ANA MENÜ
Kimler Online
Şu anda 13 konuk çevrimiçi
Kıyamet Gerçekliği Ara:

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI

Kabustan Gelen

Kıyamet Gerçekliği Külliyatından
Dev bir Başyapıt daha:
 
 

KABUSTAN GELEN

 

Düşlerimiz gerçek olsaydı ne olurdu?

Peki, ya Kabuslarımız?

 

Kabustan Gelen Kapak

~ 2022 YILI ESERİDİR ~

 

{ONLİNE ÖNİZLEME~ÖZET OKUMA}Kabustan Gelen Mockup


KİTAP HAKKINDA DETAYLI VİDEO:

 

KABUSTAN GELEN

KİTABI HAKKINDA?

ÖNSÖZ & BAŞLANGIÇ

İtalya'nın antik Pompei kentinde 2012 yılında başlayan ve 10 yıldır devam eden gizemli bir kazı çalışmasını yürüten Arkeolog John Smith, bir gün tuhaf bir heykel bulur ve küçük kızı Elsa onun bu heykeli bulup eve getirmesinden sonra, bir gece aniden tuhaf ve korkunç kabuslar görmeye başlar.
İlk başta önemsenmeyen bu rüyalar, Arkeoloğun ve daha sonra da tüm dünyanın kaderini değiştiren, yaklaşan korkunç bir felaketle ilgili bir dizi şifreli mesaj içermektedir ve daha da korkuncu, zamanla bu kabuslar gerçekleşmeye başlar. Bu şeytani yaratık, kabuslarda latince konuşmaktadır ve onlardan tek bir şey istemektedir:
Kurban, olabildiğince çok Kurban. Yani, her geçen gün daha çok insanın ölmesi!

Daha da ötesi, öte dünyadan, Cehennem'den geldiğini söyleyen bu Şeytan ve heykeli; küçük kızın rüyalarına girerek, dünyada bir dizi felaketi ve savaşı başlatmak için geldiğini söyler. Zamanla ona komutlar vermeye ve yönlendirmeye başlar. Küçük kız, zamanla farkında olmadan değişmeye başlamıştır, tabi ailesi ve dünya da değişmeye ve kötülüğe doğru sürüklenmeye başlamıştır.

Daha da ötesi, Cehennem'den gelen bu Şeytan ve heykeli, kabuslar yoluyla planlarını bir bir uygulamaya koyarken; Arkeolog John Smith ve arkadaşı Tarih Profesörü Gregory Kravnik, konuyu ve ne yapabileceklerini araştırmaya başladıkça, bu yaşanan sıradışı olayların tarihte bir ilk olmadığı anlarlar. Üstelik, İncil'de bile bu heykelden ve lanetinden bahsedilmektedir. Çünkü, 2000 yıl önce, tarihler MS 79'u gösterdiğinde Pompei ve tüm İtalya yarımadası Vezüv yanardağı patladığında korkunç bir yıkımla yok olduğunda ve lavlar altında kaldığında da, bu Şeytan yine küçük bir çocuğun kabuslarıyla daha önce de dünya ile iletişime geçmiştir ve yıkıma sürüklemiştir. Fakat bu, ikinci ve son uyarı ve yıkımdır. Yaklaşan Kıyamet için son bir uyarıdır. Elsa, sonunda ismi Gabriel olan bu çocuğun ruhuyla transa ve iletişime geçer ve herkes sonunda gerçeği ve bu Kabuslar'ın ve Şeytan'ın nasıl durdurulabileceğini öğrenir:

2000 yıl sonra tekrar faaliyete geçen Vezüv Yanardağı'nın içine girerek bu taş heykeli yanardağın tam merkezine, lavların içine bırakıp yok etmek.

Fakat, bu hiç de kolay olmayacaktır. Çünkü, geçmişi 1000 yıl öncesine, Tapınak Şövalyeleri'ne kadar uzanan ve onların devamı olan çok gizli ve gizemli bir Cemiyet de yüzyıllardır bu heykelin peşindedir. Daha da ötesi, aslında bu heykele tapmaktadırlar ve bir gece onu John Smith'in evinden gizlice kaçırırlar. Bu sırada kabusların etkisi iyice artmaktadır ve gerçekleşecek büyük bir felaket ise hızla yaklaşmaktadır.

Öyle ki, eğer bu felaket gerçekleşirse, artık dünya hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır. Ta ki, birisi veya birileri Onu ve Cehennem'den gelen bu kabusları durdurup yok edene kadar..

* * *

 

KİTABIN İÇİNDEKİLER

‘BİR MUKADDİME (ÖNSÖZ & GİRİŞ) İLE BİR HATİME (FİNAL) İLE

50 ADET BÖLÜMDEN OLUŞUR.

* * *

 

İthaf

 

“Bu kitap yazıldığı sırada, kimilerine göre 3. Dünya Savaşı’nın başlangıcı olan “Ukrayna-Rusya Savaşı” yeni başlamıştı ve bu beni çok derinden etkiledi. Savaş başladığında oradaydım. Bu savaş sırasında yüzbinlerce insan, hayvan ve bitki; yok oldu. Bunun için kitabı, öncelikle bu savaşta ölen masum insanların ve hayvanların anısına adadım. Bu savaşı bir kabus gibi başlatan ve Ukrayna’yı işgal eden Putin’i her zaman lanetle anacağız.

Bu kitap, Rusya/Ukrayna savaşının başladığı gün, 24 Şubat 2022’de kafamda şekillenmeye başladı ve toplamda 1 yılda yazılarak, 24 Şubat 2023’de bitti. Kitabın final bölümü yazılırken, 6 Şubat 2023’de Türkiye’de Kahramanmaraş/Elbistan depremi oldu. Aynı gün içinde gerçekleşen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki kabus gibi ansızın gelen o korkunç iki deprem, Türkiye’nin güneydoğu illerini adeta yerle bir etti ve yüzbinlerce insan öldü. Buna benzer büyük bir felaketin geleceğini tüm kitap boyunca anlattık fakat gerçeğe dönüşeceğini tahmin bile edemezdim. Bu yüzden, bu kitabı bitirmek üzereyken onların anısına da adadım ve onlar için de çok üzgünüm. Umarım, bu tür felaketler bir daha yaşanmaz.

Yazarken benim de oldukça heyecanlandığım ve ürperdiğim, bazı yerlere geldikçe içimden ‘Acaba tüm bunlar gerçekten doğru olabilir mi?’ dediğim bu ilginç kitabı merakla bekleyen tüm okurlarıma şimdiden iyi okumalar dilerim. 2022 yılı benim için en kötü yıllardan biri oldu ama umarım onun bir meyvesi olarak ortaya çıkan bu kitap bir teselli kaynağı olur okur için..”

(Yazar, Ağustos 2022)

* * *

Bu kitap, nasıl bir kitap?

Kabustan Gelen, aslında Şeytan ve onun kötü şöhretli bir sembolü ve heykeli olan Baphomet’le İnsanlığın yokoluş/varoluş mücadelesini sembolik olarak kabuslar yoluyla anlatan ve tamamı günümüzde yaşanan ve geçen bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 

Kabustan Gelen, bir Bilimkurgu olmasının yanında bir 'Slasher' korku türüdür. Hatta, slasher’le bilimkurgunun bir birleşimi diyebiliriz. Yani, içinde kan bağına bağlı tarihsel bir intikam ve katliam vardır. Buna slasher korku türü denir ve filmlerde sık sık kullanılır. İlk serisi 1974'de çekilen 'Teksas Katliamı' isimli film ile ünlü yönetmen Alfred Hitchcock’un 1960 yapımı 'Psycho/Sapık' filmi bu türün iki başlangıç filmidir. Bu kitabımı okumadan önce, okurlarımdan bu iki film serisini ve bir de Jack Parsons'un hayatını anlatan 'Strange Angel' isimli 11 bölümden oluşan Netflix serisini izlemesini tavsiye ederim. Ayrıca, Stanley Kubrick'in illuminatinin yapısını anlatan son filmi 'Gözleri Tamamen Kapalı'yı izlerseniz kitabımı çok daha iyi anlayacaksınız. Kitabımızda kötü karakter Alfonso De Molay, Tapınak şövalyelerinin lideri ve büyük Üstadı Jacques De Molay'ın soyundan gelir ve Cemiyet'in günümüzdeki temsilcisidir.

Başlangıç bölümünde; Din, Tarih ve Bilim’le ilgili şaşırtıcı ve İncil’deki sıradışı bir gerçek’le konuya başlayan Kabustan Gelen; birinci bölümden itibaren bu sıradışı gerçeğin acaba ne kadar gerçek olduğunun Dünya için önemi ve sorgulanması üzerine kurgulanmıştır ve özellikle kabuslarla yaşadığımız gerçek dünya arasında bir bağlantı olup/olmaması üzerine kurgulanmıştır.

Bu Kitap, kitabın başkahramanı olan, 'Arkeolog John Smith'le Tapınak Şövalyeleri’nin günümüzdeki son temsilcisi olarak geçen 'Üstad Alfonso de Molay' lakaplı tarihin gördüğü en kötü kişi arasındaki, İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı günümüzde geçen bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

Bu kitap, sürükleyici ve içerisinde birçok tarihi gizemli yapılar, derin devlet yapılanmalarını, dünyayı yöneten ve kontrol eden gizli güçlerin ve onların bilinmeyen sırları ile onlara ait bazı gerçekleri sembolik olarak anlatmaya çalışan bir bilimkurgu kitabıdır.

Bu kitap, şu anda küresel pandemiden sonra, dünyanın en önemli meselesi ve sorunu olan ve dünyayı bir kaosa sürükleyen, yaşanmakta olan büyük bir savaş ile yaşanacak büyük bir felaketi ve bunun etkisiyle kabuslar yoluyla insanlığı etkisi altına alan psikolojik bir korku ve gerilim atmosferini okura anlatmaya ve yansıtmaya çalışan, yoğun korku ve gerilim içeren ve bu konularda farkındalık oluşturmak için yazılmış bir bilimkurgu romandır.

Yazarken çok zorlandım ve birçok engel, sağlık sorunları ile küçük kazalar vesaire atlattım.

Kitabın tamamına yakını 2022 yılında tasarlandı ve yazıldı. Bir Başlangıç bir de Final bölümü içeren 50 bölümden oluşmaktadır. Ayrıca kitap, her bölümün başında dünyanın en önemli sanat eserlerinden ve heykellerinden oluşan 50 resimle süslendi ve içeriği zenginleştirildi.

Yazarken benim de oldukça heyecanlandığım ve ürperdiğim bazı yerlere geldikçe içimden 'Acaba tüm bunlar gerçekten doğru olabilir mi?' dediğim bu ilginç kitabı merakla bekleyen tüm okurlarıma şimdiden iyi okumalar dilerim.

(Yazar, 2022)

 

Bu kitap, nasıl yazılmaya başlandı?

Gerçek ve Yaşanmış Bir Öyküden Kurguya Dönüşen Bir Kitabın Hikayesi ve Hatırası: 2022 yılı başlarında ailemle Ukrayna’daydım. Savaştan kısa bir süre önce, bir gece aniden kötü kabuslar görmeye başladım. Bu kabuslar devam etti ve sonunda o kötü gün geldiğinde hiç kimsenin olmasını beklemediği o büyük savaş başlamıştı. Başlangıçta buna bir türlü anlam veremedim. Kabuslarla gerçek yaşam ve özellikle kötü olaylar, savaşlar ve büyük felaketler arasında bir bağlantı olabilir miydi? Bunu düşünmeye başladıkça kitabın konusu zihnimde şekillenmeye başlamıştı ama kitabı kaleme almaya başlayana kadar bunların hiçbirinin farkında değildim. Ta ki o güne kadar: Savaştan kaçmak zorunda kaldığımızda, Ukrayna’yı tam 1 haftada terk edebildiğimiz Şubat ayının son haftasındaki zor günler. Gelirken uçakla 2 saat süren yol, dönüşte tam 7 günlük çileli bir yolculuğa dönüşmüştü. Öyle ki, Ukrayna’nın doğusundaki Harkov’dan batıdaki Lviv’e gitmek için güçlükle bindiğimiz trende küçük kızım Elisa’yla birlikte ezilme tehlikesi atlattık. Çünkü, trenlere binebilmek ve canını kurtarabilmek için insanlar adeta birbirini eziyordu. Hayatımda ilk kez gördüğüm tüm bu manzara korkunçtu, adeta bir Kıyamet günü gibiydi. Bu anılara ait, Lviv tren garında çekilmiş bir resmimi Özgeşmiş (Yazar Hakkında) kısmında bulabilirsiniz.

İşte, tüm bu zorluklar içinde zihnimde bu kitap beliriyordu ki, Romanya sınırına geçip ilk kez Avrupa kıtasına ayak bastığımda, havalimanında ilk dikkatimi çeken şey üzeri resimli bir canavarla kaplı olan bir not defteri oldu (İnstagram sayfamda bu not defterini ve kitabın başlangıç sayfalarını görebilirsiniz). Evet kapağında ejderha şeklinde bir canavara benzetilmiş 7 başlı bir Baphomet heykeli bulunan bu defter, meğer daha sonra kitabın taslaklarını yazacağım ve kitaba başlayacağım defterdi. Evet, tam da hikayenin finalinde geçen ülkedeki defteri Romanya’da alıp Türkiye’ye dönüşüm ve bu kitabın ortaya çıkması ve kimilerine göre 3. Dünya Savaşının başlangıcı olarak görülen Ukrayna/Rusya savaşının orta yerinde şekillenmeye başlayan bu hikaye, elbette ki tesadüf eseri ortaya çıkmış olamazdı ve öyle de oldu. Kitapta daha sonradan eklediğim 3. Dünya Savaşının başlangıç tarihine ait bazı şifreli sırları da çözüp eklediğimi sonradan fark ettim. Bunu okuyunca, siz de tüm bunların sıradışı olduğunu fark edeceksiniz. Kurgu ilerledikçe, o not defterinin üzerindeki dikkat çeken o resim ise hikayenin ana ilham kaynağı olmuştu artık. Hepimizin bildiği şu lanetli heykel, yani 'Baphomet'.

Bu kitap, bir Bilimkurgu romandır. Kitaptaki tüm olaylar günümüzde geçmektedir ve bazıları kurgu gibi görünse de yaşanmış gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmış ve kurguya dönüştürülmüştür. Bu kitaptaki tüm kişi, kurum ve karakterler ile bazı tarihi olayların bir kısmı kurgu olsa da, yaşanmış bazı gerçek olaylardan ve hayat hikayelerinden yola çıkarak yazılmaya başlandı. Kitapta ismi ‘Cemiyet’ olarak geçen ve kökleri ‘Tapınak Şövalyeleri’ne kadar uzanan bir yapı olduğu uzun yıllardır hala tartışılmaktadır. Bu gizli ve tehlikeli örgütlü yapının, derin devletlerle işbirliği yaparak tüm dünyayı kontrol eden/edecek olan bir yapı olduğundan sık sık söz edilir. Bugün, dünyada gerçekten de böyle bir sıra-dışı derin yapılanma ve teşkilat vardır ve yaklaşık 100 ülkede örgütlüdür. Bu Cemiyet’in başlangıcı ise bu kitaba göre, sadece Tapınak Şövalyeleri’ne kadar uzanmaz. Kimilerine göre, belki de İlk İnsan’a ve hatta Şeytan’ın dünyadaki var oluşuna kadar uzanmaktadır.

Bu kitabı yazarken, dünyayı yöneten gizemli yapıları, tapınak şövalyelerini, çokça araştırdım filmler izledim ve kitaplar okuyup üzerinde tekrar düşündüm. Özellikle, gizemli bir şekilde son filmini çektikten sonra ölen ve o filmde Tapınak Şövalyeleri’ni anlatan sinema üstadı 'Stanley Kubrick'in ilginç yaşam öyküsü ile NASA’nın aslında gizemli olarak kurucusu kabul edilen ve uzaya çıkma fikrinin ilk fikir babası ve öncüsü sayılan ve modern roket biliminin de kurucusu olarak kabul edilen ve yine tuhaf bir şekilde bir patlamayla ölen 'Jack Parsons'un ilginç hayat hikayesi bu kitabı yazarken bana ilham verdi ve derinden etkiledi. Dünyayı gerçekte kimler yönetiyor ve kontrol ediyor? Büyük savaşlar ve olaylar, sadece devlet başkanlarının kendi kararlarıyla mı başlıyor yoksa daha ötede onları bu savaşları çıkarmaya zorlayan güçler ve odaklar olabilir mi? Dünyadaki büyük felaketleri, depremleri, sel felaketlerini, orman yangınlarını ve hatta bu kurguda geçen devasa volkan patlamalarını bilerek tetikleyen ve harekete geçiren mistik yapılar ve güçler var olabilir mi? Şeytan gibi bir varlık, gerçekten tüm bu felaketlerin ortaya çıkması için bir rol oynayabilir mi? Daha da ötesi, kabuslar yoluyla aslında bu felaketleri bizlere önceden haber verebilir mi? İşte, tüm bunları birleştirerek bir bilimkurgu ile tüm bunları anlatmak için bu kitabı yazdım.

Bu kitabın ilham kaynağı olan 'Baphomet Heykeli', gerçekten de tarih içinde hep var olagelmiştir ve hatta üstü kapalı olarak İncil’de bile geçmektedir ve Şeytan’ın bir suretini, ona tapınmayı temsil eder. Kitabın 'Başlangıç' bölümünün girişinde verdiğimiz İncil’deki bu uyarıcı ayet, konuya ışık tutmaktadır ve geçmişte yaşanmış ve gelecekte yaşanacak büyük felaketler konusunda bizleri önceden uyarmaktadır. Özellikle de, dünyayı savaşa ve kaosa doğru sürükleyen şeytani liderler hakkında..

* * *


HİKAYEDE ADI GEÇEN ANA KARAKTERLER:

BAPHOMET: 14. yüzyıl başlarında Katolik Kilisesi tarafından aforoz edilen Tapınak Şövalyeleri'nin taptığı iddia edilen şeytani figür ve heykel. Tarihte bir ilah olarak ilk kez 1307 yılında kullanılmış olsa da Baphomet terimi 19. yüzyılda popülerize edilmiştir. Özellikle, bu tarihten sonra Eliphas Levi tarafından çizilmiş "Sabbat Keçisi" olarak da anılan eser ile Baphomet karakterize edilmeye başlanmıştır. Tapınak Şövalyeleri’nin de ortaçağda tapındığı ve kendi sonlarını getiren Şeytan’ın bir sembolü olan Baphomet heykeline aittir. Geçmişi belki de binlerce yıl öncesine dayanan bu derin konu hiç tahmin etmediğimiz bir yerde: İncil’de bile yer alıyor. İncil’in son kısmı olan Aziz John tarafından şimdiki Yunanistan’ın Patmos adasında İsa’nın ve Tanrı’nın ilham ve uyarıları ile kaleme aldığı Vahiy Kitabı’nın 13. bölümünde çok ilginç bir şeyden bahsediyor: "Tuhaf Bir Heykelden".

Kitaba göre, Kıyamet belirtileri öncesinde ortaya çıkacak bir heykeldir bu. Vahiy Kitabı, bu gizemli heykeli, "Canavar’ın Heykeli" olarak tanımlamıştır ki, işte bu tam da aradığımız şey gibi duruyor, yani "Baphomet Heykeli". Yani, Yuhanna bize mesajında Kıyametten önce Baphomet’e ait gizemli bir heykelin ortaya çıkacağını ve bu heykelin insanları saptıracağını ve büyük ve korkunç kötülüklere ve işaretlere neden olacağını, dünyayı hızla kötülüğe ve Şeytan’ın egemenliğine yönlendireceğini açık olarak anlatmış. Bu kitapta ise Baphomet, Şeytan’ın bir sureti olarak tüm insanlığı kabuslar yoluyla etkisi altına alıp daha çok insanın ölmesi için bir dizi büyük felaketi tetikleyen olayları meydana getirecektir. Bu felaketleri ve kabusları yok etmenin tek yolu ise bu şeytani Baphomet heykelini sonsuza dek yok etmektir.

JOHN SMİTH: İtalya’da yaşayan Amerikalı Arkeolog ve Tarih araştırmacısı. Özellikle, Dinler Tarihi ve Mitoloji konusunda da uzman olan John Smith kitabın ana karakteridir.

GREGORY KRAVNİK: John’un arkadaşı olan Kahire Arkeoloji Enstitüsü’de çalışan Arkeoloji, Tarih ve Mitoloji Profesörü.

DEDEKTİF RİCHARD CORDELL: Aslında bir zamanlar polis memuru olan Komiser Richard Cordell, emekli olduktan sonra bir güvenlik şirketinde çalışmaya başlar ve zamanla çalıştığı bu kurum Cemiyet için özel dedektiflik hizmetleri sunmaya başlar. Richard’ın Cemiyet’le tanışması böyle olur ve zamanla onların gerçek yüzünü öğrenince ve kızının ölümünden de onları sorumlu tutunca, intikam yemini eder ve Cemiyet’e sonunda savaş açmaya karar verir. Fakat ne yazık ki, bu savaşın sonunda bedelini hayatıyla öder.

PROF. GARCİA MENDES: Aslen Floransa’lı olan ve Vezüv’ün volkanik faaliyetleri konusunda ciddi çalışmalar yapan Yer Bilimleri ve Volkanik Aktivite uzmanı. 60’lı yaşlardaki ve tam adı ‘Federico Garcia Mendes’ olan bu Profesör, İspanyol kökenli bir aileden geliyordu ve Floransa Devlet Üniversitesi’nde Yer Bilimleri bölümünde uzun yıllardır Deprem ve Volkanizma konusunda bölüm başkanlığı görevini yürütüyordu. Ayrıca İtalya’da, bulunduğu üniversitede bu konuyla ilgili yıllardır dersler veriyor ve araştırmalar yapıyordu. Prof. Garcia, Cemiyet’in gerçek yüzünü öğrenip, bilimsel teorileriyle insanlığa açıklamak istediği için onlar tarafından bir suikastle öldürülür.

ALFONSO DE MOLAY: Cemiyet’in günümüzdeki üstadı olarak kabul edilen kötü kişi. Alfonso De Molay aynı zamanda kitabın kötü karakteridir ve büyük dedesi, bir zamanlar Tapınak Şövalyeleri’nin büyük üstadı olan Jacques De Molay’ın soyundan gelmektedir.Alfonso de Molay, öylesine kötüdür ve intikam duygusuyla kaplıdır ki, büyük dedesinin ve tapınak şövalyelerinin intikamını almak için tüm gücüyle çalışır ve milyonlarca kişiyi katledip toplu mezarlara gömer, aralarında din adamlarının da olduğu pek çok kişiyi 'Mabed' isimli Cemiyet’in ana merkez binasında korkunç işkence yöntemleriyle infaz ederek ölüme gönderir. Nihai hedefi ise, Baphomet heykelinin yüzyıllardır kayıp olan orjinalini bir gün ele geçirip, bu heykel ve onun insanlığa gönderdiği kabuslar aracılığıyla gerçekleştirilecek olan kanlı bir ritüelle, Vezüv yanardağını aynı 2000 yıl önceki gibi tekrar faaliyete geçirmek ve böylece Vatikan’ı ve başındaki Papa’yı sonsuza dek yok etmektir. Alfonso, kitabın sonunda bunu gerçekleştirmeyi başarsa da kendisi de ölümden kaçamaz ve Vezüv’ün içine düşüp yanarak yok olur.

CEMİYET: Kitapta ismi ‘Cemiyet’ olarak geçen ve kökleri ‘Tapınak Şövalyeleri’ne kadar uzanan bir yapı olduğu uzun yıllardır hala tartışılmaktadır. Bu gizli ve tehlikeli örgütlü yapının, derin devletlerle işbirliği yaparak tüm dünyayı kontrol eden/edecek olan bir yapı olduğundan sık sık söz edilir. Bugün, dünyada gerçekten de böyle bir sıra-dışı derin yapılanma ve teşkilat vardır ve yaklaşık 100 ülkede örgütlüdür. Bu Cemiyet’in başlangıcı ise bu kitaba göre, sadece Tapınak Şövalyelerine kadar uzanmaz. Kimilerine göre Cemiyet, belki de İlk İnsan’a ve hatta Şeytan’ın dünyadaki var oluşuna kadar uzanmaktadır.

Kitaba göre, ‘Cemiyet’ tarih içinde varlığını devam ettirebilmek için, Tapınakçılar Hristiyanlık aracılığıyla Papa tarafından yok edildikten sonra bile, bir grup gizli örgüt veya cemiyet mensubu aracılığıyla bu tapınma ve satanist din sonrasında, devletlerin derin yapılanmalarını kullanarak varlığını devam ettirmiştir. Hatta, günümüze kadar bile devam etmiş ve hala yüzbinlerce, milyonlarca üyeleri vardır. Hatta, içlerinde ünlü isimler, Devlet başkanları ve büyük tanınan iş adamları, sanatçılar bile.

ELİZABETH: Richard’ın Cemiyet tarafından öldürülen kızı.

JULİA: John’un asistanı.

KATYA: Gregory’nin asistanı.

SARA: John’un eşi.

ELSA: John’un kızı.

 

* * *

HİKAYEDE ADI GEÇEN ÖNEMLİ YERLER:

POMPEİ: Antik çağlardaki adı 'Pompeii' olan ve Pompei Komünü sınırları içeriside, İtalya'nın kısmi özerk bölgesi Campania'da, Napoli şehri yakınlarında bulunan ve hala kısmen gömülü olan yıkıntı halindeki antik Roma kentidir. Burası, yakınlarındaki Herkulaneum ile birlikte, 24 Ağustos 79 tarihinde Vezüv Yanardağı'nın iki gün süren faaliyeti sonucu volkanik kül ve cürufun altına gömülerek tamamen yok olmuştu. İçindeki tüm insanlar ve hayvanlar da dahil taşlaşarak lavların altında kalıp günümüze kadar heykelleri ulaşabilmiştir. Vezüv'ün korkunç patlamasının ardından yaklaşık 1700 yıl boyunca kayıp durumda olan kent, 1748 yılında tesadüfen yeniden keşfedildi. O zamandan beri yapılan kazılar, şehre ait pek çok bilgiyi gün yüzüne çıkararak Roma İmparatorluğu'nun kentlerindeki yaşama ait bilgilere ulaşılmasını sağladı. Fakat, bilim adamları ve arkeologlar kente ait daha pek çok bilinmeyen sırların yer altında olduğuna inanıyorlar. Hikayemizin kahramanı Arkeolog John Smith’in Pompei’deki kazı alanında tesadüfen bulduğu bir Baphomet heykeli tüm insanlığın kaderini değiştirecektir.

PARİS: Cemiyet’in merkezinin bulunduğu yer, Fransa’nın başkenti. Paris, tarih boyunca gizemcilerin ve gizli tarikatların, tapınak şövalyeleri de dahil, bir zamanlar merkezi olmuştur. Kitaba göre, Cemiyet’in geçen yüzyıldaki büyük üstadları olan Aleister Crowley ile Jack Parsons burada gizemli bir kafede tanışmıştır. Paris, Cemiyet’in ana binası ve merkezi olan ‘Mabed’ burada olduğu için kitaptaki olaylar için özel bir konuma sahiptir ve bir kısmı burada geçmektedir.

FLORANSA: Floransa, Antik çağlardaki mitolojik Roma döneminden Tapınak Şövalyeleri dönemine ve oradan da Ortaçağ’daki Rönesans aydınlanma dönemine kadar Sanat, Bilim, Tarih, Büyü, Okültizm ve bir Tıp merkezi olan, İtalya’da bir şehirdir. Ayrıca, Kuzey İtalya’daki Toskana Bölgesi’nin de başkentidir ve kendi ismini taşıyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığı’nın da başkentliğini yapmıştır. Şehir, içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. Floransa, kitaptaki olayların ve Cemiyet’in gerçekleştirdiği büyük katliamların başlangıcı olan Vezüv konusuyla ilgilenen din ve bilim adamlarına yönelik suikastlerin başlangıç noktasıdır.

NAPOLİ: Konum olarak Vezüv yanardağına en yakın olan en büyük kenttir. Kitapta olayların bir kısmı Napoli yakınlarında ve Vezüv yanardağına yakın olan bölgede geçer. Bir grup bilim adamı Vezüv’le ilgili araştırmalar yapmak için Napoli’ye gitmek isterken kabuslar etkisini göstermeye başlar ve büyük felaketler tek tek gerçekleşmeye başlar.

ROMANYA: Doğu Avrupa’da bulunan, mağaraları ve şatolarıyla ünlü olan gizemli bir ülke. Hikayede finalin geçtiği yerdir. Vezüv yanardağı tekrar büyük bir patlama ile faaliyete geçince, İtalya ile birlikte tüm Avrupa kıtası kül ve zehirli dumanla kaplanır. John Smith ve arkadaşları kurtulmak için tek bir yer olduğunu öğrenir: Romanya’daki ‘Movile’ olarak bilinen çok eski bir yeraltı mağara sistemi.

* * *

 

Yazar Hakkında

(Kısa Hayatı & Çalışmaları)

(Murat Ukray)

Murat Ukray 2019

Murat Ukray, aynı zamanda yayıncılık da yapan yazar, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite’de Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra, Yazarlık ve Yayıncılık hayatına atıldı. Yayınlanmış -17- kitabı vardır. Kabustan Gelen Yazarın 17. Kitabıdır.

* * *

Yazarın yayınlanmış diğer Kitapları:

1- Kıyamet Gerçekliği (Kurgu Roman) (2006)

2- Birleşik Alan Teorisi (Teori – Fizik & Matematik) (2007)

3- İsevilik İşaretleri (Araştırma) (2008)

4- Yaratılış Gerçekliği- 2 Cilt (Biyokimya Atlası)(2009)

5- Aşk-ı Mesnevi (Kurgu Roman) (2010)

6- Zamanın Sahipleri (Deneme) (2011)

7- Hanımlar Rehberi (İlmihal) (2012)

8- Eskilerin Masalları (Araştırma) (2013)

9- Ruyet-ul Gayb (Haberci Rüyalar) (Deneme) (2014)

10- Sonsuzluğun Sonsuzluğu (114 Kod) (Teori & Deneme) (2015)

11- Kanon (Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu) (Teori & Araştırma) (2016)

12- Küçük Elisa (Zaman Yolcusu) (Çocuk Kitabı) (2017)

13- Tanrı’nın Işıkları (Çölde Başlayan Hikaye) (Bilim-Kurgu Roman) (2018)

14- Son Kehanet- 2 Cilt (Bilim-Kurgu Roman) (2019)

15- Medusa'nın Sırrı (Bilim-Kurgu Roman) (2020)

16- Çöl Gezegen (Bilim-Kurgu Roman) (2021)

17- Kabustan Gelen (Bilim-Kurgu Roman) (2022)

 

 

- BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM -

-RAHMAN VE RAHİM OLAN GÖRÜNÜR VE GÖRÜNMEYEN ALEMLERİN GAYB ALEMİNİN SAHİBİ OLAN ALLAH'IN ADIYLA-

Başlangıç

 

GERÇEK

"SONRA YERDEN ÇIKAN BİR CANAVAR GÖRDÜM. HERKES CANAVARIN HEYKELİNE TAPTI. CANAVAR GİBİSİ VAR MI? DEDİLER. İNSANLARIN GÖZÜ ÖNÜNDE, GÖKTEN YERE ATEŞ YAĞDIRACAK KADAR BÜYÜK BELİRTİLER GERÇEKLEŞTİRİYORDU.

CANAVARIN HEYKELİNE YAŞAM SOLUĞU VERMESİ İÇİN KENDİSİNE GÜÇ VERİLDİ. ÖYLE Kİ, HEYKEL KONUŞABİLSİN VE KENDİSİNE TAPMAYAN HERKESİ ÖLDÜREBİLSİN."

- İNCİL, VAHİY KİTABI: 13

İtalya, Ağustos 2012

Pompei Antik Kenti (Arkeolojik Kazı Alanı)

 

Vezüv Yanardağı (İtalya)

Pompei antik kentinde kazı çalışması yürüten bir arkeoloji ekibi genişçe bir evin salonuna girerler. Yerin 2 metre kadar altında sert bir zeminle karşılaşırlar. Kazılar devam etse de, tuhaf bir biçimde bir türlü bu devasa taş bloğu aşmayı başaramazlar.

Bu taş bloğun hemen yakınında ise yaklaşık 10 kişiden oluşan taşlaşmış cesetler birbirine sarılmış bir şekilde yerde yatmaktadır. Uzun yıllar süren detaylı araştırmalara rağmen, arkeologlar ve bilim adamları bu olaya bir türlü açıklama getiremezler. Birkaç kez taş bloğu delip altında ne olduğuna ulaşmaya çalışırlar ama yıllar içinde başarılı olamazlar.

Herhangi bir kesici aletle delinemeyen bu blok ve ötesinde ne olduğu yıllarca saklı bir sır olarak kalır. Ta ki, 10 yıl sonra başka bir arkeolog farklı bir yol kullanarak ötesinde ne olduğuna ulaşana kadar..

* * *

 

KIYÂMET GERÇEKLİĞİ

KÜLLİYÂTI NEDİR?

Kıyâmet Gerçekliği Külliyâtı, âhir zaman yakın gelişecek önemli Kıyamet Alametlerini ve KUR’ÂN, HADİS, İNCİL ve KUTSAL KİTAP gibi dini kaynaklardaki bu konu ile ilgili yorumları ve te’villeri sırr-ı vahyin ve Kur’ân’ın feyziyle açıklamaya ve aydınlatmaya yönelik pozitif bilim dallarına (MATEMATİK, FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ, ASTRONOMİ, EDEBİYAT, TARİH, COĞRAFYA, ARKEOLOJİ, FELSEFE, EKONOMİ, SOSYOLOJİ GİBİ V.B.) yönelik oluşturulan bir eserler bütünüdür. Kıyamet Gerçekliği’nin asıl fonksiyonu ise, İMÂN-I TAHKİKÎ’yi elde etmek ve İLMELYAKÎN’den HAKKALYAKÎN’e çevirmektir. Kıyâmet Gerçekliği Külliyâtı, aynı zamanda geçmiş zamanda meydana gelmiş ve gelecekte gelişecek olan önemli dinî olayların ve pozitif bilim dallarının bu yöndeki önemli ve özet bilgisini içeren sonuçlarını, kullandığı üç aşamalı İSBAT, DELİL ve BÜRHAN Metodolojisiyle şimdiki zamanda ve elimizde hazır bir bilgi birikimi gibi gösteren, MANEVÎ BİR ZAMAN MAKİNASI’dır.

Kıyamet sürecindeki, Bilim ve İnsanlık tarihindeki önemli ve kritik olayları ve teorileri detaylarına ve derinliğine inerek, gerçekliğini ispat ve ilân eden, aynı zamanda o konuyu destekleyen grafiklerle görsel olarak ortaya koyan MANEVÎ BİR TEFSİR’dir. 1186 sayfadan oluşan Eski Antlaşma (TEVRAT) ve 436 sayfadan oluşan Yeni Antlaşma (İNCİL)’den oluşan KUTSAL KİTAP ile 600 Sayfadan oluşan KUR’ÂN’ın toplam sayfa sayısı 2222’dir ve bu özellikleriyle ÜÇ SEMAVÎ KİTAP, KIYAMET’e işaret eder ve İCMÂLLİ (ÖZET OLARAK) bir şekilde açıklar. Ayrıca Kur’ân’ın yaklaşık ÜÇ’te birlik bir bölümünü oluşturan 2222 âyeti de yine benzer şekilde KIYAMET ve HAŞİR meselesinden detaylı bir şekilde bahseder. Benzer şekilde, KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYÂTI da 2222 sayfadan oluşan toplam ÜÇ eserden meydana gelmiş olup, bu özelliğiyle KIYAMET’i yani DÜNYA’nın SONU’nu TAFSİLLİ (AYRINTILI OLARAK) bir şekilde ilân ve isbât eder. Dolayısıyla Kıyamet Gerçekliği Külliyatı, Kur’ân’ın âyet sayısı olan 6666’nın ALTI mertebesinden birisini içeren ve KIYAMET’i ilân ve isbât eden 1111 âyetini; yine Kur’ân’ın ÜÇ mertebesinden birisine işaret eden 2222 sayfadan MÜTEKAMİL (OLUŞAN) ilmî bir eserle tefsir ederek, aşağıda değineceğimiz ÜÇ önemli meseleye ilmî ve gerçekçi bir çözüm getirmeye çalışır. Kur’ân’daki ve diğer İslâmî kaynaklardaki âhir zamana yönelik konuları, bu ÜÇ önemli mesele ekseninde, her bir konuyu ait olduğu pozitif bilim dalına göre ispat ve izah eden, açıklayan ilmî bir eserdir.

Kıyamet Gerçekliği Külliyatı’nın asıl hedefi ise, tarihte ortaya atılmış olan en büyük inkarcı fikir sistemlerinin ortaya attığı fikirlerin geçersizliğini kendine özgü bu ilmî metodlarla izah ve isbât etmektir. Bu sebeple, insanlık tarihinde karşılaşılmış olan en temel dini problemlerin ortaya koyduğu önemli meselelere aklî ve ilmî delillerle çözüm getirmeye çalışır. Buna göre, Kıyamet Gerçekliği Külliyatı tüm tarih boyunca insanlığın kafasını meşgul etmiş olan ve aynı zamanda birçok insanın Şeytan’ın da vesvesesiyle CEHENNEM’e gitmesine sebep olan ve insanların büyük bir kısmını tereddüde düşüren FELSEFÎ meseleleri şu ÜÇ önemli mesele üzerinde ODAKLAR ve bunlara çözüm getirmeye çalışır:

BİRİNCİSİ; EVREN EZELDEN (SONSUZ ÖNCESİNDEN) beri mi vardır yoksa sonradan bir BAŞLANGIÇ noktasından mı yaratılmıştır? Eğer tüm Kainat bilinçli bir yaratıcı tarafından yaratılmışsa bunları meydana getiren KEVNÎ (ASTRONOMİK ve KOZMOLOJİK) KANUNLAR nelerdir ve maddeyi ve onu oluşturan yapıtaşlarını nasıl meydana getirmişlerdir?

İKİNCİSİ; EVREN bu şekilde EBEDİYETE (SONSUZ SONRASINA) kadar devam edecek midir yoksa bir SONU var mıdır? Eğer tüm Kainatın bir sonu varsa bu son demek olan KIYAMET ne zaman ve nasıl gelecektir?

ÜÇÜNCÜSÜ; HZ. İSA, HRİSTİYAN DÜNYASI’nın iddia ettiği gibi ALLAH’ın Oğlu mudur değil midir? Allah tüm Kainatın idare edicisi, kanun koyucusu ve yaratıcısı olduğu halde nasıl bir ÇOCUK edinebilir? Bu konuya ilişkin İNCİL’de sunulan iddialar tarihsel gerçekliklere ne kadar uygundur ve tüm insanlık tarihi içerisinde Allah’ın isterse bir insanı babasız da yaratabileceğini gösteren HZ. ÂDEM’in yaratılışıyla çelişmekte olan bir durum var mıdır? Tüm bu soruların detaylı cevaplarına ilişkin gerçekçi yorumlar getirilemeyişi ve özellikle yaşadığımız bu asırda, tasavvufdaki dört büyük makamdan oluşan ŞeriatTarikatHakikat ve Ma’rifet’ten ikincisi olan Tarikat’ın, bu soruların cevaplarını bulmakta yetersiz kalması, zamanımızda pek çok kez suistimal edilen Tarikat devrinin bittiğini ve İmanı Kurtarmak davasının her zamankinden daha çok gerekli olduğu bir döneme doğru girdiğimizi göstermektedir. Dolayısıyla “Ya davayı kazanmak veya kaybetmek!” meselesi çağımızda yaşayan her insanın başına açılmış olan en dehşetli imtihan meselesi olup, insanlığın en önemli davasıdır. İşte bu noktada insanlara o müthiş davayı kaybettiren mesele, ibadetleri dört dörtlük yapıp yapmamak veya fıkıh kurallarını en ince detaylarına kadar uygulamak meselesi değildir.

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI NASIL BİR TEFSİRDİR?

Kıyamet Gerçekliği Külliyatı, 2006 yılından beri yazılmaya başlanan ve yaklaşık 10 yıldır şimdilik 11 ciltten ve yaklaşık 130 (129) parçadan oluşan Tahkiki imana yönelik yazılan bir eserler bütünüdür. Bu yönüyle, Risale-i Nur ile bazı benzerlikleri bulunur. Örneğin, Risale-i nurun ilk eserleri olan İşaratu’l İ’caz ile Mesnevi-i Nuriye eserleri, İşaratu’l İseviyye ve Mesneviye-i Uhreviyye ile içerik ve isim bakımından bazı benzerlikler taşır. Fakat bu benzerlik mülellifin kendi tercihi ilen belirlenmemiş olup, eserin yazılması sırasında sonradan fark edilmiş 100 sene farkla gerçekleşen bir tevafuk ve benzerliktir. Buna bir diğer örnek de Tabiat risalesi ve Yaratılış gerçekliği arasındaki büyük benzerliklerdir. Bununla birlikte, tüm bu eserler bütünü, Felsefe ve Fen bilimleri kaynaklı inkarcı fikirlerin gerçek temeline inerek, İman-ı tahkiki ile Haşir, Kıyametin gelmesi ve Cennet ve Cehennem’in varlığının isbatı gibi gaybi konulara yönelik hazırlanmıştır. Oysa bu yönüyle de, Risale-i Nur'dan felsefi çizgide ayrılarak Kıyamet meselesinin isbatına yönelir. Böyleyken, risale-i nur bir önceki asırda yalnız Haşir, yani yeniden diriliş konusunun isbatına daha çok odaklanmaktadır ki, üstadın pek çok risalesi, felsefeden kaynaklanan inkarcı akımların çoğu biyoloji kökenli bazı inkarcı bu çeşit teorilerden kaynaklandığı için daha çok bu mesele üzerinde odaklanmaktadır.

İşte, Kıyamet Gerçekliği Külliyatı ise, benzer akımların içinde bulunduğumuz asırda yön değiştirdiğini ve esas isbat edilmesi gereken öncelikli iman meselesinin Kıyametin gelmesi, yani dünyanın ve kainatın mutlak bir sonu olması gerektiğinin kur'an'a dayalı felsefi ve pozitif bilimler kaynaklı isbatına yönelik olduğunu ortaya koyar. Dolayısıyla, asrımızdaki pozitif bilimlerin incelmiş noktaları şu meselenin isbatına yöneldiği ehl-i tahkik tarafından ve tüm üviversitelerin akademik branşları tarafından da tasdik edilmiştir ki, çağımızdaki en önemli kuran işaretleri ve delilleri pozitif bilimlerin bu meseleye yönelik isbatlarına bakmaktadır.

 

KİTABIMIZIN ALTERNATİF SATIN ALMA SEÇENEKLERİ:

Online-Özeti-Oku Basılı-olarak-satın-al
D-&-R-Logo İdefix-Logo

Eserle İlgili Anahtar Kelimeler (Tags - Keywords):

Medusa'nın Sırrı, Murat Ukray,  Bilim kurgu roman, Kıyamet öyküsü, Cehennem, 2020, Cehennem'e Açılan Kapı,  İsa'nın gelişi, Apokaliptik Roman, Son Kehanet,  Murat Ukray, Bilim kurgu roman, Kıyamet öyküsü,  Deccal,  İsa,  Zamanın Sonu, 2222

 

NASIL SATIN ALACAĞIM?

NASIL İNDİRECEĞİM & OKUYACAĞIM?

* Kitaplarımızı, Amazon.com üzerinden basılı veya ekitap olarak satın almak için, sitede uygulanan üyelik işlemini tamamladıktan sonra, kitabınızın satın alma seçeneğini izleyin. Direkt satın alma seçeneği olan kitaplarımızı ise (ePUB veya PDF sembolü bulunan) "Sepete ekle" veya "Add to Cart" butonuna tıklayın ve işlemi devem ettirin. e-Kitaplarımızı satın alma ve indirme noktasında, problem yaşarsanız, "e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU"muzdan resimli olarak satın alma işlemini kolayca öğrenebilirsiniz..

e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU-1

e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU-2

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

Kitabınızın satın alma işlemi bittikten sonra, bir link belirecektir. Bu linke tıkladığınızda, 10 saniye içerisinde e-PUB veya satın almış olduğunuz diğer formatlardaki istediğiniz formatındaki kitabınızın indirme sayfası önünüze gelecektir. Kitabı, bilgisayarınıza veya tablet cihazınıza indirdikten sonra, açmak ve okumak için İKİ seçeneğimiz vardır:

e-Kitaplarımızı PC veya Tablet & Telefonunuza indirdikten sonra, "Adobe Digital Editions" veya "Calibre" programıyla nasıl okuyabileceğiniz, aşağıdaki resimli olarak "e-KİTAP OKUMA KILAVUZU"muzda detaylarıyla verilmektedir:

e-KİTAP OKUMA KILAVUZU {ADOBE DİGİTAL EDİTİONS & CALİBRE için}

1Calibre programını indirip cihazınıza kurduktan sonra kitabınızı programa kolaylıkla "Kütüphaneye ekle- Add to Library" menüsünden ekleyerek okumaya başlayabilirsiniz. Calibre programını buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz: Calibre

* Sitemizde linkleri yayınlanan kitaplar epub formatında olduğundan ne yazık ki .mobiformatını destekleyen Kindle cihazlarda hemen okunamamakta. Ancak Calibre isimli programı kullanarak kitapları mobi formatına çevirebilir ve Kindle cihazınızda da okuyabilirsiniz..

** Yayınlanan kitaplarımızı ayrıca piyasada bulunan diğer ekitap okuyucu cihazlarda da (reeder, Sony Reader, Nook v.s.) okumanız mümkün.

*** Şimdi sitemizde yayınlanan kitapları PC’de okumak için gerek duyulan yazılımlardan da bahsedelim. Aşağıda linklerini verdiğim programları bilgisayarınıza yükledikten sonra kitapları bilgisayarınızdan da zahmetsizce okuyabileceksiniz.

2Adobe tarafından geleştirilen epub, pdf, ve diğer pek çok biçimde hazırlanmış kitapları okumak için Adobe eBook Reader'ı Adobe sitesinden ücretsiz olarak indirebilir ve kitaplarınızı "Adobe ID numarası alarak kayıt yaptırdıktan sonra dilediğiniz kadar satın aldığınız kitabı "Add to Library" "Kütüphaneme ekle" menüsünden ekledikten sonra anında okumaya başlayabilirsiniz..

Her iki şekilde de kitaplarınızın indirilmesi ve okunabilir hale gelmesi yaklaşık 1-2 dakikalık bir işlem alacaktır.

Bu programların bilgisayarınıza yüklenmesiyle ilgili karşılaştığınız her türlü sorunu iletişim formundan bizlere ulaştırırmanız durumunda, sorunların çözümünde site olarak yardımcı olmaya hazırız.

ÖNEMLİ NOT:Bu sitede yayınlanan tüm basılı & e-kitapların telif hakları Kıyamet Gerçekliği Külliyatı'na aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

 

Son Güncelleme (Perşembe, 17 Ağustos 2023 21:01)

 
Translator (Siteyi Çevir)

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
YENİ KİTAPLAR

KABUSTAN

GELEN

(2022)

Düşlerimiz gerçek olsaydı ne olurdu?

Peki, ya Kabuslarımız?

Kabustan Gelen Kapak

Kabustan Gelen, aslında Şeytan ve onun kötü şöhretli bir sembolü ve heykeli olan Baphomet’le İnsanlığın yokoluş/varoluş mücadelesini sembolik olarak kabuslar yoluyla anlatan ve tamamı günümüzde yaşanan ve geçen bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

ÇÖL

GEZEGEN

(2021)

Gözlerimi açtığımda içinde sadece kum taneleri olduğunu fark ettim!

 Çöl Gezegen Logo

Çöl Gezegen, Dünya’daki İklim ve Su Krizi üzerine yazılmış bir Bilimkurgu Romandır. Çöl Gezegen, aynı zamanda İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen ve su yüzünden başlayan bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

MEDUSA'NIN

SIRRI

(2020)

Cehennem'e Açılan Kapıya Hazır mısınız?

Medusanın Sırrı2

Dünyanın en iyi Pandemi kitabını okumaya hazır mısınız? Medusa'nın Sırrı, Sizi yeraltındaki Cehennem'in 7 kapısından birine sürükleyecek.

 ♦ ♦  

SON

KEHANET

(2019)

Cennet'e Geri Dönüş!

Son Kehanet Tablet Telefon

İnsanlık nereden geldi, Nereye gidiyoruz?

Bu sorunun cevabını Son Kehanet'te bulacaksınız.

 ♦ ♦  

TANRI'NIN

IŞIKLARI

(2018)

Çöl'de Başlayan Hikaye

Tanrının Işıkları Reklam

Dünya'nın en iyi Bilim-Kurgu Romanı yayınlandı.

Dünya'nın en büyük sırrını öğrenmeye hazır mısınız?

♦ ♦  

KÜÇÜK

ELİSA

(2017)

Zaman Yolcusu

Küçük Elisa Small Kapak

"Dünya yaşamı, bir nevi bir eğlence ve bir oyundan ibarettir."

(Kuran, İslam'ın Temel kitabı)

Unutmayın! Bu evrendeki her şeyin bir hayali ve bir de gerçek görüntüsü vardır...

♦ ♦  

KANON

(2016)

Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu

KANON

KANON, ÜÇ ANA BÖLÜMDEN OLUŞUR:

1- KUR'AN, İNCİL VE TEVRAT (Genel Bir Değerlendirme)

2- KUR'AN'IN KANONİK YURUMU (99 Kanon)

3- İNCİL'İN KANONİK YORUMU (303 Kanon)

 ♦ ♦  

SONSUZLUĞUN

SONSUZLUĞU

(2015)

[114 Kod]

Sonsuzluğun Sonsuzluğu

"SONSUZLUĞUN SONSUZLUĞU", aradığın islam felsefesidir, yeni bir düşünce stilidir ki, aynı zamanda sana kainattaki nesnelerin ne kadar drift ve incelikti bir kumaşlar bütünü gibi nazenin bir şekilde sonsuzluğa kapı açacak şekilde tasarlandığını ve mükemmel bir şekilde ilm-i ebedi ve ezeli’de yaratıldığını, susamış gönüllere denizdeki okyanusa dönüşen marifet damlasıdır, hakikati arayan ariflere hikmettir, vesselam..

 ♦ ♦ 

RUYET-UL

GAYB

(2014)

Haberci Rüyalar

Ruyet ul Gayb Kapak

EY ARKADAŞ! Kur’an-ı Hakim’in rüyalara ve hakikat Alimine kapı açan 14 ayetinden istifade ettiğim, 14 adet rüyayı; Hakikat ve Rüya alemi & Gayb Lisanıyla, hakikate açılan 14 pencere halinde ifade edeceğim.

  Kim isterse istifade edebilir.

 ♦ ♦ 

ESKİLERİN

MASALLARI

(2013)

Esatir-ul Evvelin

ESKİLERİN MASALLARI

EY ARKADAŞ! “KUR’AN-I HAKİM’in, Tarih-i Kadim’in derinliklerine bakan ve Eskilerin Hikayeleri şeklinde anlatılagelen mühim bir sırrına bakan, ONÜÇ TARİHİ MÜTEŞABİH AYETİNDEN istifade ettiğim, ON KISA PARLAK KISSA’dan ibarettir. Tamamı, BİR MUKADDİME ile tarihin derinliklerine uzanan ON KISSA’dan oluşan ON EFSANE ile sonuç niteliğindeki BİR HATİME’den oluşan 22 DERS’ten ibarettir..

 ♦ ♦ 

HANIMLAR İÇİN

DİN REHBERİ

(2012)

El-Murşid-ul Nisa

HANIMLAR İÇİN DİN REHBERİ KAPAK

Ey Hanım Kardeş! Benden birkaç nasihat istedin. Şimdi, gelecek olan kısımlarda KUR’ÂN-I HAKÎM’in 19 âyetinden istifade ettiğim İSLÂMIN TEMEL DİNÎ bilgileri (NAMAZ, ORUÇ, İMAN ESASLARI, ZEKAT ve kısaca İSLÂM TARİHİ) ile ilgili merak ettiğin meselelerini AVÂM (HALK) lisanıyla HULASÂ (ÖZET) bilgiler halinde İKİ BÖLÜM halinde ifade edeceğim.

Kim isterse istifade edebilir..

 ♦ ♦ 

ZAMANIN

SAHİPLERİ

(2011)

Sahib-üz Zaman

ZAMANIN SAHİPLERİ KAPAK

Zamanın Sahibi, seslendi:

"Daha yolumuz var mı Üstad?"

Üstad: "Bu yol uzun ve zahmetlidir, lakin sonuna varmak yol harcı değil.."

Yolcu: "İşte bu yol, 1400 sene sonra gelecek olan bir Hakikatin 66 madde ile isbatıdır, lakin herkesin her meselesini anlayabilmesi yol harcı değildir.."

 ♦ ♦ 

AŞK-I

MESNEVİ

(2010)

Sonsuz Aşk

AŞK I MESNEVİ KAPAK

Sufi: "Haktan alırız, Halka veririz.."

Ney: "Herkes kendi anlayışına göre bana yol arkadaşı oldu, lakin kimse içimdeki sırları araştırmadı.."

Vesselam..

♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 2)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-II

Yaratılış Gerçekliği II İkinci Kapak

İKİNCİ CİLT:

EVREN & CANLILARIN YARATILIŞI

[Yaratılışı isbat eden en büyük biyokimya atlası!]

 ♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 1)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-I

Yaratılış Gerçekliği I Kapak

BİRİNCİ CİLT:

  EVRİM TEORİSİ

Evrim Teorisi ve Yaratılış iki zıt görüş olarak tarih içerisinde hep sürdürülegelmiştir. Fakat aslında, bu iki kavram TEKAMÜL (değişerek yaratma) noktasında kesişmekte ve yaratıcının varlığını daha iyi ispatlayan birer teoriye dönüşmektedir.

 ♦ ♦  

İSEVİLİK

İŞARETLERİ

(2008)

İşarat-ul İseviyye

İSEVİLİK İŞARETLERİ

Tarih boyunca, neredeyse İKİ BİN senedir bu sapkın ve yanlış İNANÇ, milyonlarca Hristiyanın inkâra sapmasına ve CEHENNEM’e gitmesine neden olmaktadır. Bu KİTAB’ın amacı; KUTSAL KİTAP ve İNCİL’lerdeki bu, TEMSİLÎ GERÇEK ve HAKİKAT PARÇALARINI, HZ. İSA ile İLGİLİ GERÇEKLİKLERİ, İNCİLDEKİ KIYAMET SÜRECİ ile İLGİLİ BÖLÜMLERİ İlmî bir çerçevede ele alarak (Tarih, Coğrafya, Sosyoloji ve Arkeoloji gibi pozitif bilimlerin de yardımıyla) sırr-ı vahyin feyzi ve KUR’ÂN’ın ışığıyla aydınlatmaktır.

 ♦ ♦ ♦ 

5-BOYUTLU RELATİVİTE

&

BİRLEŞİK ALAN TEORİSİ

(2007)

Cem-ul İzafiyye

Birleşik Alan Teorisi

EVRENİN YARATILIŞINI, HER ŞEYİN TEK BİR KUVVETTEN GELDİĞİNİ VE VAHDANİYYETİ İSBATLAYAN:

EN BÜYÜK FİZİK KURAMI

Bugün fizikte bilinen dört temel kuvvet vardır: 1. Güçlü Çekirdek Kuvveti, 2. Elektromanyetik Kuvvet, 3. Zayıf Nükleer Kuvvet, 4. Gravitasyon (Yerçekimi) Kuvveti.

Başlangıçta (yani evrenin ilk yaratılış anında) tüm bu kuvvetler (ilmî tabirle hepsine birden “câzibe” kuvvetleri de denir) bir tek ana kudretin içindeydi. Literatürde buna “Birleşik Alanlar Kuvveti” veya teoremi de deniyor. Bu tek kudret, ALLAH Vahdâniyyeti ve Ehâdiyyeti ilkeleri uyarınca bitişikken, evrenin genişlemesi ile birlikte bir hikmete binâen fazlara ayrıldı.

♦ ♦ ♦ 

KIYAMET

GERÇEKLİĞİ

(2006)

Hakikat-ul Uhreviyye

Kıyamet Gerçekliği kapak

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI'NIN FATİHA'SI VE AYNI ZAMANDA KIYAMET'İ İLAN VE İSBAT EDEN EN BÜYÜK ESER.

Yaklaşan Kıyamet

sürecine hazır mısınız?

- 2006 Hz. Mehdi’ nin Zuhuru,

 - 2036 Hz. İsa (A.S.)’ ın Nuzulü,

- 2037 Deccal’in Ortaya Çıkışı,

- 2052 Ye’cüc ve Me’cüc’ün Ortaya Çıkışı,

- 2064 Dabbet-ül Arz’ın Ortaya Çıkışı,

- 2065 Güneşin Batıdan Doğması.

Gerçekleri bilmek herkesin hakkıdır...

FACEBOOK SAYFALARIMIZ