ANA MENÜ
Kimler Online
Şu anda 10 konuk çevrimiçi
Kıyamet Gerçekliği Ara:

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI

TANRININ IŞIKLARI [Çölde Başlayan Hikaye]

Kıyamet Gerçekliği Külliyatından

 

TANRI'NIN IŞIKLARI

[ÇÖL'DE BAŞLAYAN HİKAYE]

~ 2018 YILI ESERİDİR ~

TANRININ ISIKLARI

TANRI'NIN IŞIKLARI

~Çöl'de Başlayan Hikaye~

Tanrının Işıkları Reklam

Dünya’nın en büyük ve en korkunç

Sırrı’nı öğrenmeye hazır mısınız?

DECCAL'IN KİM OLDUĞUNU, NASIL VE NEREDE GELECEĞİNİ; HZ. İSA MESİH'İN İKİNCİ GELİŞİNİN NASIL OLACAĞINI VE NELER YAPACAĞINI, KONUŞMALARINI, KIYAMET (ARMAGEDDON) DENİLEN SÜRECİN NASIL BAŞLAYACAĞINI; İNCİL VE KUR'AN'DA DAHİ ÜSTÜ KAPALI OLARAK BAHSEDİLEN BİNYILLARDIR GÖKYÜZÜNDE GÖRÜLEN UFO'LARIN ASLINDA NE OLDUKLARINI İLK KEZ VE EN İYİ ŞEKİLDE BU KİTAPTAN ÖĞRENECEKSİNİZ.

 

 

 

KİTAP HAKKINDA DETAYLI VİDEO:

 

 

© Copyright By: Murat Ukray

~  2018  ~

 

TANRININ IŞIKLARI KİTABI HAKKINDA?

 

ÖNSÖZ & BAŞLANGIÇ

"Musa, bir gün Çöl’de çok ilginç bir şey gördü."

"Ateş topu gibi bir Çalı sürekli yanıyor, ama yanıp bitmiyordu.."

(Kutsal Kitap, Mısırdan Çıkış, 3)

Arkeolog John Smith, 2036 yılında İtalya’nın antik Pompei kentinde çok ilginç, Antik Roma döneminden kalma, 2000 yıllık bir gümüş sikke bulur.

Üzerinde garip figürler ve Roma rakamıyla yazılmış bazı tarihler olan sikkeyi çözümlemek üzere Mısır’ın başkenti Kahire’ye, oradaki arkadaşı Profesör Gregory Kravnik’in yanına gitmek için eşi Sara ve kızı Elsa’yla birlikte yola koyulur. Kahire’ye vardığında, büyük piramitlerin yakınlarında bir yerdeki ıssız çölde büyük bir patlama ile birlikte kaynağı bilinmeyen, ateş topu gibi ışık saçan bir küre gökyüzünden inerek ve ışığıyla tüm şehri aydınlatarak parçalanır.

Bu sırada olayın yakınında bulunan John Smith, sikkeyle ilgili arkadaşı Gregory’den bazı şifre çözümlemeleri ve üzerindeki sembollerin neyi anlattığıyla ilgili çok önemli bir bilgi almıştır ve oteline döndüğü sırada arabası o patlamadan sonra aniden durmuştur. Gizemli bir el arabasının arkasına dokunur ve Yardım et! diye bağırır. Fakat, arabasına alacağı bu kişinin tarihin akışını değiştiren ve üç büyük dinin beklediği insanlık tarihinin en önemli figürlerinden birisi olacağı o gece aklının ucundan bile geçmemiştir.

* * *

Aynı sıralarda, John’un arkadaşı olan Kahire Devlet Üniversitesi Arkeoloji Enstitüsü’nde çalışan Profesör Gregory Kravnik ile asistanı Katya da, dünya tarihini değiştiren ve büyük bir sırrı tam 500 yıldır saklayan dünyanın en gizemli tarikatını deşifre etmek üzeredir. ‘Jesuitler’ olarak bilinen bu Ortaçağ Cizvit tarikatı, bunu her şeye kodlamış, ünlü ressamların tablolarında şifreli bir şekilde anlatmıştır. Fakat, Gregory ve John hedefi aynı olan bu iki büyük sırrın o gece gerçekleşen çöle inen ışık küresiyle çok büyük bir bağlantısı olduğunu çok geç olmadan öğreneceklerdir. Üstelik, o gece öğrenecekleri bu Dünya’nın En Büyük Sırrı, bilinen tüm Dinler Tarihi’ni de değiştirecek güçtedir.

Tüm bu bağlantılar ve şifreler, 2036 yılında çok önemli ve dünyayı değiştirebilecek bir olayı işaret etmektedir. Fakat, bunu öğrenmeleri hiç de kolay olmayacak, kendilerini bekleyen ölümcül bir koşuşturmaca da bu sırada başlayacaktır. Çünkü, Vatikan, FBI ve CIA da dahil olmak üzere, dünyadaki tüm derin istihbarat örgütleri de bu olayın peşindedir ve üstelik artık John ve ailesinin hayatı da tehlike altındadır.

Tüm bunların da ötesinde, tüm Kutsal Kitaplarda bahsedilen, Eski Ahit, Yeni Ahit ve Kur’an’da da sembolik olarak anlatılan bu büyük kehanet artık gerçekleşmek üzeredir. Artık insanlık, bu kehanetin gerçekleşmesiyle, ya Tanrı’yla yüzleşmek ya da Şeytan’a karşı savaşmak ve Kıyamet’i durdurabilmek için yeni bir yol bulmak zorundadır..

 

 

KİTABIN İÇİNDEKİLER

‘BİR MUKADDİME (ÖNSÖZ & GİRİŞ) İLE BİR HATİME (FİNAL) İLE

100 ADET BÖLÜMDEN OLUŞUR.

* * *

HİKAYEDE ADI GEÇEN ANA KARAKTERLER:

 

JOHN SMİTH: Amerikalı Arkeolog ve Tarih araştırmacısı. Özellikle, dinler tarihi konusunda da uzman olan John Smith öykünün ana karakteridir.

GREGORY KRAVNİK: John’un arkadaşı olan Kahire Arkeoloji Enstitüsü’de çalışan Arkeoloji Profesörü.

KATYA: Gregory’nin asistanı.

HARRY HENDERSON: Amerikan İstihbarat Teşkilatı’nda çalışan polis şefi ve üst düzey araştırma dedektifi.

BİLLY JOHNSON: Harry’nin yardımcısı olan polis şefi.

SARA: John’un eşi.

ELSA: John’un kızı.

VLADİMYR: Sara’nın babası.

VALENTYNA: Sara’nın annesi.

MARİA: Sara’nın büyükannesi (Anneannesi). Maria’nın eşi Philip, 40 yaşında II. Dünya Savaşı’nda Rusya’da öldükten sonra, küçük kızıyla yalnız ve zor durumda kalan Maria, 1948 yılında Ukrayna’ya göç etti. Maria burada uzun yıllar yaşadıktan sonra Harkov’da 84 yaşında hayata veda etti ve cesedi vasiyeti üzerine Krematoryum’da yakıldı.

İSA (MESİH): Miladi 0-36 yılları arasında yaşamış, Hristiyanlıktaki ana figür ve Tanrı tarafından gönderilen büyük peygamberlerden biri ve kutsal kişi. İslam’da Meryem’in oğlu ve Hristiyanlığa göre de aynı zamanda Tanrı’nın Oğlu olan İsa Mesih; Hristiyanlık, İslam ve Musevilikte, her üç dinde de önemli bir karakter olarak tarih boyunca en etkili insanlardan biri olagelmiştir. Hem Kutsal Kitap’da ve İslam Kitabı Kur’an’da İsa’nın Kıyametten önce tekrar yeryüzüne döneceği ve kötülüğün temsilcisi olan Deccal (AntiChrist) ile savaşacağı ve onu öldüreceği bildirilir. İsa Mesih, bu kitaptaki hikayemizin sonu ve Kıyametin başlangıcıyla ilgili tüm olayların ana karakteridir.

MUSA: M.Ö. 1600’lü yıllarda Eski Mısır’da yaşayan ve Tanrı tarafından gönderilen büyük peygamberlerden birisi. Musa, İsrailoğulları’nı kendi çağındaki kötülüğün temsilcisi olan Firavun (II. Ramses)’in elinden kurtarıp Sina Çöllerinde 40 yıl yaşadıktan sonra, Firavun ve askerlerinin tamamını yok ederek tarihte yeni bir dönem başlatmıştı. Hristiyanlık, İslam ve Musevilikte, her üç dinde de önemli bir karakter olan Musa; Tanrı ile yaptığı çöldeki konuşma ile de bu kitaptaki hikayemizin başlangıcı ve Tanrı ile İnsan arasında başlayan ilk diyalog ve konuşma öyküsünün de ana karakteridir.

JESUİTLER: Kendilerini “İsa’nın Arkadaşları” olarak tanıtan ortaçağda 1500’lü yıllarda kurulan gizemli tarikat. Tarih içinde pek çok önemli kişinin de üyesi olduğu bu tarikat, pek çok gizli faaliyet yürütse de; esas amacı, İsa’nın tekrar gelişine zemin hazırlamak ve bununla ilgili sırları saklamak ve ünlü ressamların tabloları vesaire ile gelecek kuşaklara bu gizli bilgileri aktarmaktı.

DECCAL (ANTİ-CHRİST): Kutsal Kitap ve İncil’de Kıyametten önce gelip tüm insanlığı kötülüğe saptıracağı söylenen kötü karakterli, şeytani bir insan veya yaratık. İncil’in son bölümü, Vahiy Kitabı’nda Deccal, “666” numerolojik sayısıyla sembolize edilen insan formuna girmiş bir canavar olarak tasvir edilir. Canavar, denizin kenarındaki bir ülkeden çıkar ve kötülüğün dünyada yayılması ve büyük savaşların çıkması için tüm gücüyle savaşır. Hedefi dünyayı Cehenneme çevirmektir.

DAMİEN JAKOBSKY: Hikayede Deccal olarak temsil edilen ve başlangıçta kendini insanlığa bir iyilik elçisi, Vatikan’daki büyük bir kilisede başrahip olarak tanıtan Rus asıllı insan formuna girmiş şeytani kişi. Şeytan’ın yeryüzündeki temsilcisi.  Hikayede, Deccal M.S. 2036 yılında İsa Mesih ile aynı zaman dilimi içinde ortaya çıkar ve tüm insanlığı yok edecek bir dizi karanlık ve korkunç plana girişir.

* * *

 

HİKAYEDE ADI GEÇEN ÖNEMLİ YERLER:

 

KAHİRE: Mısır’ın başkenti olan çok eski, antik şehir. Eski Mısır’da Kahire yakınlarında bulunan piramitler ve Nil nehri ile birlikte Eski Mısır’ın en önemli merkezlerinden ve hatta o zamanlar dünyanın en gelişmiş medeniyetlerinden biriydi. Eski Mısır’ın tamamı ve Kahire, bu şehir içinden de geçen Nil Nehri çevresinde kurulmuştur. Kahire, kitapta olayların başlangıç noktasıdır.

ROMA: İtalya’nın başkenti ve aynı zamanda Eski Roma İmparatorluğu’nun merkezi olan bu şehir, dünyanın en eski ve en gelişmiş metropollerinden biriydi. Yaklaşık 2000 yıl önce tüm Akdeniz’i çevreleyen Antik dünyanın merkeziydi. Roma, içinden geçen Tiber Nehri çevresindeki 7 tepe üzerinde kurulmuştur. Dante’nin İlahi Komedyası’nda yeraltına uzanan 7 katlı Cehenneme açılan bir kapı olarak tasvir edilen bu tepelerin isimleri; Palatino, Aventino, Capitolinus, Quirinale, Viminale, Esquilino ve Celio’dur. Roma ve Vatikan, kitapta 3. Dünya Savaşı’nı başlatacak olayların başlangıç noktasıdır.

FLORANSA: Floransa, Ortaçağ’daki Rönesans aydınlanma döneminin sanat ve bilim merkezi olan, İtalya’da bir şehirdir. Ayrıca, Kuzey İtalya’daki Toskana Bölgesi’nin de başkentidir ve kendi ismini taşıyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığı’nın da başkentliğini yapmıştır. Şehir içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. Floransa, kitaptaki olayların final noktasıdır.

SİCİLYA: İtalya’nın güneyinde Akdeniz'de, İtalya'nın ve Akdeniz'in en büyük ve en kalabalık adası. Akdeniz'in en büyük adası olma özelliğine de sahip olan Sicilya, İtalya anakarasından Messina Boğazı'yla ayrılır. Eolie, Lipari, Ustica, Egadi, Pantelleria gibi çok sayıda küçük adayla çevrilidir. Doğu Sicilya'nın iç kısmında bulunan Etna Yanardağı Avrupa'nın en yüksek (3323 m.) aktif yanardağı olarak bilinir. Stromboli ve Volcano adaları da aktif yanardağlar arasındadır. Palermo kenti, adanın merkezi olarak kabul edilir. Diğer önemli kentlerse Messina, Catania, Agrigento, Siracusa, Trapani, Ragusa, Enna, Caltanissetta olarak sıralanabilir. Klâsik Dönemde Yunan Kolonisi olan Sicilya, daha sonra Roma İmparatorluğu'nun bir eyaleti hâline geldi. Orta Çağda sırasıyla Vandal, Ostrogot, Bizans ve Arap egemenliğini tanıdı. On birinci yüzyılda Normanlar tarafından istilâ edildi. On üçüncü yüzyılda Sicilya Krallığı'nın bir parçası oldu. Ardından, 18. yüzyılda Bourbon yönetimine girdi. Bourbon yönetimi devrildikten sonra, İtalya Krallığı'na dâhil oldu ve 1948de özel bir anayasa ile bölgesel özerklik kazandı. Bu hikayede, Anticrist (Deccal) bu adada doğmuştur.

POMPEİ: İtalya sınırları içerisinde bulunan Campania özerk bölgesinde yer alan, Napoli Kenti yakınlarındaki yıkıntıları halen günümüzde de görülebilen, Vezüv Yanardağı eteklerinde kurulu olan antik şehir. Pompei, M.S. 76’da bir sıcak Ağustos gününde Vezüv Yanardağı’nın 2 günlük faaliyeti sonucunda, tamamen yok olup tüm sırlarıyla birlikte kül ve lavlarla tamamen kaplanarak yok olmuştur. 1700 yıl boyunca kayıp olan kent, 1700’lü yıllarda, bir arkeolojik kazı sırasında sıradışı bir olayla tesadüfen yeniden keşfedildi. Yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkan kentte yaşamın aniden durduğu ve bugün bile gizemini koruyan taşlaşmış bir şekilde içindeki insanlarla ve yapılarla tümüyle günümüze kadar gelebilmesi, halen daha açıklanamayan dünyadaki en nadir ve gizemli olaylardan biridir. Hikayemizin kahramanı John Smith’in eline geçen gümüş sikke ve pek çok değerli sırlar içeren antik eşyalar burada bulunmuştur. Pompei yıkıldığında, İsa Mesih’in Jesuit tarikatına aktarılan büyük sırrı bu sikkede saklıydı.

HARKOV: Doğu Ukrayna’da yer alan çok eski bir şehir. Harkov, 2. Dünya Savaşı sırasından Nazilerin saldırıları sonucunda, Rusya bölgesinde en çok hasar gören şehirlerden birisi olmuştur ancak savaş sonrası hızla toparlanmış ve Ukrayna’nın gelişmiş şehirlerinden birisi olmuştur. Sara’nın hikayesinin başlangıcı ve annesinin mezarı bu şehirdedir.

* * *

 

Yazar Hakkında

(Kısa Hayatı & Çalışmaları)

(Murat Ukray)

 

M. ukray 2019

Murat Ukray, aynı zamanda yayıncılık da yapan yazar, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite’de Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra, Yazarlık ve Yayıncılık hayatına atıldı. Yayınlanmış -13- kitabı vardır.  Tanrı’nın Işıkları Yazarın 13. Kitabıdır.

* * *

 

Yazarın yayınlanmış diğer Kitapları:

1- Kıyamet Gerçekliği (Kurgu Roman) (2006)

2- Birleşik Alan Teorisi (Teori – Fizik & Matematik) (2007)

3- İsevilik İşaretleri (Araştırma) (2008)

4- Yaratılış Gerçekliği- 2 Cilt (Biyokimya Atlası)(2009)

5- Aşk-ı Mesnevi (Kurgu Roman) (2010)

6- Zamanın Sahipleri (Deneme) (2011)

7- Hanımlar Rehberi (İlmihal) (2012)

8- Eskilerin Masalları (Araştırma) (2013)

9- Ruyet-ul Gayb (Haberci Rüyalar) (Deneme) (2014)

10- Sonsuzluğun Sonsuzluğu (114 Kod) (Teori & Deneme) (2015)

11- Kanon (Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu) (Teori & Araştırma) (2016)

12- Küçük Elisa (Zaman Yolcusu) (Çocuk Kitabı) (2017)

13- Tanrı’nın Işıkları (Çölde Başlayan Hikaye) (Bilim-Kurgu Roman) (2018)

 

 

- BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM -

 

-RAHMAN VE RAHİM OLAN GÖRÜNÜR VE GÖRÜNMEYEN ALEMLERİN GAYB ALEMİNİN SAHİBİ OLAN ALLAH'IN ADIYLA-

 

“Hz. Muhammed’in sahabelerinden bir grup, bir gün Deniz'de gemiyle yolculuk yaparlarken, fırtınaya yakalanıp yollarını kaybederler ve denizde bir ay yol aldıktan sonra sonunda bir Ada’ya düşerler. Sahabe tayfasının başında Hristiyanlık’tan İslam’a geçerek ilk müslüman olanlardan birisi olan Temîm-i Dârî de vardır. Ada’da çok korkunç, yarı insan yarı hayvan görünümlü garip bir yaratıkla karşılaşırlar.  Baş tarafı neresi, ayakları neresi anlayamadılar. Zincire vurulmuş bir vaziyette orada beklemekteydi. Yaratık, onlara bazı sorular sorar ve cevaplarlar. Onlar da yaratığa sorarlar:

- “Sen kimsin ve bu Ada’da ne yapıyorsun?”

Yaratık cevap verir:

- “Benim adım Cessâse” dedi.

Bunun üzerine “Cessâse nedir?” dediler. “Şu manastıra kadar gelin! İçinde bir adam var, o sizin sorunuzu cevaplasın!” dedi. O, böyle bir adamdan söz edince, biz onun bir Şeytan olmasından korktuk. Hemen koşarak manastıra girdik. İçeride dediği gibi bir adam vardı; hilkatçe gördüklerimizin en irisiydi ve elleri boynuna, dizlerinden topuklarına demirle sıkı bir şekilde bağlanmıştı.

- “Ben şimdi size kendimi tanıtayım” dedi. “Ben Mesih Deccal'im. Çıkış için bana izin verilme zamanı yakındır. O zaman -Kıyamet yaklaştığında- çıkıp yeryüzünde dolaşacağım.”

Sahabeler çok korkmuş bir vaziyette; onu o halde bırakıp geri döndüler..

(Hadis-i Şerif, Kutub-i Sitte, 4973)

 

 

KIYÂMET GERÇEKLİĞİ

KÜLLİYÂTI NEDİR?

Kıyâmet Gerçekliği Külliyâtı, âhir zaman yakın gelişecek önemli Kıyamet Alametlerini ve KUR’ÂN, HADİS, İNCİL ve KUTSAL KİTAP gibi dini kaynaklardaki bu konu ile ilgili yorumları ve te’villeri sırr-ı vahyin ve Kur’ân’ın feyziyle açıklamaya ve aydınlatmaya yönelik pozitif bilim dallarına (MATEMATİK, FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ, ASTRONOMİ, EDEBİYAT, TARİH, COĞRAFYA, ARKEOLOJİ, FELSEFE, EKONOMİ, SOSYOLOJİ GİBİ V.B.) yönelik oluşturulan bir eserler bütünüdür. Kıyamet Gerçekliği’nin asıl fonksiyonu ise, İMÂN-I TAHKİKÎ’yi elde etmek ve İLMELYAKÎN’den HAKKALYAKÎN’e çevirmektir. Kıyâmet Gerçekliği Külliyâtı, aynı zamanda geçmiş zamanda meydana gelmiş ve gelecekte gelişecek olan önemli dinî olayların ve pozitif bilim dallarının bu yöndeki önemli ve özet bilgisini içeren sonuçlarını, kullandığı üç aşamalı İSBAT, DELİL ve BÜRHAN Metodolojisiyle şimdiki zamanda ve elimizde hazır bir bilgi birikimi gibi gösteren, MANEVÎ BİR ZAMAN MAKİNASI’dır.

Kıyamet sürecindeki, Bilim ve İnsanlık tarihindeki önemli ve kritik olayları ve teorileri detaylarına ve derinliğine inerek, gerçekliğini ispat ve ilân eden, aynı zamanda o konuyu destekleyen grafiklerle görsel olarak ortaya koyan MANEVÎ BİR TEFSİR’dir. 1186 sayfadan oluşan Eski Antlaşma (TEVRAT) ve 436 sayfadan oluşan Yeni Antlaşma (İNCİL)’den oluşan KUTSAL KİTAP ile 600 Sayfadan oluşan KUR’ÂN’ın toplam sayfa sayısı 2222’dir ve bu özellikleriyle ÜÇ SEMAVÎ KİTAP, KIYAMET’e işaret eder ve İCMÂLLİ (ÖZET OLARAK) bir şekilde açıklar. Ayrıca Kur’ân’ın yaklaşık ÜÇ’te birlik bir bölümünü oluşturan 2222 âyeti de yine benzer şekilde KIYAMET ve HAŞİR meselesinden detaylı bir şekilde bahseder. Benzer şekilde, KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYÂTI da 2222 sayfadan oluşan toplam ÜÇ eserden meydana gelmiş olup, bu özelliğiyle KIYAMET’i yani DÜNYA’nın SONU’nu TAFSİLLİ (AYRINTILI OLARAK) bir şekilde ilân ve isbât eder. Dolayısıyla Kıyamet Gerçekliği Külliyatı, Kur’ân’ın âyet sayısı olan 6666’nın ALTI mertebesinden birisini içeren ve KIYAMET’i ilân ve isbât eden 1111 âyetini; yine Kur’ân’ın ÜÇ mertebesinden birisine işaret eden 2222 sayfadan MÜTEKAMİL (OLUŞAN) ilmî bir eserle tefsir ederek, aşağıda değineceğimiz ÜÇ önemli meseleye ilmî ve gerçekçi bir çözüm getirmeye çalışır. Kur’ân’daki ve diğer İslâmî kaynaklardaki âhir zamana yönelik konuları, bu ÜÇ önemli mesele ekseninde, her bir konuyu ait olduğu pozitif bilim dalına göre ispat ve izah eden, açıklayan ilmî bir eserdir.

Kıyamet Gerçekliği Külliyatı’nın asıl hedefi ise, tarihte ortaya atılmış olan en büyük inkarcı fikir sistemlerinin ortaya attığı fikirlerin geçersizliğini kendine özgü bu ilmî metodlarla izah ve isbât etmektir. Bu sebeple, insanlık tarihinde karşılaşılmış olan en temel dini problemlerin ortaya koyduğu önemli meselelere aklî ve ilmî delillerle çözüm getirmeye çalışır. Buna göre, Kıyamet Gerçekliği Külliyatı tüm tarih boyunca insanlığın kafasını meşgul etmiş olan ve aynı zamanda birçok insanın Şeytan’ın da vesvesesiyle CEHENNEM’e gitmesine sebep olan ve insanların büyük bir kısmını tereddüde düşüren FELSEFÎ meseleleri şu ÜÇ önemli mesele üzerinde ODAKLAR ve bunlara çözüm getirmeye çalışır:

BİRİNCİSİ; EVREN EZELDEN (SONSUZ ÖNCESİNDEN) beri mi vardır yoksa sonradan bir BAŞLANGIÇ noktasından mı yaratılmıştır? Eğer tüm Kainat bilinçli bir yaratıcı tarafından yaratılmışsa bunları meydana getiren KEVNÎ (ASTRONOMİK ve KOZMOLOJİK) KANUNLAR nelerdir ve maddeyi ve onu oluşturan yapıtaşlarını nasıl meydana getirmişlerdir?

İKİNCİSİ; EVREN bu şekilde EBEDİYETE (SONSUZ SONRASINA) kadar devam edecek midir yoksa bir SONU var mıdır? Eğer tüm Kainatın bir sonu varsa bu son demek olan KIYAMET ne zaman ve nasıl gelecektir?

ÜÇÜNCÜSÜ; HZ. İSA, HRİSTİYAN DÜNYASI’nın iddia ettiği gibi ALLAH’ın Oğlu mudur değil midir? Allah tüm Kainatın idare edicisi, kanun koyucusu ve yaratıcısı olduğu halde nasıl bir ÇOCUK edinebilir? Bu konuya ilişkin İNCİL’de sunulan iddialar tarihsel gerçekliklere ne kadar uygundur ve tüm insanlık tarihi içerisinde Allah’ın isterse bir insanı babasız da yaratabileceğini gösteren HZ. ÂDEM’in yaratılışıyla çelişmekte olan bir durum var mıdır? Tüm bu soruların detaylı cevaplarına ilişkin gerçekçi yorumlar getirilemeyişi ve özellikle yaşadığımız bu asırda, tasavvufdaki dört büyük makamdan oluşan ŞeriatTarikatHakikat ve Ma’rifet’ten ikincisi olan Tarikat’ın, bu soruların cevaplarını bulmakta yetersiz kalması, zamanımızda pek çok kez suistimal edilen Tarikat devrinin bittiğini ve İmanı Kurtarmak davasının her zamankinden daha çok gerekli olduğu bir döneme doğru girdiğimizi göstermektedir. Dolayısıyla “Ya davayı kazanmak veya kaybetmek!” meselesi çağımızda yaşayan her insanın başına açılmış olan en dehşetli imtihan meselesi olup, insanlığın en önemli davasıdır. İşte bu noktada insanlara o müthiş davayı kaybettiren mesele, ibadetleri dört dörtlük yapıp yapmamak veya fıkıh kurallarını en ince detaylarına kadar uygulamak meselesi değildir.

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI NASIL BİR TEFSİRDİR?

Kıyamet Gerçekliği Külliyatı, 2006 yılından beri yazılmaya başlanan ve yaklaşık 10 yıldır şimdilik 11 ciltten ve yaklaşık 130 (129) parçadan oluşan Tahkiki imana yönelik yazılan bir eserler bütünüdür. Bu yönüyle, Risale-i Nur ile bazı benzerlikleri bulunur. Örneğin, Risale-i nurun ilk eserleri olan İşaratu’l İ’caz ile Mesnevi-i Nuriye eserleri, İşaratu’l İseviyye ve Mesneviye-i Uhreviyye ile içerik ve isim bakımından bazı benzerlikler taşır. Fakat bu benzerlik mülellifin kendi tercihi ilen belirlenmemiş olup, eserin yazılması sırasında sonradan fark edilmiş 100 sene farkla gerçekleşen bir tevafuk ve benzerliktir. Buna bir diğer örnek de Tabiat risalesi ve Yaratılış gerçekliği arasındaki büyük benzerliklerdir. Bununla birlikte, tüm bu eserler bütünü, Felsefe ve Fen bilimleri kaynaklı inkarcı fikirlerin gerçek temeline inerek, İman-ı tahkiki ile Haşir, Kıyametin gelmesi ve Cennet ve Cehennem’in varlığının isbatı gibi gaybi konulara yönelik hazırlanmıştır. Oysa bu yönüyle de, Risale-i Nur'dan felsefi çizgide ayrılarak Kıyamet meselesinin isbatına yönelir. Böyleyken, risale-i nur bir önceki asırda yalnız Haşir, yani yeniden diriliş konusunun isbatına daha çok odaklanmaktadır ki, üstadın pek çok risalesi, felsefeden kaynaklanan inkarcı akımların çoğu biyoloji kökenli bazı inkarcı bu çeşit teorilerden kaynaklandığı için daha çok bu mesele üzerinde odaklanmaktadır.

İşte, Kıyamet Gerçekliği Külliyatı ise, benzer akımların içinde bulunduğumuz asırda yön değiştirdiğini ve esas isbat edilmesi gereken öncelikli iman meselesinin Kıyametin gelmesi, yani dünyanın ve kainatın mutlak bir sonu olması gerektiğinin kur'an'a dayalı felsefi ve pozitif bilimler kaynaklı isbatına yönelik olduğunu ortaya koyar. Dolayısıyla, asrımızdaki pozitif bilimlerin incelmiş noktaları şu meselenin isbatına yöneldiği ehl-i tahkik tarafından ve tüm üviversitelerin akademik branşları tarafından da tasdik edilmiştir ki, çağımızdaki en önemli kuran işaretleri ve delilleri pozitif bilimlerin bu meseleye yönelik isbatlarına bakmaktadır.

 

 

KİTABIMIZIN ALTERNATİF SATIN ALMA SEÇENEKLERİ:

 

Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

 

Eserle İlgili Anahtar Kelimeler (Tags - Keywords):

Murat Ukray,  Çöl'de Başlayan Hikaye,  Bilim kurgu roman, Kıyamet öyküsü,  İsa'nın gelişi, Apokaliptik Roman,  Deccal,  İsa,  Jesus, Second Coming,  Time Travel,  Jesuits, İllüminati,  Vatikan,  Roma,  Papa,  Eski Mısır'ın gizemi,  Mısır,  Kahire

 

NASIL SATIN ALACAĞIM?

NASIL İNDİRECEĞİM & OKUYACAĞIM?

* Kitaplarımızı, Amazon.com üzerinden basılı veya ekitap olarak satın almak için, sitede uygulanan üyelik işlemini tamamladıktan sonra, kitabınızın satın alma seçeneğini izleyin. Direkt satın alma seçeneği olan kitaplarımızı ise (ePUB veya PDF sembolü bulunan) "Sepete ekle" veya "Add to Cart" butonuna tıklayın ve işlemi devem ettirin. e-Kitaplarımızı satın alma ve indirme noktasında, problem yaşarsanız, "e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU"muzdan resimli olarak satın alma işlemini kolayca öğrenebilirsiniz..

e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU-1

e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU-2

 

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

Kitabınızın satın alma işlemi bittikten sonra, bir link belirecektir. Bu linke tıkladığınızda, 10 saniye içerisinde e-PUB veya satın almış olduğunuz diğer formatlardaki istediğiniz formatındaki kitabınızın indirme sayfası önünüze gelecektir. Kitabı, bilgisayarınıza veya tablet cihazınıza indirdikten sonra, açmak ve okumak için İKİ seçeneğimiz vardır:

e-Kitaplarımızı PC veya Tablet & Telefonunuza indirdikten sonra, "Adobe Digital Editions" veya "Calibre" programıyla nasıl okuyabileceğiniz, aşağıdaki resimli olarak "e-KİTAP OKUMA KILAVUZU"muzda detaylarıyla verilmektedir:

e-KİTAP OKUMA KILAVUZU {ADOBE DİGİTAL EDİTİONS & CALİBRE için}

1Calibre programını indirip cihazınıza kurduktan sonra kitabınızı programa kolaylıkla "Kütüphaneye ekle- Add to Library" menüsünden ekleyerek okumaya başlayabilirsiniz. Calibre programını buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz: Calibre

* Sitemizde linkleri yayınlanan kitaplar epub formatında olduğundan ne yazık ki .mobiformatını destekleyen Kindle cihazlarda hemen okunamamakta. Ancak Calibre isimli programı kullanarak kitapları mobi formatına çevirebilir ve Kindle cihazınızda da okuyabilirsiniz..

** Yayınlanan kitaplarımızı ayrıca piyasada bulunan diğer ekitap okuyucu cihazlarda da (reeder, Sony Reader, Nook v.s.) okumanız mümkün.

*** Şimdi sitemizde yayınlanan kitapları PC’de okumak için gerek duyulan yazılımlardan da bahsedelim. Aşağıda linklerini verdiğim programları bilgisayarınıza yükledikten sonra kitapları bilgisayarınızdan da zahmetsizce okuyabileceksiniz.

2Adobe tarafından geleştirilen epub, pdf, ve diğer pek çok biçimde hazırlanmış kitapları okumak için Adobe eBook Reader'ı Adobe sitesinden ücretsiz olarak indirebilir ve kitaplarınızı "Adobe ID numarası alarak kayıt yaptırdıktan sonra dilediğiniz kadar satın aldığınız kitabı "Add to Library" "Kütüphaneme ekle" menüsünden ekledikten sonra anında okumaya başlayabilirsiniz..

Her iki şekilde de kitaplarınızın indirilmesi ve okunabilir hale gelmesi yaklaşık 1-2 dakikalık bir işlem alacaktır.

Bu programların bilgisayarınıza yüklenmesiyle ilgili karşılaştığınız her türlü sorunu iletişim formundan bizlere ulaştırırmanız durumunda, sorunların çözümünde site olarak yardımcı olmaya hazırız.

ÖNEMLİ NOT:Bu sitede yayınlanan tüm basılı & e-kitapların telif hakları Kıyamet Gerçekliği Külliyatı'na aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

Son Güncelleme (Pazar, 18 Nisan 2021 16:12)

 
Translator (Siteyi Çevir)

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
YENİ KİTAPLAR

KABUSTAN

GELEN

(2022)

Düşlerimiz gerçek olsaydı ne olurdu?

Peki, ya Kabuslarımız?

Kabustan Gelen Kapak

Kabustan Gelen, aslında Şeytan ve onun kötü şöhretli bir sembolü ve heykeli olan Baphomet’le İnsanlığın yokoluş/varoluş mücadelesini sembolik olarak kabuslar yoluyla anlatan ve tamamı günümüzde yaşanan ve geçen bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

ÇÖL

GEZEGEN

(2021)

Gözlerimi açtığımda içinde sadece kum taneleri olduğunu fark ettim!

 Çöl Gezegen Logo

Çöl Gezegen, Dünya’daki İklim ve Su Krizi üzerine yazılmış bir Bilimkurgu Romandır. Çöl Gezegen, aynı zamanda İnsanlığın yokoluş-varoluş mücadelesini anlatan ve tamamı gelecekte geçen ve su yüzünden başlayan bir Kıyamet savaşının öyküsüdür.

 ♦ ♦  

MEDUSA'NIN

SIRRI

(2020)

Cehennem'e Açılan Kapıya Hazır mısınız?

Medusanın Sırrı2

Dünyanın en iyi Pandemi kitabını okumaya hazır mısınız? Medusa'nın Sırrı, Sizi yeraltındaki Cehennem'in 7 kapısından birine sürükleyecek.

 ♦ ♦  

SON

KEHANET

(2019)

Cennet'e Geri Dönüş!

Son Kehanet Tablet Telefon

İnsanlık nereden geldi, Nereye gidiyoruz?

Bu sorunun cevabını Son Kehanet'te bulacaksınız.

 ♦ ♦  

TANRI'NIN

IŞIKLARI

(2018)

Çöl'de Başlayan Hikaye

Tanrının Işıkları Reklam

Dünya'nın en iyi Bilim-Kurgu Romanı yayınlandı.

Dünya'nın en büyük sırrını öğrenmeye hazır mısınız?

♦ ♦  

KÜÇÜK

ELİSA

(2017)

Zaman Yolcusu

Küçük Elisa Small Kapak

"Dünya yaşamı, bir nevi bir eğlence ve bir oyundan ibarettir."

(Kuran, İslam'ın Temel kitabı)

Unutmayın! Bu evrendeki her şeyin bir hayali ve bir de gerçek görüntüsü vardır...

♦ ♦  

KANON

(2016)

Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu

KANON

KANON, ÜÇ ANA BÖLÜMDEN OLUŞUR:

1- KUR'AN, İNCİL VE TEVRAT (Genel Bir Değerlendirme)

2- KUR'AN'IN KANONİK YURUMU (99 Kanon)

3- İNCİL'İN KANONİK YORUMU (303 Kanon)

 ♦ ♦  

SONSUZLUĞUN

SONSUZLUĞU

(2015)

[114 Kod]

Sonsuzluğun Sonsuzluğu

"SONSUZLUĞUN SONSUZLUĞU", aradığın islam felsefesidir, yeni bir düşünce stilidir ki, aynı zamanda sana kainattaki nesnelerin ne kadar drift ve incelikti bir kumaşlar bütünü gibi nazenin bir şekilde sonsuzluğa kapı açacak şekilde tasarlandığını ve mükemmel bir şekilde ilm-i ebedi ve ezeli’de yaratıldığını, susamış gönüllere denizdeki okyanusa dönüşen marifet damlasıdır, hakikati arayan ariflere hikmettir, vesselam..

 ♦ ♦ 

RUYET-UL

GAYB

(2014)

Haberci Rüyalar

Ruyet ul Gayb Kapak

EY ARKADAŞ! Kur’an-ı Hakim’in rüyalara ve hakikat Alimine kapı açan 14 ayetinden istifade ettiğim, 14 adet rüyayı; Hakikat ve Rüya alemi & Gayb Lisanıyla, hakikate açılan 14 pencere halinde ifade edeceğim.

  Kim isterse istifade edebilir.

 ♦ ♦ 

ESKİLERİN

MASALLARI

(2013)

Esatir-ul Evvelin

ESKİLERİN MASALLARI

EY ARKADAŞ! “KUR’AN-I HAKİM’in, Tarih-i Kadim’in derinliklerine bakan ve Eskilerin Hikayeleri şeklinde anlatılagelen mühim bir sırrına bakan, ONÜÇ TARİHİ MÜTEŞABİH AYETİNDEN istifade ettiğim, ON KISA PARLAK KISSA’dan ibarettir. Tamamı, BİR MUKADDİME ile tarihin derinliklerine uzanan ON KISSA’dan oluşan ON EFSANE ile sonuç niteliğindeki BİR HATİME’den oluşan 22 DERS’ten ibarettir..

 ♦ ♦ 

HANIMLAR İÇİN

DİN REHBERİ

(2012)

El-Murşid-ul Nisa

HANIMLAR İÇİN DİN REHBERİ KAPAK

Ey Hanım Kardeş! Benden birkaç nasihat istedin. Şimdi, gelecek olan kısımlarda KUR’ÂN-I HAKÎM’in 19 âyetinden istifade ettiğim İSLÂMIN TEMEL DİNÎ bilgileri (NAMAZ, ORUÇ, İMAN ESASLARI, ZEKAT ve kısaca İSLÂM TARİHİ) ile ilgili merak ettiğin meselelerini AVÂM (HALK) lisanıyla HULASÂ (ÖZET) bilgiler halinde İKİ BÖLÜM halinde ifade edeceğim.

Kim isterse istifade edebilir..

 ♦ ♦ 

ZAMANIN

SAHİPLERİ

(2011)

Sahib-üz Zaman

ZAMANIN SAHİPLERİ KAPAK

Zamanın Sahibi, seslendi:

"Daha yolumuz var mı Üstad?"

Üstad: "Bu yol uzun ve zahmetlidir, lakin sonuna varmak yol harcı değil.."

Yolcu: "İşte bu yol, 1400 sene sonra gelecek olan bir Hakikatin 66 madde ile isbatıdır, lakin herkesin her meselesini anlayabilmesi yol harcı değildir.."

 ♦ ♦ 

AŞK-I

MESNEVİ

(2010)

Sonsuz Aşk

AŞK I MESNEVİ KAPAK

Sufi: "Haktan alırız, Halka veririz.."

Ney: "Herkes kendi anlayışına göre bana yol arkadaşı oldu, lakin kimse içimdeki sırları araştırmadı.."

Vesselam..

♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 2)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-II

Yaratılış Gerçekliği II İkinci Kapak

İKİNCİ CİLT:

EVREN & CANLILARIN YARATILIŞI

[Yaratılışı isbat eden en büyük biyokimya atlası!]

 ♦ ♦ 

YARATILIŞ

GERÇEKLİĞİ

(CİLT 1)

(2009)

Kevn-üt Tekamul-I

Yaratılış Gerçekliği I Kapak

BİRİNCİ CİLT:

  EVRİM TEORİSİ

Evrim Teorisi ve Yaratılış iki zıt görüş olarak tarih içerisinde hep sürdürülegelmiştir. Fakat aslında, bu iki kavram TEKAMÜL (değişerek yaratma) noktasında kesişmekte ve yaratıcının varlığını daha iyi ispatlayan birer teoriye dönüşmektedir.

 ♦ ♦  

İSEVİLİK

İŞARETLERİ

(2008)

İşarat-ul İseviyye

İSEVİLİK İŞARETLERİ

Tarih boyunca, neredeyse İKİ BİN senedir bu sapkın ve yanlış İNANÇ, milyonlarca Hristiyanın inkâra sapmasına ve CEHENNEM’e gitmesine neden olmaktadır. Bu KİTAB’ın amacı; KUTSAL KİTAP ve İNCİL’lerdeki bu, TEMSİLÎ GERÇEK ve HAKİKAT PARÇALARINI, HZ. İSA ile İLGİLİ GERÇEKLİKLERİ, İNCİLDEKİ KIYAMET SÜRECİ ile İLGİLİ BÖLÜMLERİ İlmî bir çerçevede ele alarak (Tarih, Coğrafya, Sosyoloji ve Arkeoloji gibi pozitif bilimlerin de yardımıyla) sırr-ı vahyin feyzi ve KUR’ÂN’ın ışığıyla aydınlatmaktır.

 ♦ ♦ ♦ 

5-BOYUTLU RELATİVİTE

&

BİRLEŞİK ALAN TEORİSİ

(2007)

Cem-ul İzafiyye

Birleşik Alan Teorisi

EVRENİN YARATILIŞINI, HER ŞEYİN TEK BİR KUVVETTEN GELDİĞİNİ VE VAHDANİYYETİ İSBATLAYAN:

EN BÜYÜK FİZİK KURAMI

Bugün fizikte bilinen dört temel kuvvet vardır: 1. Güçlü Çekirdek Kuvveti, 2. Elektromanyetik Kuvvet, 3. Zayıf Nükleer Kuvvet, 4. Gravitasyon (Yerçekimi) Kuvveti.

Başlangıçta (yani evrenin ilk yaratılış anında) tüm bu kuvvetler (ilmî tabirle hepsine birden “câzibe” kuvvetleri de denir) bir tek ana kudretin içindeydi. Literatürde buna “Birleşik Alanlar Kuvveti” veya teoremi de deniyor. Bu tek kudret, ALLAH Vahdâniyyeti ve Ehâdiyyeti ilkeleri uyarınca bitişikken, evrenin genişlemesi ile birlikte bir hikmete binâen fazlara ayrıldı.

♦ ♦ ♦ 

KIYAMET

GERÇEKLİĞİ

(2006)

Hakikat-ul Uhreviyye

Kıyamet Gerçekliği kapak

KIYAMET GERÇEKLİĞİ KÜLLİYATI'NIN FATİHA'SI VE AYNI ZAMANDA KIYAMET'İ İLAN VE İSBAT EDEN EN BÜYÜK ESER.

Yaklaşan Kıyamet

sürecine hazır mısınız?

- 2006 Hz. Mehdi’ nin Zuhuru,

 - 2036 Hz. İsa (A.S.)’ ın Nuzulü,

- 2037 Deccal’in Ortaya Çıkışı,

- 2052 Ye’cüc ve Me’cüc’ün Ortaya Çıkışı,

- 2064 Dabbet-ül Arz’ın Ortaya Çıkışı,

- 2065 Güneşin Batıdan Doğması.

Gerçekleri bilmek herkesin hakkıdır...

FACEBOOK SAYFALARIMIZ