmetlidir, lakin sonuna varmak yol harcı değil.."

Yolcu: "İşte bu yol, 1400 sene sonra gelecek olan bir Hakikatin 66 madde ile isbatıdır, lakin herkesin her meselesini anlayabilmesi yol harcı değildir.."

 ♦ ♦ 

AŞK-I

MESNEVİ

(2010)

Sonsuz Aşk

AŞK I MESNEVİ KAPAK

Sufi: "Haktan alırız, Halka veririz.."

Ney: "Herkes kendi anlayışına göre bana yol arkadaşı oldu, lakin kimse içimdeki sırları araştırmadı.."

Vesselam..

♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 2)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-II

Yaratılış Gerçekliği II İkinci Kapak

İKİNCİ CİLT:

EVREN & CANLILARIN YARATILIŞI

[Yaratılışı isbat eden en büyük biyokimya atlası!]

 ♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 1)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-I

Yaratılış Gerçekliği I Kapak

BİRİNCİ CİLT:

  EVRİM TEORİSİ

Evrim Teorisi ve Yaratılış iki zıt görüş olarak tarih içerisinde hep sürdürülegelmiştir. Fakat aslında, bu iki kavram TEKAMÜL (değişerek yaratma) noktasında kesişmekte ve yaratıcının varlığını daha iyi ispatlayan birer teoriye dönüşmektedir.

 ♦ ♦  

İSEVİLİK

İŞARETLERİ

(2008)

İşarat-ul İseviyye

İSEVİLİK İŞARETLERİ

Tarih boyunca, neredeyse İKİ BİN senedir bu sapkın ve yanlış İNANÇ, milyonlarca Hristiyanın inkâra sapmasına ve CEHENNEM’e gitmesine neden olmaktadır. Bu KİTAB’ın amacı; KUTSAL KİTAP ve İNCİL’lerdeki bu, TEMSİLÎ GERÇEK ve HAKİKAT PARÇALARINI, HZ. İSA ile İLGİLİ GERÇEKLİKLERİ, İNCİLDEKİ KIYAMET SÜRECİ ile İLGİLİ BÖLÜMLERİ İlmî bir çerçevede ele alarak (Tarih, Coğrafya, Sosyoloji ve Arkeoloji gibi pozitif bilimlerin de yardımıyla) sırr-ı vahyin feyzi ve KUR’ÂN’ın ışığıyla aydınlatmaktır.

 ♦ ♦ ♦ 

5-BOYUTLU RELATİVİTE

&

BİRLEŞİK ALAN TEORİSİ

(2007)

Cem-ul İzafiyye

Birleşik Alan Teorisi

EVRENİN YARATILIŞINI, HER ŞEYİN TEK BİR KUVVETTEN GELDİĞİNİ VE VAHDANİYYETİ İSBATLAYAN:

EN BÜYÜK FİZİK KURAMI

Bugün fizikte bilinen dört temel kuvvet vardır: 1. Güçlü Çekirdek Kuvveti, 2. Elektromanyetik Kuvvet, 3. Zayıf Nükleer Kuvvet, 4. Gravitasyon (Yerçekimi) Kuvveti.

Başlangıçta (yani evrenin ilk yaratılış anında) tüm bu kuvvetler (ilmî tabirle hepsine birden “câzibe” kuvvetleri de denir) bir tek ana kudretin içindeydi. Literatürde buna “Birleşik Alanlar Kuvveti” veya teoremi de deniyor. Bu tek kudret, ALLAH Vahdâniyyeti ve Ehâdiyyeti ilkeleri uyarınca bitişikken, evrenin genişlemesi ile birlikte bir hikmete binâen fazlara ayrıldı.

♦ ♦ ♦ 

KIYAMET

GERÇEKLİĞİ

(2006)

Hakikat-ul Uhreviyye

Kıyamet Gerçekliği kapak

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI'NIN FATİHA'SI VE AYNI ZAMANDA KIYAMET'İ İLAN VE İSBAT EDEN EN BÜYÜK ESER.

Yaklaşan Kıyamet

sürecine hazır mısınız?

- 2006 Hz. Mehdi’ nin Zuhuru,

 - 2036 Hz. İsa (A.S.)’ ın Nuzulü,

- 2037 Deccal’in Ortaya Çıkışı,

- 2052 Ye’cüc ve Me’cüc’ün Ortaya Çıkışı,

- 2064 Dabbet-ül Arz’ın Ortaya Çıkışı,

- 2065 Güneşin Batıdan Doğması.

Gerçekleri bilmek herkesin hakkıdır...

FACEBOOK SAYFALARIMIZ