ANA MENÜ
Kimler Online
Şu anda 8 konuk çevrimiçi
Kıyamet Gerçekliği Ara:

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI

Neden e-Kitap?

NEDEN e-KİTAP?

ebook

Bu yazımızda, Kıyamet Gerçekliği Külliyatı'nın neden klasik kitap tarzında değil de e-kitap olarak yayınlandığını kısaca anlatmaya çalışacağız. Bunun temelde üç sebebi olup şimdi kısaca onları açıklayacağım, ilgilenen arkadaşlar iyi dinlesin:

BİRİNCİSİ: Ben de daha ilk kitabımı yayınlamak isteği ve heyecanıyla 2006'lı yıllarda pek çok yayınevinin kapısını aşındırıp, o yayınevinden bu yayınevine gezip duruyordum. Tabi, malum Türkiye şartları bahanelerin bini bin para dercesine, her yayınevine gittikçe ne tesadüftür ki, hep aynı tonda ve aynı tarzda şu cevabı aldım: "Efendim, bizim yayın çizgimiz çok farklıdır. Sizin eserleriniz, buna uygun değil. Hem biz, bu tarz araştırmaları çok gördük!!" dercesine Kitaplarımı yayınlamak istemediler. Ben de, bunun üzerine daha önce kendilerini büyük ve saygın olarak bildiğim birkaç dini yayınevine gittim ve maalesef onlardan da aynı cevabı alınca daha büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Hatta bazıları kitabın sadece yüzüne bakıp, açıp içerisini okmadan beni geri çevirince bu işten vazgeçmeyi düşünüyordum ki, bu da beni birçok faydalı eseri te'lif etmekten neredeyse vazgeçirmesi demekti. Hatta birkaç yayınevinin benden kitabımı basmak için çok yüksek meblağlarda para istemeleri üzerine, o gün anlamıştım ki, yayınevleri bilgi, kültür, aydınlanma ve memleketimizin ileriye gitmesi gibi v.b. idealist tutumlar içerisinde değillerdi ve hemen hemen hepsinin de tek bir amacı olduğunu çok iyi gözlemledim, o da şudur: "Para, kazanmak, iyi veya kötü; faydalı veya zararlı kitap olması, gerçeği yansıtması önemli değil, tek amaç vardı o da "Daha fazla Para kazanmak" ve tabi daha sonrasında da sırtlarından geçindikleri yazarları mağdur etmek. Ben de bunun üzerine: "En iyisi bu klasik yayın tarzından vaz geçmektir!!" dedim ve daha sonra ver elini internet kafelere. İnternet kafelerde kitaplarımı yayınlamak için neredeyse araştırmadığım yayınevi kalmadı ve en sonunda beni bıktırana ve vazgeçirttirene kadar bu sıkıntılı 2-3 senelik süreç devam etti ve tabi en sonunda web sitemizde de görmüş olduğunuz sistemi kurmama vesile olan e-kitap uygulaması ile beni tanıştıran sağolsun Hüseyin abi oldu. Hüseyin abi, kendisi çok iyi bir web tasarımcısıdır. Aynı zamanda xticaret.com ile e-kitap uygulamasını da beraber yürüttüğümüz küçük ekibimizle böylece gerçekleştirmiş olduk ve tabi klasik yayıncıların etrafında dolaşmaktan ve bir yığın paramı boş yere kaptırmaktan son anda kurtulmuştum. İşte, arkadaşlar e-kitap uygulamamıza, belki de türkiye'de ilk defa şubat 2010'da böylece başlamış olduk. Tabi, bu saydıklarımız neden e-kitap tarzında yayın yaptığımızın sadece birinci kısmı.

Gelelim ikinci kısmına:

İKİNCİSİ: Türkiye'de ve dünyada her yıl milyonlarca hektar ormanlık alan daha fazla kağıt tüketimi ve gazete, dergi veya kitap türü mateyallarin basımı için yok olmaktadır. Dolayısıyla, okunmadan köşeye atılan veya gereksiz yere basılan her matbu eser, her gün daha fazla ağacın yok olmasına ve zaten küresel ısınma nedeniyle çölleşme ve kuraklıkla yüzyüze olan yeryüzünü daha fazla tehdit eder hale gelmektedir. İşte bu sebeplerden dolayı, batıda ve özellikle Amerika'da hızla artan oranlarca yayıncılık klasik tarzdan e-kitap şekline doğru hızla dönüştürülmektedir. Ülkemizde ise, bu konu hala bilinmemektedir bile. Çünkü, okuyucu kitlemiz bilinçlendirilmemiş ve halen daha klasik kitap türü basılı malzeme okumaya alışkındır. Gerçi, son yıllarda internet ve bilgisayar kullanımı artmasına rağmen, halen daha ülkemizde bu kültür yaygınlaşmış değildir. İşte bu yüzden, Kıyamet Gerçekliği'nin e-kitap olarak yayınlanmasının sebebi, klasik türde karşımıza çıkan yayınevi, matbaa, dağıtımcı firma, perakendeci gibi bir sürü aracı faktörü ortadan kaldırarak direkt tüketiciye görsel yayın yoluyla ve dijital ortamdaki net bir çözünürlükle kitabı okuyucusuna ulaştırmanın yanında Doğa'ya saygıdır. Çünkü, kitaplar olmasa yine yaşayabiliriz; fakat doğayı yok ettiğimizde Dünya yaşanmaz hale gelecektir.

Gelelim üçüncü kısmına:

ÜÇÜNCÜSÜ: Malumdur ki, bir yayınevi aracılığıyla kitabınızı aldığınızda sadece kitabı almakla kalmış olursunuz, herhangi bir getiri olması söz konusu değildir. Fakat e-yayıncılıkta ise, satışa sunulan bu tarz bir yöntemle hem kitap aldığınız gibi, bu sisteme dahil olarak ve satış ortağı olarak ek gelir elde edebilme imkanı vermektedir. Eğer, Kıyamet Gerçekliği'ne satış ortağı olursanız, hem faydalı kültürel bir faaliyette bulunduğunuz gibi, bu satış ortaklığı sayesinde ticari bir faaliyet ve kazanç sayesinde etrafınızdaki kişilere de yardımcı olmuş olursunuz. Çünkü, sizin vesilenizle satış ortağı olan birisi de bu şekilde ürüne satış ortağı olur ve böylece günümüzün ekonomik kriz ortamında bir ek gelir elde etme şansınız olacaktır. Yani, hem faydalı ve içeriği boş bilgiler elde etmemiş olacaksınız ve hem de bu bilgiden gelir elde ettiğiniz gibi başka arkadaşları da faydalandırmış olmakla üç temel fonksiyonu yerine getirmiş olursunuz. Halbuki, klasik tarzdaki bir yayınevinden bir kitap aldığınızda bu tip bir şansınız olmayacaktır. Dolayısıyla, bu çeşit bir network marketing sistemi, islami açıdan da uydundur ve hadislerde belirtilen sosyal yardımlaşma duygularını, velev ki internet ortamında dahi olsa, harekete geçirir ve manevi bilinçlenme sağlar..

e-Kitap nedir?

Elektronik kitap veya e-kitap her türlü bilgisayar çeşidinde okunabilmesi için özel olarak tasarlanmış bir bilgisayar dosya formatıdır. e-kitap, basılı benzerinin bütün özelliklerini (kâğıt hariç) kapsamakla birlikte ek olarak ses, görüntü (video) ve etkileşimli bağlantıları da içermektedir. e-kitap, kolaylıkla internetten çekilebilecek, elektronik posta ile gönderilebilecek durumdadır. Ayrıca diskette ve cd-rom olarak da okura ulaşabilir. Çok kolay güncellenmesi, kolay taşınması, depolanma sorununun olmaması, baskı maliyetlerini ortadan kaldırması, ses, video ve etkileşim olanaklarının bulunması gibi e-kitabın birçok avantajı vardır.

Yazın dünyası son yıllarda yeni bir kitap biçimi ile tanışmıştır. Kitap ile ilgili herkesin önünde yeni ufuklar açan bu yeni olgu 'elektronik kitap'tır. Kâğıda basılmaya ihtiyaç duymadan, bir elektronik kitap okuyucusu veya bir bilgisayar yardımıyla okunabilen elektronik kitapların basılı kitaplara göre bazı avantajları şöyle sıralanabilir:

 • Kâğıt, cilt, baskı maliyetleri olmadığı için basılı kitaplara göre çok ucuzdur.
 • Internet üzerinden dağıtılabildikleri için istenen kitaba dakikalar içinde sahip olunabilir.
 • Basılı kitapların karşılaştığı dağıtım ve sergilenme imkânı bulma sıkıntıları yoktur.
 • Depolanması ve taşınması kolaydır.
 • Kitap içinde sözcük taraması kolayca yapılabilir.

Ayrıca, ülkemizde edebiyata meraklı, öykü, şiir, roman dalında özgün eserler veren birçok yazar bulunmaktadır. Ne var ki ekonomik koşullar yüzünden yayınevlerimiz artık her zamankinden daha seçici davranmakta ve bu yazarların ancak çok küçük bir kısmı eserlerini yayımlatma şansı bulabilmektedir. Elektronik kitap bu açıdan da yayın dünyasının önünde yeni bir ufuk açacak, birçok eser, maliyeti düşük olan elektronik kitap biçiminde yayımlanma şansı bulabilecektir. İşte bütün bu avantajları göz önüne alan sitemiz, Türkiye'de elektronik kitapların ve elektronik içeriğin gelişimini desteklemek, yazarlara fırsatlar yaratabilmek amacı ile sadece elektronik kitaplar ile katılınabilinen bir kitap dünyası düzenleme kararını almıştır.

e-kitap her türlü masa üstü, diz üstü ve avuç içi bilgisayardan ve özel ekitap okuma aletlerinden okunabilir. Bu kitaplar değişik formatlarda hazırlanabildiği için her birinin kendine ait okuyucuları vardır. Bu okuyucular internetten ücretsiz olarak çekilebilir.

Çeşitli standartlarda e-kitap dosya formatları olmasına rağmen günümüzde kabul gören belli başlı iki ekitap formatı vardır. Birincisi Microsoft firmasının geliştirdiği "Microsft Reader" programının yardımı ile okunan "lit" formatı, diğeri ise masa üstü yayıncılıkla uğraşanların yakından tanıdığı Adobe firmasının geliştirdigi "pdf" formatıdır.

 • PDF (Portable Document Format)

  Adobe tarafından geleştirilen taşınabilir dosya ve elektronik kitap biçimidir. Avantajı, Microsoft Reader biçimine göre daha evrensel olması ve farklı işletim sistemlerini (Windows, MacOS) desteklemesidir. Bu biçimde hazırlanmış kitapları okumak için Adobe eBook Reader'ı Adobe sitesinden ücretsiz olarak çekebilirsiniz. Bu biçimin çeşitli avantajları olmasına rağmen dokümanınızı PDF formatına getirmek hem profesyonel bilgi gerektirmekte hem de bu işlevi gerçekleştirecek olan Acrobat programı ücretli olarak satılmaktadır. Fakat bununla birlikte, Ücretsiz olarak elektronik kitap yaratabilmeye ve evrensel bir dağıtım ağına sahip olduğu için ve her tür masaüstü yayoncılık sisteminde kullanılan bir dosya formatına imkân tanıdığı için sitemizde yayınladığımız eserlerimizde bu e-kitap biçimine ağırlık verilmiştir. Eğer isterseniz yayınlamak istediğinin kitaplarınızı e-kitap olarak yayınlayabiliriz..

  Not: Bazı masa üstü yayıncılık yazılımlarının içinde otomatik olarak PDF yapma eklentisi bulunmaktadır.

 • LIT (Microsoft Reader)

  Microsoft'un geliştirdiği bir elektronik kitap biçimidir. Bu biçimdeki elektronik kitaplar Microsoft Reader programı yardımı ile okunabilir. Şu anda sadece Windows ve PocketPc için geliştirilmiş sürümleri mevcuttur ve kullanım alanı sınırlıdır. Ücretsiz olarak elektronik kitap yaratabilmeye imkân tanıdığı için sayfanın bundan sonraki kısımlarında bu biçime ağırlık verilecektir.

 

Vesselam..

Son Güncelleme (Çarşamba, 10 Temmuz 2019 11:14)

 
Translator (Siteyi Çevir)

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
YENİ KİTAPLAR

KABUSTAN

GELEN

(2022)

Düşlerimiz gerçek olsaydı ne olurdu?

Peki, ya Kabuslarımız?

Kabustan Gelen Kapak

Kabustan Gelen, aslında Şeytan ve onun kötü şöhretli bir sembolü ve heykeli olan Baphomet’le İnsanlığın yokoluş/varoluş mücadelesini sembolik olarak kabuslar yoluyla anlatan ve tamamı günümüzde yaşanan ve geçen bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

ÇÖL

GEZEGEN

(2021)

Gözlerimi açtığımda içinde sadece kum taneleri olduğunu fark ettim!

 Çöl Gezegen Logo

Çöl Gezegen, Dünya’daki İklim ve Su Krizi üzerine yazılmış bir Bilimkurgu Romandır. Çöl Gezegen, aynı zamanda İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen ve su yüzünden başlayan bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

MEDUSA'NIN

SIRRI

(2020)

Cehennem'e Açılan Kapıya Hazır mısınız?

Medusanın Sırrı2

Dünyanın en iyi Pandemi kitabını okumaya hazır mısınız? Medusa'nın Sırrı, Sizi yeraltındaki Cehennem'in 7 kapısından birine sürükleyecek.

 ♦ ♦  

SON

KEHANET

(2019)

Cennet'e Geri Dönüş!

Son Kehanet Tablet Telefon

İnsanlık nereden geldi, Nereye gidiyoruz?

Bu sorunun cevabını Son Kehanet'te bulacaksınız.

 ♦ ♦  

TANRI'NIN

IŞIKLARI

(2018)

Çöl'de Başlayan Hikaye

Tanrının Işıkları Reklam

Dünya'nın en iyi Bilim-Kurgu Romanı yayınlandı.

Dünya'nın en büyük sırrını öğrenmeye hazır mısınız?

♦ ♦  

KÜÇÜK

ELİSA

(2017)

Zaman Yolcusu

Küçük Elisa Small Kapak

"Dünya yaşamı, bir nevi bir eğlence ve bir oyundan ibarettir."

(Kuran, İslam'ın Temel kitabı)

Unutmayın! Bu evrendeki her şeyin bir hayali ve bir de gerçek görüntüsü vardır...

♦ ♦  

KANON

(2016)

Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu

KANON

KANON, ÜÇ ANA BÖLÜMDEN OLUŞUR:

1- KUR'AN, İNCİL VE TEVRAT (Genel Bir Değerlendirme)

2- KUR'AN'IN KANONİK YURUMU (99 Kanon)

3- İNCİL'İN KANONİK YORUMU (303 Kanon)

 ♦ ♦  

SONSUZLUĞUN

SONSUZLUĞU

(2015)

[114 Kod]

Sonsuzluğun Sonsuzluğu

"SONSUZLUĞUN SONSUZLUĞU", aradığın islam felsefesidir, yeni bir düşünce stilidir ki, aynı zamanda sana kainattaki nesnelerin ne kadar drift ve incelikti bir kumaşlar bütünü gibi nazenin bir şekilde sonsuzluğa kapı açacak şekilde tasarlandığını ve mükemmel bir şekilde ilm-i ebedi ve ezeli’de yaratıldığını, susamış gönüllere denizdeki okyanusa dönüşen marifet damlasıdır, hakikati arayan ariflere hikmettir, vesselam..

 ♦ ♦ 

RUYET-UL

GAYB

(2014)

Haberci Rüyalar

Ruyet ul Gayb Kapak

EY ARKADAŞ! Kur’an-ı Hakim’in rüyalara ve hakikat Alimine kapı açan 14 ayetinden istifade ettiğim, 14 adet rüyayı; Hakikat ve Rüya alemi & Gayb Lisanıyla, hakikate açılan 14 pencere halinde ifade edeceğim.

  Kim isterse istifade edebilir.

 ♦ ♦ 

ESKİLERİN

MASALLARI

(2013)

Esatir-ul Evvelin

ESKİLERİN MASALLARI

EY ARKADAŞ! “KUR’AN-I HAKİM’in, Tarih-i Kadim’in derinliklerine bakan ve Eskilerin Hikayeleri şeklinde anlatılagelen mühim bir sırrına bakan, ONÜÇ TARİHİ MÜTEŞABİH AYETİNDEN istifade ettiğim, ON KISA PARLAK KISSA’dan ibarettir. Tamamı, BİR MUKADDİME ile tarihin derinliklerine uzanan ON KISSA’dan oluşan ON EFSANE ile sonuç niteliğindeki BİR HATİME’den oluşan 22 DERS’ten ibarettir..

 ♦ ♦ 

HANIMLAR İÇİN

DİN REHBERİ

(2012)

El-Murşid-ul Nisa

HANIMLAR İÇİN DİN REHBERİ KAPAK

Ey Hanım Kardeş! Benden birkaç nasihat istedin. Şimdi, gelecek olan kısımlarda KUR’ÂN-I HAKÎM’in 19 âyetinden istifade ettiğim İSLÂMIN TEMEL DİNÎ bilgileri (NAMAZ, ORUÇ, İMAN ESASLARI, ZEKAT ve kısaca İSLÂM TARİHİ) ile ilgili merak ettiğin meselelerini AVÂM (HALK) lisanıyla HULASÂ (ÖZET) bilgiler halinde İKİ BÖLÜM halinde ifade edeceğim.

Kim isterse istifade edebilir..

 ♦ ♦ 

ZAMANIN

SAHİPLERİ

(2011)

Sahib-üz Zaman

ZAMANIN SAHİPLERİ KAPAK

Zamanın Sahibi, seslendi:

"Daha yolumuz var mı Üstad?"

Üstad: "Bu yol uzun ve zahmetlidir, lakin sonuna varmak yol harcı değil.."

Yolcu: "İşte bu yol, 1400 sene sonra gelecek olan bir Hakikatin 66 madde ile isbatıdır, lakin herkesin her meselesini anlayabilmesi yol harcı değildir.."

 ♦ ♦ 

AŞK-I

MESNEVİ

(2010)

Sonsuz Aşk

AŞK I MESNEVİ KAPAK

Sufi: "Haktan alırız, Halka veririz.."

Ney: "Herkes kendi anlayışına göre bana yol arkadaşı oldu, lakin kimse içimdeki sırları araştırmadı.."

Vesselam..

♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 2)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-II

Yaratılış Gerçekliği II İkinci Kapak

İKİNCİ CİLT:

EVREN & CANLILARIN YARATILIŞI

[Yaratılışı isbat eden en büyük biyokimya atlası!]

 ♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 1)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-I

Yaratılış Gerçekliği I Kapak

BİRİNCİ CİLT:

  EVRİM TEORİSİ

Evrim Teorisi ve Yaratılış iki zıt görüş olarak tarih içerisinde hep sürdürülegelmiştir. Fakat aslında, bu iki kavram TEKAMÜL (değişerek yaratma) noktasında kesişmekte ve yaratıcının varlığını daha iyi ispatlayan birer teoriye dönüşmektedir.

 ♦ ♦  

İSEVİLİK

İŞARETLERİ

(2008)

İşarat-ul İseviyye

İSEVİLİK İŞARETLERİ

Tarih boyunca, neredeyse İKİ BİN senedir bu sapkın ve yanlış İNANÇ, milyonlarca Hristiyanın inkâra sapmasına ve CEHENNEM’e gitmesine neden olmaktadır. Bu KİTAB’ın amacı; KUTSAL KİTAP ve İNCİL’lerdeki bu, TEMSİLÎ GERÇEK ve HAKİKAT PARÇALARINI, HZ. İSA ile İLGİLİ GERÇEKLİKLERİ, İNCİLDEKİ KIYAMET SÜRECİ ile İLGİLİ BÖLÜMLERİ İlmî bir çerçevede ele alarak (Tarih, Coğrafya, Sosyoloji ve Arkeoloji gibi pozitif bilimlerin de yardımıyla) sırr-ı vahyin feyzi ve KUR’ÂN’ın ışığıyla aydınlatmaktır.

 ♦ ♦ ♦ 

5-BOYUTLU RELATİVİTE

&

BİRLEŞİK ALAN TEORİSİ

(2007)

Cem-ul İzafiyye

Birleşik Alan Teorisi

EVRENİN YARATILIŞINI, HER ŞEYİN TEK BİR KUVVETTEN GELDİĞİNİ VE VAHDANİYYETİ İSBATLAYAN:

EN BÜYÜK FİZİK KURAMI

Bugün fizikte bilinen dört temel kuvvet vardır: 1. Güçlü Çekirdek Kuvveti, 2. Elektromanyetik Kuvvet, 3. Zayıf Nükleer Kuvvet, 4. Gravitasyon (Yerçekimi) Kuvveti.

Başlangıçta (yani evrenin ilk yaratılış anında) tüm bu kuvvetler (ilmî tabirle hepsine birden “câzibe” kuvvetleri de denir) bir tek ana kudretin içindeydi. Literatürde buna “Birleşik Alanlar Kuvveti” veya teoremi de deniyor. Bu tek kudret, ALLAH Vahdâniyyeti ve Ehâdiyyeti ilkeleri uyarınca bitişikken, evrenin genişlemesi ile birlikte bir hikmete binâen fazlara ayrıldı.

♦ ♦ ♦ 

KIYAMET

GERÇEKLİĞİ

(2006)

Hakikat-ul Uhreviyye

Kıyamet Gerçekliği kapak

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI'NIN FATİHA'SI VE AYNI ZAMANDA KIYAMET'İ İLAN VE İSBAT EDEN EN BÜYÜK ESER.

Yaklaşan Kıyamet

sürecine hazır mısınız?

- 2006 Hz. Mehdi’ nin Zuhuru,

 - 2036 Hz. İsa (A.S.)’ ın Nuzulü,

- 2037 Deccal’in Ortaya Çıkışı,

- 2052 Ye’cüc ve Me’cüc’ün Ortaya Çıkışı,

- 2064 Dabbet-ül Arz’ın Ortaya Çıkışı,

- 2065 Güneşin Batıdan Doğması.

Gerçekleri bilmek herkesin hakkıdır...

FACEBOOK SAYFALARIMIZ