ANA MENÜ
Kimler Online
Şu anda 8 konuk çevrimiçi
Kıyamet Gerçekliği Ara:

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI

ÇÖL GEZEGEN

Kıyamet Gerçekliği Külliyatından
Dev bir Başyapıt daha:
 

ÇÖL GEZEGEN

(2021)

 Çöl Gezegen

 

{ONLİNE ÖNİZLEME~ÖZET OKUMA}


 

Col Gezegen Mockup

Gözlerimi açtığımda içinde sadece kum taneleri olduğunu fark ettim!

 

  • Çöl Gezegen, Dünya’daki İklim ve Su Krizi üzerine yazılmış bir Bilimkurgu Romandır.
  • Çöl Gezegen, aynı zamanda İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen ve su yüzünden başlayan bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.
  • Başlangıç bölümünde; Din, Tarih ve Bilim’le ilgili şaşırtıcı ve sıradışı ‘Üç Gerçek’le konuya başlayan Çöl Gezegen; birinci bölümden itibaren bu 3 sıradışı gerçeğin acaba ne kadar gerçek olduğunun Dünya için önemi ve sorgulanması üzerine kurgulanmıştır ve kitaptaki tüm karakterler bir kurgudur ve tüm olaylar uzak gelecekte geçmektedir.

 
KİTAP HAKKINDA DETAYLI VİDEO:

 

 

ÇÖL GEZEGEN KİTABI HAKKINDA?

 

ÖNSÖZ & BAŞLANGIÇ

 

Dünyadaki İklim ve Su kriziyle ilgili en iyi

Bilimkurgu kitabını okumaya hazır mısınız?

 

Dünyadaki tüm su bitse, Mars veya Venüs gibi bir Çöl Gezegen’e dönüşse ne olurdu?

Yıl: 2199.

Dünyada tüm su bitmiştir ve çöllerden oluşan MARS veya VENÜS gibi kurak bir gezegene dönüşmüştür. Yaşayan sadece 20 bin kişilik küçük bir grup insan kalmıştır ve onlar da atmosfer yok olduğu için yerin binlerce kilometre altına sığınmıştır. Başlarında direnişin lideri olarak ‘MAX’ isimli bir genç vardır. Amerika’da başlayıp her yerde devam eden yangınlar, küresel ısınma ve iklim kriziyle başlayıp, Kıyamet’e uzanan bir hikaye ve savaşlar. Su veya alternatifini bulmak için uzaya koloni kurmak zorunda olan ve Dünya-Dışı bir ırkla yaptıkları savaşı kaybedip, yeraltına sığınmak zorunda olan bir insanlık var karşımızda bu yeni hikayede. Fakat insanlığın sonu gelmeden önce Max, bu sona adım adım nasıl gelindiğinin hikayesini bu kitapta bize anlatacak.

Uzun yıllardır, bu 3 meseleye mantıklı bir açıklama getirilememektedir:

1- Dünyanın her yerinde rastgele çıkan ‘Orman Yangınları’

2- Denizlerdeki ve Göllerdeki ‘Suyun Aniden Azalması’ ve

3- Aniden ortadan kaybolan ‘Milyonlarca İnsan’

Bunun da ötesinde, Dünya’nın pek çok yerindeki orman yangınları, sebebini iklim krizi ve küresel ısınmaya bağlamak için ve onlarla pazarlığa oturup anlaştıkları için, kötü bir küresel teşkilat tarafından kasten çıkarılmaktadır. Bu şeytani teşkilatın amacı, bu Dünya-Dışı güçlerle işbirliği ve anlaşma yaparak, bazı lazer silahlarıyla donatılmış olan UFO’ları da yönlendirip, amaçları Dünya’daki tüm su bitmeden ve taşınmadan önce, tüm canlıların çoğunu yok edip, Dünya’yı sadece kendi seçtikleri elit bir grup insanın yönetiminde yaşadığı, tamamen bir ÇÖL GEZEGEN’e dönüştürmektir ve bunun için de Amerika Nevada’daki gizli 51. BÖLGE yeraltı üssünü merkez olarak kullanmaktadırlar.

2045 yılında, Singapur’da yapılan bir bilimsel toplantıda, Dünya üzerinde ortadan kaybolan suyun, sadece küresel ısınma veya iklim şartlarına bağlı olmadığını, çok daha önemli bir sebebi olduğunu bir bilimsel teorisinde tüm dünyaya yıllardır anlatmaya çalışan Prof. Richard Nickson, ortadan kaybolan şeyin sadece su olmadığını çok yakında anlayacaktır. Çünkü, bu Dünya-Dışı varlıklar kendi gezegenlerinde kaynakları tükendiği için, hayatta kalabilmek için dünyadan üç şeyi kaçırarak UFO’larla oraya taşımak zorundadırlar:

1- Vücut sıvılarını hayatta tutmak için ‘SU’

2- UFO yakıtı olarak kullanmak zorunda oldukları ‘ALTIN’ ve

3- Deneylerde ve Madenlerde çalışmak için kullanılan ‘İNSANLAR’

Herşey 2050 yılına gelindiğinde, Dünya’nın her yerinde çıkan ve sebebi bir türlü tesbit edilemeyen orman yangınlarıyla başlar. Bunun da ötesinde, Dünya’daki Su miktarı yüzde 10 azalmıştır ve Deniz seviyesi 50 metre geriye çekilmiştir, büyük Göllerin çoğu kurumak üzeredir. Birleşmiş Milletler’de başkan yardımcılığı görevini yürüten James Scott’un yeğeni Nelson, nişanlısı Chelsie ile yeni evlenmek üzeredir. Anne ve babası 5 yıl önce gizemli bir uçak kazasında ölmüştür. Hayattaki tek yakını olan amcasını düğüne davet etmek üzere Nevada’dan Arizona’ya doğru arabasıyla yola çıktığında, dünyanın en kurak yerlerinden birisi haline gelen Nevada Çölü’nü geçerken, çölün ortasında parlak bir sıradışı cisim görür ve arabasını durdurur. Yanına gittiğinde dev bir üçgen piramit şeklindeki metal monolitle karşılaşır ve tam onu incelerken gökyüzünden parlak bir cisim uçarak o yöne doğru inmektedir ve arkasında duran 1 metre boyundaki uzaylı yaratık tarafından saldırıya uğrayıp kaçırılır. Artık, uzak bir galaksiye götürülmek üzere bir uzay aracına bindirilip, geri dönüşü mümkün olmayan uzun bir yolculuğa çıkar ve artık o da kaçırılan diğer insanlar gibi bir köledir. Fakat, bu galaksideki bir Çöl Gezegen’e ulaştıklarında çok şaşıracaktır. Çünkü, kaçırılan tutsak sadece kendisi değildir, başka milyonlarca insan da bu kolonide tutsak olarak bekletilmektedir.

Bunun da ötesinde, SAİBORGLAR denen bu kötücül reptilian uzaylı ırk, geçmişi binlerce yıl öncesine, çok eski zamanlardaki atalarına dayanan ve MARS GEZEGENİ ile ilgili olan büyük bir intikam yüzünden, Başkan RİCHARD NİXON zamanında başlattıkları bu savaşı ilerletip sonunda tüm dünyayı yok etmeye kararlıdırlar. Fakat, tüm bu gerçeği uzun araştırmalar sonucunda sonunda öğrenen ve onları durdurmak isteyen, JAMES SCOTT ile yardımcısı GEORGE FLOYD ve kaçırılan yeğeninin nişanlısı CHELSİE ile Ekoloji Profesörü RİCHARD NİCKSON, acaba bu savaşı engellemek için başarılı olabilecek midir?

Yoksa, Dünya 100 yıl içinde kurak bir ÇÖL GEZEGEN’e mi dönüşecektir?

ÇÖL GEZEGEN, KIYAMET’e doğru uzanan, insanlığın Dünya üzerindeki var olma veya yok olma mücadelesini, daha önce hiç okumadığınız bambaşka bir boyutuyla ilk kez ortaya koyacak ..

 

 

KİTABIN İÇİNDEKİLER

‘BİR MUKADDİME (ÖNSÖZ & GİRİŞ) İLE BİR HATİME (FİNAL) İLE

40 ADET BÖLÜMDEN OLUŞUR. 

Kitapta bilimkurguyu okura sevdirmek için, her bölümün başlangıcında yer alan, bilim ve uzay meraklıları için birbirinden ilginç ve güzel 40 adet, ‘Poster Şeklinde’ Uzay ve Gezegenlerle ilgili resimli yazı içeren ‘Eğitici Grafikler’ hazırladım. Bunun dışında, içindeki çok sayıda görselle bir grafik-bilimkurgu roman tarzında olan kitabın sonunda, ‘Gezegenleri Tanıyalım’ isimli Mars ve Güneş Sistemi’ndeki diğer gezegenleri (Merkür, Venüs, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton) tanıtan detaylı, şaşırtıcı, eğitici ve en son bilgileri içeren ek bölümleri de hazır olarak bulacaksınız. Ayrıca, bilimsel merakı olan daha ileri seviyedeki okur için de, kitabın sonunda yer alan 10 adet ‘Astronotun Not Defteri’ isimli, ileri Matematik, Fizik ve Kozmoloji bilgisi içeren Uzay ve Astronomiyle ilgili mini bilimsel köşeler de yer almaktadır. Bu köşeler, Astronomi ve Fizikle ilgili benim kendi yazılarımdan derlenmiştir.

Kitabın en sonunda ise, Evren ve Uzayla ilgili küçük fakat anlamları çok derin olan soruların bulunduğu, toplam 10 sorudan oluşan ‘Soru-Cevap’ şeklinde ‘Soru ve Cevaplarla Çöl Gezegen’ isimli bir bölüm hazırladım. Kitabı okuduktan sonra, bu sorulara önce kendi zihninizde yanıt verin ve daha sonra da sorunun altına kısaca yazarak, Evren’in ve Dünya’nın geleceğiyle ilgili size yöneltilen bu önemli sorulara kendi kendinize cevaplar bulmaya çalışın. Kitabı okuduktan sonra, bu sorulara anlamlı yanıtlar verdiğinizde, bu kitabı daha iyi anlamış olduğunuzu fark edeceksiniz.

Bu kitap, şu anda küresel pandemiyle birlikte, dünyanın en önemli meselesi ve sorunu olan, dünyadaki hızla azalan suyun önemine ve küresel iklim krizine ve küresel ısınmaya dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için yazılmış bir bilimkurgu romandır.

Kitabın tamamı 2021 yılında yazıldı ve her Gezegen için 100 sayfayı sembolize eden toplam 800 sayfa ile bir Başlangıç bir de Final bölümü içeren 40 bölümden oluşmaktadır.

* * *


HİKAYEDE ADI GEÇEN ANA KARAKTERLER:

 

MAX: Yaşayan Son insan ve Dünya’da yaşayan ve yeraltına sığınarak dünyanın son döneminde hayatta kalmaya çalışan, 20 bin kişilik son insan kolonisinin direniş lideri. Max aslında bir zamanlar X-Gezegeninde olmasına rağmen, savaşın bitmesi ve X-Gezegeninde de Saiborgların insan ırkını yok etmeye başlamasından sonra, beraberindeki 20 bin kişilik insan kolonosiyle kaçarak Dünya’ya sığınır ve hayatı burada son bulur. Çünkü, artık Dünya da bir Çöl Gezegen’e dönüşmüştür.

NELSON SCOTT: James Scott’un yeğeni ve Saiborglar tarafından kaçırıldıktan sonra, X-Gezegenindeki ilk insan ırkı direnişini başlatan kişi. Nelson Scott, aynı zamanda son insan olan Max’ın da büyük dedesidir.

JAMES SCOTT: Birleşmiş Milletler (BM) başkan yardımcısı. James Scott, Saiborglarla başlayan savaşa kadar olan anlaşma sürecinin arabulucusu ve Dünya’nın en önemli iklim savunucularından birisidir. Richard Nickson ile birlikte onlara karşı mücadele eden ve Teşkilat denilen küresel çeteye ve Saiborglara karşı Dünya konsorsiyumunu sonuna kadar savunan James Scott, Richard Nickson ile birlikte kitabın ana karakterlerinden biridir.

RİCHARD NİCKSON: Ekoloji Profesörü olan Richard Nickson, aslında 3. kuşaktan eski Amerikan Başkanı Richard Nixon’un torunudur ve Dünya’yı yok etmeye çalışan bir küresel çeteye, yani Teşkilat’a karşı iklim krizini öne çıkarıp, tükenen su ve küresel ısınmayla ilgili gerçekleri tüm dünyaya anlatmaya ve bu konuda konferanslar düzenlemeye çalışan bir bilim adamıdır. Fakat, büyük dedesi Nixon ile olan kan bağı ve akrabalık bağlantıları onu olayların merkezine çekecek ve kendini uzaylı bir dünya-dışı ırkla, Saiborglarla insanlık arasında başlamak üzere olan bir Kıyamet savaşının ortasında bulacaktır.

CHELSİE SANDERS: Nelson’un nişanlısı. Saiborglar ve Teşkilat ile BM arasındaki anlaşmanın imzalanaması yüzünden çıkan krizde rehin olarak George Floyd ile birlikte Saiborglar tarafından kaçırılan Chelsie epilepsi hastasıdır ve bu yüzden ölümden döner. Fakat onu kaçırırken, Saiborgların ona zarar vereceğini düşünen George Floyd, Saiborg askerlerine ateş eder ve istemeden de olsa birkaç tanesini öldürür ve bu olay sonrasında Mars’daki izinsiz sondajın patlaması ile birlikte Saiborgların insanlığa savaş açmasına sebep olur.

GEORGE FLOYD: James Scott’ın baş danışmanı ve yardımcısı.

DAVİD COREL: Nevada’daki 51. Üssün komutanı.

ALEX FERGUSON: Teşkilat’ın başkanı.

ANDREİ COLBERG: Teşkilat’ın başkan yardımcısı.

LORD SMEİL: Saiborg orduları askeri komutanı. Savaş ve savunmayla ilgili X-Gezegenindeki tüm orduların konutanıdır ve tüm kararları kraliçe ve kraldan sonra Lord Smeil verir. Kitabın sonunda, Dünya’da yaşanan su krizinin çözülememesi ve Mars’daki NASA’nın izinsiz sondaj çalışması sebebiyle anlaşma sağlanamaması yüzünden, Lord Smeil insanlığa savaş açma ve yok etme kararı verir.

ELANORA: X-Gezegeninin kraliçesi. Andromeda Galaksisi’yle ilgili tüm kararlar Kraliçe Elanora tarafından verilir.

ZARGON: X-Gezegeninin kralı. Andromeda Galaksisi’yle ilgili tüm kararlar Kral Zargon tarafından verilir.

JACK ANDERSON: NASA Başkanı. Eski bir asker olan Teğmen Anderson uzun bir süredir NASA başkanıdır ve 2050 yılı civarında Mars yüzeyinde bir kazı ve sondaj çalışmasına yol açan ‘Viking Projesi’nin mimarıdır. Fakat biraz başına buyruk ve söz dinlemeyen bir insan olan Anderson, sonunda Saiborglarla anlaşamayınca bu projeden vazgeçmek ister fakat artık iş işten geçmiştir.

CARL STEVENSON: Viking Projesi’nin lideri ve Mars atmosferinde kurulan uzay istasyonunun komutanı. Carl Stevenson, Jack Anderson’u projenin tehlikeleri konusunda defalarca uyarır fakat Saiborglar bunu anlayıp Mars’a doğru saldırıya geçince, sondajın patlaması ve Mars yüzeyinin tamamen suyla kaplanmasından hemen önce çıkan bir çatışmada askerleriyle birlikte öldürülür.

NASA: Amerikan uzay araştırma kurumu. NASA’nın uzun yıllardır uzayda keşif için yaptığı çalışmalar sonunda, Ay’dan sonra Mars’ın keşfine ve Mars’a ilk insanların gidilmesine kadar uzanır. Sonunda, NASA Mars’da insanlı bir yaşamın mümkün olduğu bir koloni kurar ve şehirler inşa eder ve Mars atmosferine de bir uzay istasyonu inşa eder. Fakat, NASA’nın tüm bunların daha da ötesine gitmek istemesi ve yaptığı çalışmalar, sonunda insanlığın sonunu getirecektir. Çünkü pusuda bekleyen kötücül bir güç, yani Saiborglar ile Teşkilat, uzun yıllardır Mars’daki insan faaliyetlerinin sınırlarını çizmektedir ve bu konuda NASA’yı uzun zamandır uyarmakta ve hatta tehdit etmektedir. Fakat, NASA bunların hiçbirini dinlemez ve sonunda Kıyamet’e kadar uzanan büyük felaket kaçınılmaz olur.

KONSORSİYUM: X-Gezegeni, Dünya ve Mars’ı da kapsayan geniş çaplı kararların alındığı ve kritik toplantıların yapıldığı galaksi meclisi.

TEŞKİLAT: Dünya’daki iklim krizi ile orman yangınları, kaçırılan insanlar ve suyun yok olmasında ve Saiborglara dünyadaki altın madenleri ve diğer önemli kaynakların açılması ve X-Gezegenine taşınmasında arabuluculuk eden kötücül bir örgüt ve yapılanma. Teşkilat’ın temeli çok eski zamanlara kadar gitmektedir ve çağlar boyunca kötücül bir uzaylı ırkla temas halindedir ve bunu tüm dünyadan saklamaktadırlar. Fakat 2050 yılına gelindiğinde, tüm bu gerçekleri tüm Dünya 51. Bölge üssünde yapılan bir toplantı sonrası öğrenir ve o gece yaşananlar Teşkilat’ın Dünya’ya yapacağı tarihin en büyük Darbe planını ortaya çıkartır. Teşkilat’ın çağlar boyunca tek amacı, insanlığı tamamen köleleştirmek ve dünya-dışı bir uzaylı ırka, Saiborglara Dünya’nın tüm kaynaklarını ve insanlığı teslim etmektir.

SAİBORGLAR: İnsanlığı yok etmek için, Dünya’daki tüm değerli kaynakları ve suyu kendi gezegenlerine taşıyarak insanlığı tehdit edip sonunda köleleştiren ve çağlar boyunca bunu gizleyen uzaylı dünya-dışı ırk. Saiborglar Andromeda galaksisindeki bir gezegende, X-Gezegeninde yaşamaktadır ve kendi gezegenlerine de aslında Mars’dan gelmişlerdir ve bir zamanlar atalarının yaşadığı Mars gezegeni onlar için çok önemlidir. Çünkü, binlerce yıl geçse ve Mars tamamen bir kurak gezegene dönüşse de, kutsal olarak saydıkları atalarının mezarları hala oradadır. Zaten bu yüzden de, NASA ile yaşanan bir sondaj krizi sonrasında, hem Mars’ı ve hem de Dünya’yı işgal ederek saldırıya geçerler ve insanlığı yok etmeye başlarlar.

ELFBORGLAR: Saiborgların düşmanı olan uzaylı dünya-dışı ırk. Elfborglar, bir zamanlar Venüs gezegeninde yaşıyordu. Elfborglar Andromeda galaksisindeki bir gezegende, Y-Gezegeninde yaşamaktadırlar ve kendi gezegenlerine de aslında Venüs’den gelmişlerdir ve bir zamanlar atalarının yaşadığı Venüs gezegeni onlar için çok önemlidir. Çünkü, binlerce yıl geçse ve Venüs tamamen bir kurak gezegene dönüşse de, kutsal olarak saydıkları atalarının mezarları hala oradadır.

* * *

 

HİKAYEDE ADI GEÇEN ÖNEMLİ YERLER:

 

DÜNYA: Üzerinde yaşadığımız ve uzun çağlar boyunca evrende hayatın olduğunu düşündüğümüz tek gezegen. Fakat bu bir yanılsamadır, çünkü Dünya dışında pek çok gezegende hayat olabileceğini son uzay araştırmaları açıkça ortaya koymaktadır. Kitaptaki hikayenin sonunda, Dünya’da bir su krizi yaşanır ve en sonunda bir zamanlar hayat ve su olan Mars veya Venüs gibi kurak, çöl bir gezegene dönüşür. Fakat, bu kez de tüm su tükendiği için, Dünya’daki yaşam imkansız hale gelir ve tüm canlı yaşam yok olur, tabi insanlık da.

MARS: Güneş sistemimizde, Dünya’ya mesafe, konum ve yaşam koşulları olarak en yakın olan ve en çok benzeyen gezegendir. İnce atmosferindeki ve yüzeyindeki çöl şeklindeki kumullarındaki ‘Demiroksit Bileşiği’nden dolayı kırmızı bir renktedir ve bu yüzden ‘Kızıl Gezegen’ olarak sık sık adlandırılmaktadır. Mars, Dünya hariç tutulursa, halen Güneş Sistemi’ndeki gezegenler içinde sıvı su ve yaşam içermesi en muhtemel gezegen olarak görülmektedir. ‘Mars Express’ ve ‘Mars Reconnaissance Orbiter’ isimli keşif projelerinin radar verileri, gerek kutuplarda (Temmuz 2005) gerekse orta bölgelerde (Kasım 2008) geniş miktarlarda su buzlarının var olduğunu ortaya koymuş bulunmaktadır. 31 Temmuz 2008’de ‘Phoenix Mars Lander’ adlı robotik uzay gemisi Mars toprağının sığ bölgelerindeki su buzlarından örnekler almayı başarmıştır. Kitapta insanlık 2050 yılından sonra, Mars’da bir koloni kurmayı ve yaşam koşulları oluşturmayı başarır. Fakat ne var ki, yıllar geçtikçe NASA’nın önderliğinde başlayan bir sondaj ve kazı çalışması, Mars’ın yeraltında su bulma projesi sonunda patlak vererek, uzaylı Andromeda ırkı Saiborlar ile insanlık arasında büyük bir savaşın başlamasına kadar giden olayların başlangıç noktası olacaktır. Çünkü sonradan anlaşılacaktır ki, Saiborgların çok eski antik ataları bir zamanlar bu gezegende yaşamaktadır ve anıt mezarları yine bu gezegendedir ve bu sondaj ile yeraltı denizinin ortaya çıkarılması tümünü yok ederse, bu insanlık için artık sonun başlangıcı ve büyük savaşın başlangıç noktası olacaktır.

X-GEZEGENİ: Saiborgların dünyasıdır ve Dünya ile Mars’dan sonra az sayıda insan kolonisinin bulunduğu üçüncü gezegendir. X-Gezegeni, Dünya’dan çok uzakta Andromeda Galaksisi içindeki bir yıldız sistemine bağlı, içinde yaşamın mümkün olduğu tek gezegendir. Bu kitaba göre, evrendeki her galaksinin içinde insan benzeri bilinçli-akıllı bir canlı yaşam formu vardır ve Samanyolu Galaksisi’nin bilinçli yaşam formu ve ırkı insan olduğu gibi, Andromeda’nınki de Saiborglardır. Saiborgların ataları bundan on binlerce yıl önce; Mars ve Venüs’de meydana gelen büyük bir nükleer savaşla yaşamın yok olmasından sonra; kaçarak bu gezegene sığınmışlar, yaşam kurmuşlar ve yerleşmişlerdir. 1950’li yıllardan itibaren, Saiborgların insanlığı sistematik bir şekilde köleleştirip bu gezegene kaçırmaya başlamasından sonra, gezegeninin kuzeyinde yaklaşık 10 milyondan oluşan bir insan kolonisi kurulmuştur. Gezegende pek çok değerli madenler vardır ve özellikle Saiborglar için hayati bir önemi olan altının çıkarılması için bu insan köleler kullanılmaktadır. Bazıları yarı insan yarı makine şeklindeki bu sibernetik insan nüfusu hikayenin geçtiği Kıyamet savaşında sonunda ayaklanarak, X-Gezegeni üzerinde Saiborglar’a karşı tarihin en büyük ve kanlı iç savaşını başlatırlar. X-Gezegeni, Dünya ile iletişim kuran ilk dünya-dışı yaşam formu olan Saiborgların ve aynı zamanda gezegenler arası son Kıyamet savaşının hikayesinin başlangıç noktasıdır.

NEVADA ÇÖLÜ: Dünya’nın ve Amerika kıtasının en sıcak yerlerinden birisidir ve kitaptaki olayların başlangıç noktasıdır. Kitapta, Nevada çölünde gizlenen 51. Bölge üssü, tüm olayların geçtiği ve hikayenin başladığı ana merkezdir. Çünkü, Amerikan hükümeti üssün inşa edildiği 1955 yılından beri yaklaşık 100 yıldır burada dünya-dışı uzaylılarla temas halinde olduğunu tüm dünyadan gizlemektedir.

* * *

 

 

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

 

-RAHMAN VE RAHİM OLAN GÖRÜNÜR VE GÖRÜNMEYEN

ALEMLERİN GAYB ALEMİNİN SAHİBİ OLAN ALLAH'IN ADIYLA-

 

BİR ÇOCUKLUK HAYALİ VE HATIRASI:

Çocukluğum 1980’lerde, o zamanlar ‘İstanbul’un uzak bir köşesindeki küçük ve güzel bir köyü olan ‘İkitelli’de geçti. Tek katlı gecekondu bir evimiz vardı ve babam bu köyün tek marangozuydu. Babamın yaptığı ahşap bir merdiven vardı ve onu kullanarak, ufkun net görülebildiği bazı günlerde çatıya çıkıp görebildiğim en uzak ufuk noktasına doğru bakardım. Orada bir tepe ve ilersinde de altından arabaların geçtiği bir köprü vardı. Özellikle, bir gün geçen kırmızı büyük bir kamyon çok dikkatimi çekmişti ve hiç unutmamıştım. 5-6 yaşlarımda, tüm dünyanın sadece bu köy ve ona en uzak yerin ise, o köprü ve altından geçen arabalar olduğunu düşünür ve hayal ederdim. O zamanlar benim için ulaşılamaz, gidilmesi imkansız olan en uzak nokta orası gibiydi. O güne kadar, en uzakta gördüğüm en büyük araba olan o ‘Kırmızı Kamyon’u ise bize en yakın gezegen olan ‘Kızıl Gezegen Mars’ olarak hayal ederdim. Acaba bu köyün dışında hayat olduğu gibi, bu Dünya’da ve Evren’de de yalnız değil miydik? Evrende insanlığın dışında başka bilinçli varlıklar var olabilir miydi? İşte, ilk uzakları keşfeden o çocukluk hayalimden sonra, okul yıllarımda hep bunu düşündüm. Mars’da veya başka bir uzak gezegende Dünya-dışı bir yaşam olabilir miydi?

Bu kitap, bir bilim-kurgu romandır. Kitaptaki tüm olaylar gelecekte geçmektedir. Bu kitaptaki tüm kişi, kurum ve karakterler ile bazı tarihi olayların bir kısmı kurgu olsa da, yaşanmış bazı gerçek olaylardan ve hayat hikayelerinden yola çıkarak yazılmaya başlandı. Kitapta gelecekte ismi ‘Teşkilat’ olarak geçen ve uzaylı ırk ‘Saiborglar’la işbirliği yaparak tüm dünyayı kontrol edecek olan bir yapıdan söz edilir. Bugün, dünyada gerçekten böyle bir dünya-dışı yaşama inanan gizli bir dini tarikat vardır ve yaklaşık 100 ülkede örgütlüdür. Dünyadaki yaşamı uzaylıların başlattığına inanan bu UFO tarikatı, kurucusu olan ve uzaylılarla görüşerek onlardan mesaj aldığını belirten ve kendini ‘Rael’ (Elçi) olarak dünyaya tanıtan Fransız yazar ‘Claude Vorilhon’dur. İsmi ‘Raelian Tarikatı’ olan bu dini yapı 1974 yılında kurulmuştur ve kurucusu olan Claude Vorilhon’u uzaylıların gönderdiği peygamber olarak kabul ediyor. Tarikatın lideri, Claude Vorilhon, Raelian’ın temellerinin, 13 Aralık 1973 yılında Fransa’nın Clermont Ferrand yakınlarındaki sönmüş bir yanardağ olan Auvergne yanardağını gezmeye gittiği sırada, uzaylılarla temasa geçmesiyle atıldığını söylüyor. Vorilhon, kendisini UFO’larına alan uzaylıların onu bir hafta boyunca misafir ettiklerini ve bu sürede dünyanın sırlarını öğrettiklerini belirtiyor.

Bu kitap, 2021 yılında gerçekleştirdiğim bir uçak yolculuğundan sonra yazılmaya başladı. Türkiye’den Ukrayna’ya giderken, yaklaşık yerden 10.000 metre yükseklikte, Karadeniz üzerine geldiğimizde camdan dışarı baktım ve tam o sırada bulutların üzerinde çok uzak ufukta parlak ve disk şeklinde tanımlanamayan bir cismin atmosfere girip uçağın yakınından hızla geçtiğini gördüm. Pilotların da şahit olduğu bu garip olay sonrasında, evrende yalnız olmadığımızı o gün kesin olarak anlamış oldum. Fakat hemen hemen dünyadaki herkesin açıkça gördüğü bu gerçekler uzun süredir bir şekilde hep saklanıyordu. Peki ama neden ve kim tarafından? Tüm bunları yeniden zihnimde sorguladım. NASA uzayla ilgili birçok şeyleri açıklarken çok önemli bazı sırları, dünyanın ve diğer gezegenlerin, özellikle de Mars’ın antik geçmişiyle ilgili sırları ve bazı önemli bilgileri hep bir sır olarak sakladığını düşündüm. İşte, tüm bunları birleştirerek bir bilkimkurgu ile tüm bunları anlatmak için bu kitabı yazdım.

Bu kitabın ilham kaynağı olan Mars, Güneş sistemi içinde Dünya’dan sonra yaşama en uygun olan gezegendir. Fakat bununla birlikte, sadece içinde bulunduğumuz Samanyolu Galaksisi içinde yaklaşık 17 milyon gezegen olduğu tahmin edilmektedir ve bunlardan kaç tanesinde yaşam koşullarının olabileceği günümüzde tahmin dahi edilememektedir. Bunun da ötesinde, tüm Evrendeki bu kadar galaksi içindeki yıldız sistemlerinde, daha başka milyarlarca gezegen vardır ve bunların içinde başka canlıların olup olmadığını hiçbir şekilde insanlık bilmemektedir. Fakat dünyada rastlanan bazı kalıntılar, izler ve büyük felaketler bize şunu gösteriyor ki; bu dünya-dışı varlıkların çok eski çağlardan günümüze kadar dünyayı bir şekilde ziyaret ettiklerinin bir kanıtı olarak apaçık ortadadır.

(YAZAR, 2021)

 

GERÇEK

 

UZAYLILAR GERÇEKTEN VAR MI?

NASA'NIN AÇIKLANAMAYAN DOSYALARI

 

MARS’DAKİ AÇIKLANAMAYAN GARİP YAPILAR

 

Dünya’nın Güneş etrafındaki yörüngesine en yakın konumda duran, Güneş Sistemi’nin dördüncü gezegeni olan Mars, henüz ilk keşif araçları yüzeyine inmeden önce, gök bilimciler için oldukça esrarengiz bir gök cismiydi. Bugün ne kadar kurak olsa da, Kızıl Gezegen’in bir zamanlar okyanuslarla kaplı olduğu, hatta üzerinde yaşam barındırdığı her zaman öne sürülen bir düşünce oldu.

Adını Roma’nın savaş tanrısından alan Mars, son derece zehirli bir gaz kütlesiyle çevrili. Yüzeyi kraterler, devasa büyüklükte dağlar ve büyük çöllerle kaplı. Bilim dünyası, bugüne kadar Dünya’da var olan ve Mars’taki koşullarda yaşabilecek tek canlının, Güney Amerika’daki yanardağlarda hayatta kalabilen bir çeşit mikrop olduğunu tespit etti.

Yine de Mars, uluslararası uzay programları için çok büyük bir önem taşıyordu. Bunun sebebi ise, Ay’ın ardından Dünya’ya en yakın konumdaki olan kozmik cisim olmasıydı. Gök bilimciler, ulaşması en kolay gezegen olan Mars’a bir gün koloni kurmak, burada madencilik yapmak ve Kızıl Gezegen’in geçmişine ait sırları ortaya çıkarmak istiyordu.

(NASA, AMERİKA)

 

 

Yazar Hakkında

(Kısa Hayatı & Çalışmaları)

(Murat Ukray)

 

Murat Ukray 2019

Murat Ukray, aynı zamanda yayıncılık da yapan yazar, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite’de Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra, Yazarlık ve Yayıncılık hayatına atıldı. Yayınlanmış -16- kitabı vardır. Çöl Gezegen, Yazarın 16. Kitabıdır.

* * *

 

Yazarın yayınlanmış diğer Kitapları:

1- Kıyamet Gerçekliği (Kurgu Roman) (2006)

2- Birleşik Alan Teorisi (Teori – Fizik & Matematik) (2007)

3- İsevilik İşaretleri (Araştırma) (2008)

4- Yaratılış Gerçekliği- 2 Cilt (Biyokimya Atlası)(2009)

5- Aşk-ı Mesnevi (Kurgu Roman) (2010)

6- Zamanın Sahipleri (Deneme) (2011)

7- Hanımlar Rehberi (İlmihal) (2012)

8- Eskilerin Masalları (Araştırma) (2013)

9- Ruyet-ul Gayb (Haberci Rüyalar) (Deneme) (2014)

10- Sonsuzluğun Sonsuzluğu (114 Kod) (Teori & Deneme) (2015)

11- Kanon (Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu) (Teori & Araştırma) (2016)

12- Küçük Elisa (Zaman Yolcusu) (Çocuk Kitabı) (2017)

13- Tanrı’nın Işıkları (Çölde Başlayan Hikaye) (Bilim-Kurgu Roman) (2018)

14Son Kehanet- 2 Cilt (Bilim-Kurgu Roman) (2019)

15- Medusa'nın Sırrı (Bilim-Kurgu Roman) (2020)

16- Çöl Gezegen (Bilim-Kurgu Roman (2021)

 

 

KIYÂMET GERÇEKLİĞİ

KÜLLİYÂTI NEDİR?

Kıyâmet Gerçekliği Külliyâtı, âhir zaman yakın gelişecek önemli Kıyamet Alametlerini ve KUR’ÂN, HADİS, İNCİL ve KUTSAL KİTAP gibi dini kaynaklardaki bu konu ile ilgili yorumları ve te’villeri sırr-ı vahyin ve Kur’ân’ın feyziyle açıklamaya ve aydınlatmaya yönelik pozitif bilim dallarına (MATEMATİK, FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ, ASTRONOMİ, EDEBİYAT, TARİH, COĞRAFYA, ARKEOLOJİ, FELSEFE, EKONOMİ, SOSYOLOJİ GİBİ V.B.) yönelik oluşturulan bir eserler bütünüdür. Kıyamet Gerçekliği’nin asıl fonksiyonu ise, İMÂN-I TAHKİKÎ’yi elde etmek ve İLMELYAKÎN’den HAKKALYAKÎN’e çevirmektir. Kıyâmet Gerçekliği Külliyâtı, aynı zamanda geçmiş zamanda meydana gelmiş ve gelecekte gelişecek olan önemli dinî olayların ve pozitif bilim dallarının bu yöndeki önemli ve özet bilgisini içeren sonuçlarını, kullandığı üç aşamalı İSBAT, DELİL ve BÜRHAN Metodolojisiyle şimdiki zamanda ve elimizde hazır bir bilgi birikimi gibi gösteren, MANEVÎ BİR ZAMAN MAKİNASI’dır.

Kıyamet sürecindeki, Bilim ve İnsanlık tarihindeki önemli ve kritik olayları ve teorileri detaylarına ve derinliğine inerek, gerçekliğini ispat ve ilân eden, aynı zamanda o konuyu destekleyen grafiklerle görsel olarak ortaya koyan MANEVÎ BİR TEFSİR’dir. 1186 sayfadan oluşan Eski Antlaşma (TEVRAT) ve 436 sayfadan oluşan Yeni Antlaşma (İNCİL)’den oluşan KUTSAL KİTAP ile 600 Sayfadan oluşan KUR’ÂN’ın toplam sayfa sayısı 2222’dir ve bu özellikleriyle ÜÇ SEMAVÎ KİTAP, KIYAMET’e işaret eder ve İCMÂLLİ (ÖZET OLARAK) bir şekilde açıklar. Ayrıca Kur’ân’ın yaklaşık ÜÇ’te birlik bir bölümünü oluşturan 2222 âyeti de yine benzer şekilde KIYAMET ve HAŞİR meselesinden detaylı bir şekilde bahseder. Benzer şekilde, KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYÂTI da 2222 sayfadan oluşan toplam ÜÇ eserden meydana gelmiş olup, bu özelliğiyle KIYAMET’i yani DÜNYA’nın SONU’nu TAFSİLLİ (AYRINTILI OLARAK) bir şekilde ilân ve isbât eder. Dolayısıyla Kıyamet Gerçekliği Külliyatı, Kur’ân’ın âyet sayısı olan 6666’nın ALTI mertebesinden birisini içeren ve KIYAMET’i ilân ve isbât eden 1111 âyetini; yine Kur’ân’ın ÜÇ mertebesinden birisine işaret eden 2222 sayfadan MÜTEKAMİL (OLUŞAN) ilmî bir eserle tefsir ederek, aşağıda değineceğimiz ÜÇ önemli meseleye ilmî ve gerçekçi bir çözüm getirmeye çalışır. Kur’ân’daki ve diğer İslâmî kaynaklardaki âhir zamana yönelik konuları, bu ÜÇ önemli mesele ekseninde, her bir konuyu ait olduğu pozitif bilim dalına göre ispat ve izah eden, açıklayan ilmî bir eserdir.

Kıyamet Gerçekliği Külliyatı’nın asıl hedefi ise, tarihte ortaya atılmış olan en büyük inkarcı fikir sistemlerinin ortaya attığı fikirlerin geçersizliğini kendine özgü bu ilmî metodlarla izah ve isbât etmektir. Bu sebeple, insanlık tarihinde karşılaşılmış olan en temel dini problemlerin ortaya koyduğu önemli meselelere aklî ve ilmî delillerle çözüm getirmeye çalışır. Buna göre, Kıyamet Gerçekliği Külliyatı tüm tarih boyunca insanlığın kafasını meşgul etmiş olan ve aynı zamanda birçok insanın Şeytan’ın da vesvesesiyle CEHENNEM’e gitmesine sebep olan ve insanların büyük bir kısmını tereddüde düşüren FELSEFÎ meseleleri şu ÜÇ önemli mesele üzerinde ODAKLAR ve bunlara çözüm getirmeye çalışır:

BİRİNCİSİ; EVREN EZELDEN (SONSUZ ÖNCESİNDEN) beri mi vardır yoksa sonradan bir BAŞLANGIÇ noktasından mı yaratılmıştır? Eğer tüm Kainat bilinçli bir yaratıcı tarafından yaratılmışsa bunları meydana getiren KEVNÎ (ASTRONOMİK ve KOZMOLOJİK) KANUNLAR nelerdir ve maddeyi ve onu oluşturan yapıtaşlarını nasıl meydana getirmişlerdir?

İKİNCİSİ; EVREN bu şekilde EBEDİYETE (SONSUZ SONRASINA) kadar devam edecek midir yoksa bir SONU var mıdır? Eğer tüm Kainatın bir sonu varsa bu son demek olan KIYAMET ne zaman ve nasıl gelecektir?

ÜÇÜNCÜSÜ; HZ. İSA, HRİSTİYAN DÜNYASI’nın iddia ettiği gibi ALLAH’ın Oğlu mudur değil midir? Allah tüm Kainatın idare edicisi, kanun koyucusu ve yaratıcısı olduğu halde nasıl bir ÇOCUK edinebilir? Bu konuya ilişkin İNCİL’de sunulan iddialar tarihsel gerçekliklere ne kadar uygundur ve tüm insanlık tarihi içerisinde Allah’ın isterse bir insanı babasız da yaratabileceğini gösteren HZ. ÂDEM’in yaratılışıyla çelişmekte olan bir durum var mıdır? Tüm bu soruların detaylı cevaplarına ilişkin gerçekçi yorumlar getirilemeyişi ve özellikle yaşadığımız bu asırda, tasavvufdaki dört büyük makamdan oluşan ŞeriatTarikatHakikat ve Ma’rifet’ten ikincisi olan Tarikat’ın, bu soruların cevaplarını bulmakta yetersiz kalması, zamanımızda pek çok kez suistimal edilen Tarikat devrinin bittiğini ve İmanı Kurtarmak davasının her zamankinden daha çok gerekli olduğu bir döneme doğru girdiğimizi göstermektedir. Dolayısıyla “Ya davayı kazanmak veya kaybetmek!” meselesi çağımızda yaşayan her insanın başına açılmış olan en dehşetli imtihan meselesi olup, insanlığın en önemli davasıdır. İşte bu noktada insanlara o müthiş davayı kaybettiren mesele, ibadetleri dört dörtlük yapıp yapmamak veya fıkıh kurallarını en ince detaylarına kadar uygulamak meselesi değildir.

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI NASIL BİR TEFSİRDİR?

Kıyamet Gerçekliği Külliyatı, 2006 yılından beri yazılmaya başlanan ve yaklaşık 10 yıldır şimdilik 11 ciltten ve yaklaşık 130 (129) parçadan oluşan Tahkiki imana yönelik yazılan bir eserler bütünüdür. Bu yönüyle, Risale-i Nur ile bazı benzerlikleri bulunur. Örneğin, Risale-i nurun ilk eserleri olan İşaratu’l İ’caz ile Mesnevi-i Nuriye eserleri, İşaratu’l İseviyye ve Mesneviye-i Uhreviyye ile içerik ve isim bakımından bazı benzerlikler taşır. Fakat bu benzerlik mülellifin kendi tercihi ilen belirlenmemiş olup, eserin yazılması sırasında sonradan fark edilmiş 100 sene farkla gerçekleşen bir tevafuk ve benzerliktir. Buna bir diğer örnek de Tabiat risalesi ve Yaratılış gerçekliği arasındaki büyük benzerliklerdir. Bununla birlikte, tüm bu eserler bütünü, Felsefe ve Fen bilimleri kaynaklı inkarcı fikirlerin gerçek temeline inerek, İman-ı tahkiki ile Haşir, Kıyametin gelmesi ve Cennet ve Cehennem’in varlığının isbatı gibi gaybi konulara yönelik hazırlanmıştır. Oysa bu yönüyle de, Risale-i Nur'dan felsefi çizgide ayrılarak Kıyamet meselesinin isbatına yönelir. Böyleyken, risale-i nur bir önceki asırda yalnız Haşir, yani yeniden diriliş konusunun isbatına daha çok odaklanmaktadır ki, üstadın pek çok risalesi, felsefeden kaynaklanan inkarcı akımların çoğu biyoloji kökenli bazı inkarcı bu çeşit teorilerden kaynaklandığı için daha çok bu mesele üzerinde odaklanmaktadır.

İşte, Kıyamet Gerçekliği Külliyatı ise, benzer akımların içinde bulunduğumuz asırda yön değiştirdiğini ve esas isbat edilmesi gereken öncelikli iman meselesinin Kıyametin gelmesi, yani dünyanın ve kainatın mutlak bir sonu olması gerektiğinin kur'an'a dayalı felsefi ve pozitif bilimler kaynaklı isbatına yönelik olduğunu ortaya koyar. Dolayısıyla, asrımızdaki pozitif bilimlerin incelmiş noktaları şu meselenin isbatına yöneldiği ehl-i tahkik tarafından ve tüm üviversitelerin akademik branşları tarafından da tasdik edilmiştir ki, çağımızdaki en önemli kuran işaretleri ve delilleri pozitif bilimlerin bu meseleye yönelik isbatlarına bakmaktadır.

 

 

 KİTABIMIZIN ALTERNATİF SATIN ALMA SEÇENEKLERİ:

 

Online-Özeti-Oku Basılı-olarak-satın-al
D-&-R-Logo İdefix-Logo

 

Eserle İlgili Anahtar Kelimeler (Tags - Keywords):

Murat Ukray,  Bilim kurgu roman, Çöl Gezegen, Uzaylılar, UFOLAR, NASA, MARS, Küresel Isınma, Su ve İklim Krizi, İsa'nın gelişi, Apokaliptik Roman, Deccal,  İsa,  Mehdi, Zamanın Sonu, 2199, 2222

  

NASIL SATIN ALACAĞIM?

NASIL İNDİRECEĞİM & OKUYACAĞIM?

Kitaplarımızı, Amazon.com üzerinden basılı veya ekitap olarak satın almak için, sitede uygulanan üyelik işlemini tamamladıktan sonra, kitabınızın satın alma seçeneğini izleyin. Direkt satın alma seçeneği olan kitaplarımızı ise (ePUB veya PDF sembolü bulunan) "Sepete ekle" veya "Add to Cart" butonuna tıklayın ve işlemi devem ettirin. e-Kitaplarımızı satın alma ve indirme noktasında, problem yaşarsanız, "e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU"muzdan resimli olarak satın alma işlemini kolayca öğrenebilirsiniz..

e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU-1

e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU-2

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

Kitabınızın satın alma işlemi bittikten sonra, bir link belirecektir. Bu linke tıkladığınızda, 10 saniye içerisinde e-PUB veya satın almış olduğunuz diğer formatlardaki istediğiniz formatındaki kitabınızın indirme sayfası önünüze gelecektir. Kitabı, bilgisayarınıza veya tablet cihazınıza indirdikten sonra, açmak ve okumak için İKİ seçeneğimiz vardır:

e-Kitaplarımızı PC veya Tablet & Telefonunuza indirdikten sonra, "Adobe Digital Editions" veya "Calibre" programıyla nasıl okuyabileceğiniz, aşağıdaki resimli olarak "e-KİTAP OKUMA KILAVUZU"muzda detaylarıyla verilmektedir:

e-KİTAP OKUMA KILAVUZU {ADOBE DİGİTAL EDİTİONS & CALİBRE için}

1Calibre programını indirip cihazınıza kurduktan sonra kitabınızı programa kolaylıkla "Kütüphaneye ekle- Add to Library" menüsünden ekleyerek okumaya başlayabilirsiniz. Calibre programını buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz:  Calibre

* Sitemizde linkleri yayınlanan kitaplar epub formatında olduğundan ne yazık ki .mobiformatını destekleyen Kindle cihazlarda hemen okunamamakta. Ancak Calibre isimli programı kullanarak kitapları mobi formatına çevirebilir ve Kindle cihazınızda da okuyabilirsiniz..

** Yayınlanan kitaplarımızı ayrıca piyasada bulunan diğer ekitap okuyucu cihazlarda da (reeder, Sony Reader, Nook v.s.) okumanız mümkün.

*** Şimdi sitemizde yayınlanan kitapları PC’de okumak için gerek duyulan yazılımlardan da bahsedelim. Aşağıda linklerini verdiğim programları bilgisayarınıza yükledikten sonra kitapları bilgisayarınızdan da zahmetsizce okuyabileceksiniz.

2Adobe tarafından geleştirilen epub, pdf, ve diğer pek çok biçimde hazırlanmış kitapları okumak için Adobe eBook Reader'ı Adobe sitesinden ücretsiz olarak indirebilir ve kitaplarınızı "Adobe ID numarası alarak kayıt yaptırdıktan sonra dilediğiniz kadar satın aldığınız kitabı "Add to Library" "Kütüphaneme ekle" menüsünden ekledikten sonra anında okumaya başlayabilirsiniz..

Her iki şekilde de kitaplarınızın indirilmesi ve okunabilir hale gelmesi yaklaşık 1-2 dakikalık bir işlem alacaktır.

Bu programların bilgisayarınıza yüklenmesiyle ilgili karşılaştığınız her türlü sorunu iletişim formundan bizlere ulaştırırmanız durumunda, sorunların çözümünde site olarak yardımcı olmaya hazırız.

ÖNEMLİ NOT:Bu sitede yayınlanan tüm basılı & e-kitapların telif hakları Kıyamet Gerçekliği Külliyatı'na aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

Son Güncelleme (Pazar, 05 Aralık 2021 13:29)

 
Translator (Siteyi Çevir)

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
YENİ KİTAPLAR

KABUSTAN

GELEN

(2022)

Düşlerimiz gerçek olsaydı ne olurdu?

Peki, ya Kabuslarımız?

Kabustan Gelen Kapak

Kabustan Gelen, aslında Şeytan ve onun kötü şöhretli bir sembolü ve heykeli olan Baphomet’le İnsanlığın yokoluş/varoluş mücadelesini sembolik olarak kabuslar yoluyla anlatan ve tamamı günümüzde yaşanan ve geçen bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

ÇÖL

GEZEGEN

(2021)

Gözlerimi açtığımda içinde sadece kum taneleri olduğunu fark ettim!

 Çöl Gezegen Logo

Çöl Gezegen, Dünya’daki İklim ve Su Krizi üzerine yazılmış bir Bilimkurgu Romandır. Çöl Gezegen, aynı zamanda İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen ve su yüzünden başlayan bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

MEDUSA'NIN

SIRRI

(2020)

Cehennem'e Açılan Kapıya Hazır mısınız?

Medusanın Sırrı2

Dünyanın en iyi Pandemi kitabını okumaya hazır mısınız? Medusa'nın Sırrı, Sizi yeraltındaki Cehennem'in 7 kapısından birine sürükleyecek.

 ♦ ♦  

SON

KEHANET

(2019)

Cennet'e Geri Dönüş!

Son Kehanet Tablet Telefon

İnsanlık nereden geldi, Nereye gidiyoruz?

Bu sorunun cevabını Son Kehanet'te bulacaksınız.

 ♦ ♦  

TANRI'NIN

IŞIKLARI

(2018)

Çöl'de Başlayan Hikaye

Tanrının Işıkları Reklam

Dünya'nın en iyi Bilim-Kurgu Romanı yayınlandı.

Dünya'nın en büyük sırrını öğrenmeye hazır mısınız?

♦ ♦  

KÜÇÜK

ELİSA

(2017)

Zaman Yolcusu

Küçük Elisa Small Kapak

"Dünya yaşamı, bir nevi bir eğlence ve bir oyundan ibarettir."

(Kuran, İslam'ın Temel kitabı)

Unutmayın! Bu evrendeki her şeyin bir hayali ve bir de gerçek görüntüsü vardır...

♦ ♦  

KANON

(2016)

Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu

KANON

KANON, ÜÇ ANA BÖLÜMDEN OLUŞUR:

1- KUR'AN, İNCİL VE TEVRAT (Genel Bir Değerlendirme)

2- KUR'AN'IN KANONİK YURUMU (99 Kanon)

3- İNCİL'İN KANONİK YORUMU (303 Kanon)

 ♦ ♦  

SONSUZLUĞUN

SONSUZLUĞU

(2015)

[114 Kod]

Sonsuzluğun Sonsuzluğu

"SONSUZLUĞUN SONSUZLUĞU", aradığın islam felsefesidir, yeni bir düşünce stilidir ki, aynı zamanda sana kainattaki nesnelerin ne kadar drift ve incelikti bir kumaşlar bütünü gibi nazenin bir şekilde sonsuzluğa kapı açacak şekilde tasarlandığını ve mükemmel bir şekilde ilm-i ebedi ve ezeli’de yaratıldığını, susamış gönüllere denizdeki okyanusa dönüşen marifet damlasıdır, hakikati arayan ariflere hikmettir, vesselam..

 ♦ ♦ 

RUYET-UL

GAYB

(2014)

Haberci Rüyalar

Ruyet ul Gayb Kapak

EY ARKADAŞ! Kur’an-ı Hakim’in rüyalara ve hakikat Alimine kapı açan 14 ayetinden istifade ettiğim, 14 adet rüyayı; Hakikat ve Rüya alemi & Gayb Lisanıyla, hakikate açılan 14 pencere halinde ifade edeceğim.

  Kim isterse istifade edebilir.

 ♦ ♦ 

ESKİLERİN

MASALLARI

(2013)

Esatir-ul Evvelin

ESKİLERİN MASALLARI

EY ARKADAŞ! “KUR’AN-I HAKİM’in, Tarih-i Kadim’in derinliklerine bakan ve Eskilerin Hikayeleri şeklinde anlatılagelen mühim bir sırrına bakan, ONÜÇ TARİHİ MÜTEŞABİH AYETİNDEN istifade ettiğim, ON KISA PARLAK KISSA’dan ibarettir. Tamamı, BİR MUKADDİME ile tarihin derinliklerine uzanan ON KISSA’dan oluşan ON EFSANE ile sonuç niteliğindeki BİR HATİME’den oluşan 22 DERS’ten ibarettir..

 ♦ ♦ 

HANIMLAR İÇİN

DİN REHBERİ

(2012)

El-Murşid-ul Nisa

HANIMLAR İÇİN DİN REHBERİ KAPAK

Ey Hanım Kardeş! Benden birkaç nasihat istedin. Şimdi, gelecek olan kısımlarda KUR’ÂN-I HAKÎM’in 19 âyetinden istifade ettiğim İSLÂMIN TEMEL DİNÎ bilgileri (NAMAZ, ORUÇ, İMAN ESASLARI, ZEKAT ve kısaca İSLÂM TARİHİ) ile ilgili merak ettiğin meselelerini AVÂM (HALK) lisanıyla HULASÂ (ÖZET) bilgiler halinde İKİ BÖLÜM halinde ifade edeceğim.

Kim isterse istifade edebilir..

 ♦ ♦ 

ZAMANIN

SAHİPLERİ

(2011)

Sahib-üz Zaman

ZAMANIN SAHİPLERİ KAPAK

Zamanın Sahibi, seslendi:

"Daha yolumuz var mı Üstad?"

Üstad: "Bu yol uzun ve zahmetlidir, lakin sonuna varmak yol harcı değil.."

Yolcu: "İşte bu yol, 1400 sene sonra gelecek olan bir Hakikatin 66 madde ile isbatıdır, lakin herkesin her meselesini anlayabilmesi yol harcı değildir.."

 ♦ ♦ 

AŞK-I

MESNEVİ

(2010)

Sonsuz Aşk

AŞK I MESNEVİ KAPAK

Sufi: "Haktan alırız, Halka veririz.."

Ney: "Herkes kendi anlayışına göre bana yol arkadaşı oldu, lakin kimse içimdeki sırları araştırmadı.."

Vesselam..

♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 2)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-II

Yaratılış Gerçekliği II İkinci Kapak

İKİNCİ CİLT:

EVREN & CANLILARIN YARATILIŞI

[Yaratılışı isbat eden en büyük biyokimya atlası!]

 ♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 1)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-I

Yaratılış Gerçekliği I Kapak

BİRİNCİ CİLT:

  EVRİM TEORİSİ

Evrim Teorisi ve Yaratılış iki zıt görüş olarak tarih içerisinde hep sürdürülegelmiştir. Fakat aslında, bu iki kavram TEKAMÜL (değişerek yaratma) noktasında kesişmekte ve yaratıcının varlığını daha iyi ispatlayan birer teoriye dönüşmektedir.

 ♦ ♦  

İSEVİLİK

İŞARETLERİ

(2008)

İşarat-ul İseviyye

İSEVİLİK İŞARETLERİ

Tarih boyunca, neredeyse İKİ BİN senedir bu sapkın ve yanlış İNANÇ, milyonlarca Hristiyanın inkâra sapmasına ve CEHENNEM’e gitmesine neden olmaktadır. Bu KİTAB’ın amacı; KUTSAL KİTAP ve İNCİL’lerdeki bu, TEMSİLÎ GERÇEK ve HAKİKAT PARÇALARINI, HZ. İSA ile İLGİLİ GERÇEKLİKLERİ, İNCİLDEKİ KIYAMET SÜRECİ ile İLGİLİ BÖLÜMLERİ İlmî bir çerçevede ele alarak (Tarih, Coğrafya, Sosyoloji ve Arkeoloji gibi pozitif bilimlerin de yardımıyla) sırr-ı vahyin feyzi ve KUR’ÂN’ın ışığıyla aydınlatmaktır.

 ♦ ♦ ♦ 

5-BOYUTLU RELATİVİTE

&

BİRLEŞİK ALAN TEORİSİ

(2007)

Cem-ul İzafiyye

Birleşik Alan Teorisi

EVRENİN YARATILIŞINI, HER ŞEYİN TEK BİR KUVVETTEN GELDİĞİNİ VE VAHDANİYYETİ İSBATLAYAN:

EN BÜYÜK FİZİK KURAMI

Bugün fizikte bilinen dört temel kuvvet vardır: 1. Güçlü Çekirdek Kuvveti, 2. Elektromanyetik Kuvvet, 3. Zayıf Nükleer Kuvvet, 4. Gravitasyon (Yerçekimi) Kuvveti.

Başlangıçta (yani evrenin ilk yaratılış anında) tüm bu kuvvetler (ilmî tabirle hepsine birden “câzibe” kuvvetleri de denir) bir tek ana kudretin içindeydi. Literatürde buna “Birleşik Alanlar Kuvveti” veya teoremi de deniyor. Bu tek kudret, ALLAH Vahdâniyyeti ve Ehâdiyyeti ilkeleri uyarınca bitişikken, evrenin genişlemesi ile birlikte bir hikmete binâen fazlara ayrıldı.

♦ ♦ ♦ 

KIYAMET

GERÇEKLİĞİ

(2006)

Hakikat-ul Uhreviyye

Kıyamet Gerçekliği kapak

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI'NIN FATİHA'SI VE AYNI ZAMANDA KIYAMET'İ İLAN VE İSBAT EDEN EN BÜYÜK ESER.

Yaklaşan Kıyamet

sürecine hazır mısınız?

- 2006 Hz. Mehdi’ nin Zuhuru,

 - 2036 Hz. İsa (A.S.)’ ın Nuzulü,

- 2037 Deccal’in Ortaya Çıkışı,

- 2052 Ye’cüc ve Me’cüc’ün Ortaya Çıkışı,

- 2064 Dabbet-ül Arz’ın Ortaya Çıkışı,

- 2065 Güneşin Batıdan Doğması.

Gerçekleri bilmek herkesin hakkıdır...

FACEBOOK SAYFALARIMIZ